MDP2P Buhar Distilasyonu

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Reaction score
45
28578'den sentezlenen MDP2P için birkaç buhar distilasyonu yaptım. 105C buharlı bir buhar jeneratörü kullanmayı, damıtma şişesine potasyum karbonat eklemeyi, damıtma şişesindeki su miktarını ayarlamayı denedim. Ayrıca damıtılmış çözeltiye doymuş tuz çözeltisi eklemeyi ve her zaman DCM ile ekstrakte etmeyi denedim. Her seferinde verim, damıtılan her 100 ml su için 0,5 - 1 ml MDP2P oldu. Hellman'ın mdma.ch'deki gönderisinden çevrimiçi kaynakları kontrol ettim, gerçekten damıtılan her 100 ml su için 1 ml MDP2P olması gerekiyor mu?

Jr0uSXZOi6

Myk3Q1wtnx

E5IY2NUa4M

blackburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
buhar jeneratörünüze ek olarak ekstra bir ısı kaynağı kullanmalısınız

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Reaction score
45
damıtma şişesi, harici olarak üretilen buhara ek olarak bir yağ banyosunda 80C'de ısıtılır

TheCook

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Merhaba!

Sadece böyle mi görünüyor, yoksa yağ banyosunda çok mu az yağ var? Şişedeki seviye kadar yüksek olmalıdır. Ve bu şekilde kaldığından emin olmalısınız. Bu, şişedeki su seviyesi yağ seviyesinin üzerine çıkarsa, onu yeterince ısıtmanız gerektiği anlamına gelir (130°C'ye ayarlamak yeterli olabilir). Su seviyesi çok düşerse, ısıyı biraz azaltmanız gerekir.
Manyetik karıştırıcının ayarlanan sıcaklığının şişedeki sıcaklıkla hiçbir ilgisi olmadığını da unutmamalısınız. Şişede beklediğiniz sıcaklıktan en az 20°C daha yükseğe ayarlamalısınız.
Ve buhar hortumunun tamamını alüminyum folyo ile sarın.
Son olarak, koyduğunuz tüm ısının tekrar dağıtılması gerektiğini de unutmamalısınız. Liebing soğutucunuz oldukça küçük görünüyor. Umarım buzlu suya daldırdığınız bir gaz yıkama şişesine bağlı bir vakum girişiniz vardır.

Bir dahaki sefere iyi şanslar.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
İyi sonuçlar elde etmek için tüm sistemi basınçlandırmanız gerekir. Aksi takdirde en iyi ihtimalle 1 ml ila 100 ml.

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Beyler.
Buhar distilasyonunuz mükemmel bir şekilde ayarlandı mı?
Benimle paylaşabilir misiniz? Bu soruna takıldım kaldım.

Ben de sizinle aynı düdüklü tencereyi kullanıyorum.

10 litrelik düdüklü tencere. 5L damıtma şişesi. Bir seferde ne kadar P2P damıtabilirim?

P2P'nin potasyum karbonat çözeltisine oranı nedir?