HCL ile vape suyu yapmak?

Smasherunlocksit

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
HCL'yi çok daha içilebilir hale getirmek için bir vape suyuna dönüştürmek mümkün mü veya HCL oksikodonu sigara içmek için bazikleştirmenin gerçekten basit bir yolu var mı?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Hcls, hidroklorürler asit tuzlarıdır. Lewis asitlerinin çeşitli isimleri vardır ancak bir molekülü daha kararlı hale getirirler, yani erime ve kaynama noktasını çok yükseltirler. Bu genellikle sigara içmek için iyi bir işaret değildir. Lewis asidini bir şekilde nötralize edebilirseniz, bir şeyle nötralize edin 🤔 belki söndürün. Kokain içmek istediğimde, kokain hcl'nin bir boka yaramadığını biliyorum, ancak kokain bazına dönüşen bazik bir şey eklersem, hcl gider. Hidrojen klorür oldukça güçlü bir asit, belki de onu nötralize etmek için güçlü bir baz denemeliyim. Acaba kül suyu işe yarar mı? Güçlü bir baz. NaOH, sodyum hidroksil?? 👎 sodyum hidroksit? Sodyum. Hidroksit Hidrojen. Klorür.. Sodyum klorür.. Hidrojen hidroksit. Tuz ve su. Sodyum hidroksit ve Hidrojen klorür tuz ve su oluşturur. Tepkimeye girerler ve birbirlerini nötralize ederler. 💩💩💩

Smasherunlocksit

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Tamam, diyelim ki esasen 100 mg oksi HCL'ye sahibim ve HCL muhtemelen eşdeğerinde veya eşdeğerine yakın? Naoh çözeltisinin molü ne olmalı. ya da matematikte bana yardım etmek istiyorsanız, çünkü bu konuda iyi değilim, yüzde kaç ruh ve ne kadar ruh kullanmalıyım? Aslında oksi örneğini ~3ph'ye düşürmek için az miktarda hcl ekleyerek başlamam ve ardından Naoh soultion'ı vakumla filtrelemem ve ardından tamamen kurumaya bırakmam gerekmez mi? matematik / sayı yapılandırma konusunda çok iyi değilim

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Baz molekülünüz neyse onun kpa değerine bakar ve kpa değerinden 2 tam sayı daha düşük bir değer elde edene kadar naoh ve turnusol çözeltisi kullanırdım ve %100 deprotonlanmış olduğunu (moleküllerin %100'ünün baz formda olduğunu) ilan ederdim. Okuduğum yöntem buydu

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Google'a oksikodon pka yazarsanız, en üstteki sonuç, oksikodonun %95'inin ph9'da birleştiğini söyleyen springerlink'tir, oysa daha düşük ph'da daha fazla oksikodon protonlanmıştır.... birleşmiştir= iyonik değildir. Protonlanmış hidrojen eklenmiş, asitlenmiş