NMP çözücüsünde mefedron sentezi (4-MMC). Büyük ölçekli.

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Reaksiyon şeması:
UeWf0vGO6N

Reaktifler:
  • 2-Bromo-4'-metilpropiofenon (cas 1451-82-7) - 5 kg;
  • n-Metil-2-pirolidon (NMP; cas 872-50-4) - 20 L;
  • Metil amin %40 ak. çözelti (cas 74-89-5) - 8 L;
  • Benzen - 20 L;
  • Aseton - 30 L;
  • Hidroklorik asit kon. ak. çözeltisi (HCl %36) ~ 1,5 L;
  • Damıtılmış su - 20 L;
  • Magnezyum sülfat (MgSO4);

Ekipman ve cam eşyalar:
  • 100 L Kesikli reaktör, damlatma hunisi, üst karıştırıcı, termometre, sıcaklık kontrol sistemi (soğutma) ve reflü kondansatörü ile donatılmıştır;
  • Huni;
  • pH indikatör kağıtları;
  • 25 L'lik birkaç kova;
  • Varil 100 L;
  • Beher 2000 mL;
  • Vakum kaynağı;
  • Ölçek;
  • Ölçüm silindiri 1000 mL;
  • Cam çubuk ve spatula;
  • Kepçeler;
  • Nutsche filtre;
  • Döner buharlaştırıcı;

Sentez prosedürleri
1. 2-Bromo-4'-metilpropiofenon 5 kg Batch reaktöre veya halojenasyon reaksiyonlarından sonra başka bir ham 2-Bromo-4'-metilpropiofenon miktarınadökülür .
2. n-Metil-2-pirolidon 20 L reaktöre dökülür. Üst karıştırıcı açılır ve reaksiyon karışımı 40 °С'ye kadar ısıtılır.
3. Sıcaklık 40 °С'ye ulaştığında, metilamin% 40 aq. çözeltisi 8 L reaksiyon karışımına dökülür ve 20 dakika karıştırılır.
4. Reaksiyon karışımına metilamin% 40 aq. Daha sonra, 20 L damıtılmış soğuk su reaksiyon karışımına dökülür ve birkaç dakika karıştırılır.
5. Benzen 15-20 L veya başka bir uygun çözücü reaktöre dökülür, karışım birkaç dakika karıştırılır.
6. Karıştırıcı durdurulur. Daha sonra karıştırıcı durdurulur, karışım iki katmana ayrılır.
7. Alttaki sulu tabaka reaktörün alt vanasından boşaltılır. Üst tabaka bir kovaya boşaltılır ve MgSO4 üzerinde kurutulur. Daha sonra, kuru çözelti başka bir kovaya dökülür.
8. Reaksiyon karışımına 20 L buz aseton eklenir ve hidroklorik asit (HCl %36) pH 5,5-6'ya ulaşmak için sürekli karıştırılarak damla damla eklenir.
9. Karışım dondurucuya konur. Karışım 12 saat boyunca dondurucuya konur.
10. Kristalize mephedrone hidroklorür bir Nutsche filtresinde süzülür ve havada kurutulur. Verim %58'dir.

Not
NMP, DMSO, DMF, Sülfolan ile değiştirilebilir.

Last edited by a moderator:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Reaction score
44
DСM'de sentez nasıl olur?

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
11
Vay canına, çok kolay görünüyor. Eğer sadece meph'i sevseydim bu formülle oynardım ;)

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
15
Teşekkürler. 2b3ch'e erişimim var ama sıvı. anladığım kadarıyla zaten bir çözücü içinde, değil mi?

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
15
Tamam anladım. Peki dsmo ile bire bir karıştırmalı mıyım?

WillD

Expert
Reaction score
1,017
NMP 4:1 dakika miktarı. Büyük variliniz varsa, oran ekleyebilirsiniz, reaksiyon için daha iyidir.
İyi

Last edited by a moderator:

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
15
Bir şekilde, üst girişi kapatın ve tankı patlatmamak için metilaminin dışarı akmasına izin verin veya açık bırakmak daha iyidir, sadece termometreyi ve karıştırıcıyı takın.

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
15
bu tarifte yanlış metilamin değeri verilmemiş mi? sıcak sentez için 8l'den fazla olmamalı mı? Nmp'deki sentez sırasında bu fazla metilamin daha az mı olmalıdır?

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
Bu Sentez ile bu tarifle yaklaşık ne kadar son ürün elde edersiniz. Kesilmemiş/Saf mephedrone piyasada kg başına ne kadara satılıyor? Mephedrone'da ne kadar kar marjı var. Tam olarak küçük olması gerekmiyor ama yaklaşık olarak.

Büyük ölçekte mephedrone pazarında hiçbir bilgim yok. Bunun da oldukça talep gördüğünü okudum? Kullanıcıları kastetmiyorum, bunu kendi nedenleriyle daha büyük sayılarda satın alan insanları kastediyorum.

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
15
Bu reaksiyonda kullanılan metilamin miktarına ilişkin bir soru. 5kg bk4 için 8l yeterli mi? hesaplamalarım 14.8l gerektiğini gösteriyor.

sayma işlemi: 1mol bk4 için 5mol metilamine ihtiyacımız var. 5kg bk = 5000g. 5000g / 227g = 22mol bk4. 22 mol x 5 = 110 mol metilamin. 110 mol = 3416,6 g ... 33 yaptım çünkü %40'lık sulu bir çözelti asla bu kadar yüzdeye sahip değildir. 10353g veya 14790ml metilamin sulu çözeltisi çıkar ...

bu 8l metilamin, bk4'ün yaklaşık üç katıdır. hesaplamalarım beş kat fazlalıkla ... üç kat yeterli mi?

Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
160
Çaylak sorusu;
alt katmanı mı yoksa üst katmanı mı tutmamız gerekiyor? :x

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Talep ve fiyatlar, toptan hammadde alımlarının hacmine ve bulunduğunuz bölgeye bağlıdır. Bu sentez büyük miktarlarda üretim için çok uygundur (ayda ton ve daha fazla)

Marocamora

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
1
Bay William lütfen mephedrone kokaine çok benziyor mu ve aynı etkilere sahip mi? Ve eğer dile konulursa dilin kokain gibi olmasına neden olur mu? Teşekkür ederim.

View previous replies…

deploy

Don't buy from me
Member
Reaction score
2
Deals
2
Bu bir uyarıcı, anestezik değil

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Reaction score
30
Hayır, eğer licodaine veya benzocaine ile karıştırırsanız, kokain gibi etki gösterecektir.

GaDjo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Merhaba
Yeni başlayan biriyim ve bu sentezle başlamak istiyorum. Öncülleri kendim sentezlememi mi yoksa satın almamı mı tavsiye edersiniz (örneğin fischersci'de)? Küçük bir üretim istiyorum, maksimum 20g

GaDjo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Kristalizasyon için son bir adıma ihtiyacınız var. Mephedrone tozunu %70 Etanol/%30 H2O (3 ml için 1 g mephedrone) üzerine koyun. Kaynatın. Kristalizasyon kaplarına koyun. Etanol ve suyun buharlaşmasını bekleyin. Meph' kristallerinizi elde ettiniz.
Çözeltinizde daha fazla su varsa, kayalarınız daha büyük olacaktır
(tarif /d/drugmanufacture adresinde bulundu, test edilmedi)