4-Metilpropiyofenon/ CAS: 5337-93-9 Yapın

TiTcapitan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Tüm hesaplamalar 1 kilogram 4-Metilpropiyofenon için yapılmıştır.

Tüm reaktifler son derece soğutulmuştur.
Toluen (657) gram bir buz banyosundaki şişeye eklenir, alüminyum klorür (1043) gram, 10 dakika karıştırılır, ardından propiyonil klorür (700) gram bir bölme hunisi kullanılarak kazılırgram 40 dakika.
Kazma işleminden sonra, reaksiyon kütlesi buz banyosundan çıkarılır ve karışması için 1 saat oda sıcaklığında kalır.

Bir laboratuvar kabında (3700) gram buz ve (142) gram %36 hidroklorik asit karışımı hazırlarız.
Sonuç olarak, bölme hunisinde bölünmüş 2 katmanımız var, alttakine ihtiyacımız var.
Damıtma ile fazla tolueni 110 derece sıcaklıkta uzaklaştırıyoruz. Alıcı şişeyi temiz bir kaba değiştiriyoruz, vakum pompasını bağlıyoruz ve saf 4-Metilpropiofenonumuzu uzaklaştırıyoruz.

Not: Bu yöntemin yüzde 100 güvenilir ve doğru olduğunu iddia etmiyorum. Kendim kimya uzmanı değilim, ancak başka yöntemlerin eksikliği nedeniyle bu tarifi kullanıyorum. Yöntem pratikte test edilmiştir, sonuç ihtiyacımız olan üründür.
Profesyonellerden alternatif bir sentez almaktan memnuniyet duyacağım

PPS:
Reaktifler için kimyasal brutto formülleri:
alüminyum klorür - AlCl
propiyonil klorür - C3H5OCl
Toluen - C7H8O
4-Metilpropiyofenon - C10H12O

Kimyasal reaksiyon: C7H8 + C3H5OCl = C10H12O + HCl

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
Bu yöntemin resimlerini gönderebilir misiniz?

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Reaction score
158
"Bir laboratuvar kabında (3700)gram buz ve (142)gram %36 hidroklorik asit karışımı hazırlıyoruz.
Sonuç olarak, bölme hunisinde bölünmüş 2 katmanımız var, alttakine ihtiyacımız var"

Önceki reaksiyon karışımına burada ne oldu? Beherin içine koydunuz, biraz buz ve 142 g hidroklorik asit eklediniz ve bu da tabakaların ayrılmasına mı yol açtı? Lütfen detaylandırın.

Ayrıca mümkünse 4'-Metilpropiyofenonu hangi sıcaklık ve basınçta vakumla damıttınız?

İdeal olarak bu reaksiyonun kaynağı nedir? Orijinal sentezi de incelemek bizim için yararlı olabilir.

Bu sentezi henüz denemedim ama muhtemelen merakımdan deneyeceğim. Her zaman ilginç kimyasallar yapmak için yeni yollar ararım.

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
13
İşte bu sentezleri (toluen ve propiyonil klorürden 4-metilmetkatinon ile başlayan ve 4-metilmetkatinon senteziyle sonuçlanan 2 sonraki adım) yapan ve sonuçları kaydeden bir kovan üyesinden kovandan bir alıntı!

Attachments

• EjuDGNeQZk.pdf
    93.6 KB · Views: 537