MEPHEDRONE

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Reaction score
46
D69jOFfew1

4-Methylmethcathinone veya Mephedrone, halüsinojenik ve psikostimülan özelliklerinin yanı sıra kötüye kullanım potansiyelleri ile bilinen yeni bir tasarımcı ilaç sınıfı olan sentetik katinonlar ailesine ait bir β-ketoamfetamindir. Bu bileşik sınıfındaki ilaçların merkezi sinir sistemi uyarımı, psikoaktivite ve halüsinasyon ürettiği bilinmektedir. İlk olarak 1929'da MDMA'nın bir analoğu olarak geliştirilen bir araştırma kimyasalı, karanlık pazarlarda çevrimiçi olarak satın alınabildiği için 2007 ve 2009 yılları arasında eğlence amaçlı uyuşturucu kullanıcıları arasında popüler hale gelmiştir.

ARKA PLAN VE TARIHÇE.
Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi'ne göre, Saem de Burnaga Sanchez ilk olarak 1929 yılında bir Fransız tıp dergisinde mephedrone sentezini kaydetmiştir. Bu madde 2003 yılında 'Kinetic' adlı bir yeraltı kimyageri tarafından yeniden keşfedilene kadar bilinmezliğini korumuştur.
İsrail'de mephedrone benzeri, katinon içeren bir uyuşturucu 2004 yılı civarında yasal olarak satılmıştır. Uyuşturucuya 'hagigat' adı verildi ve İsrail hükümeti sonunda yasakladı. Katinon modifiye edildi (bağımsız olarak veya muhtemelen Kinetic'in yeniden keşfedilen formülü kullanılarak) ve yeni yasal ürün olan mephedrone sentezlendi. Çiçeği burnunda birkaç girişimci mephedrone üretimini hızla arttırdı ve uyuşturucu ilk olarak İsrailli web siteleri tarafından kapsül şeklinde dağıtıldı ve Sub Coca veya Neo-Doves olarak markalandı. İsrail mephedrone'un ilk kitlesel pazarına tanıklık etmişti. Uyuşturucu burada ilk kez 2008 yılında yasadışı ilan edildi. Mephedrone ayrıca sosyal medya, karanlık forumlar ve ciddi çevrimiçi haber akışlarının arkasında görünen reklamlarla akıllıca çevrimiçi olarak pazarlandı. Mephedrone'un gerçek kimyasal formülü, bir yeraltı çevrimiçi forumunda ortaya çıkana kadar gizli kaldı. Sır ortaya çıktı ve diğer ülkeler hızla dağıtıma dahil oldu, Çinliler üretim sürecini taklit etti ve sonunda üretimi devraldı. Daha fazla rekabet fiyatı düşürdü ve uyuşturucunun bulunabilirliğini arttırdı.

Karanlık pazar ve sokak argosu: Meph, miyav, miyav miyav, m-kedi, bitki yemi, drone, baloncuklar, kedicik.

Eczane/rekreasyonel kullanım: Neo-Doves hapları.

FARMAKODINAMIK VE NÖROKIMYA.
Mefedron dopamin taşıyıcısının konfigürasyonunu geri dönüşümlü olarak değiştirir ve taşıyıcı akışında (DAT) bir değişiklik ve D2/D1/D3'ün aktivasyonu ile sinaptikler arası boşluktaki dopamin konsantrasyonunda bir artış olur, ancak VMAT2'yi etkilemez. Serotonin stimülasyonu, dopaminin güçlü baskısı altında hafif kalır, ancak 5-HT2A, 5-HT1A, 5-HT2C, 5-HT2B'nin (SERT) düşük afin aktivasyonu nedeniyle hala mevcuttur.
Mephedrone uzun süre tüketilebilir çünkü dopamin geri alımının (ve serotoninin) bir inhibitörüdür, bu nedenle mephedrone veziküler depolamayı etkilemez, ancak yalnızca monoaminlerin plazma zarının ötesine aktarılmasını etkiler ve vücudumuz yanıt olarak reseptörlerin ifadesini değiştirerek onları aşırı kimyasal stimülasyondan korur. Tüm bunlar, DAT ve SERT'i etkileyen neredeyse tüm psikoaktif maddelerin kronik kullanımından sonraki adinamik ve demotivasyonel durumu açıklamaktadır. DAT/SERT - 2.41.

Mefedronun metabolitleri.
  • nor-mephedrone .
  • nor-dihydromephedrone.
  • 4-karboksi-dihidro-mefedron.
  • hidroksitolil-mefedron.
  • nor-hidroksitolil mefedron.
3b6nH9sUXZ

ANA FIZIKSEL ETKILER.
Genel olarak MDMA'dan daha yoğun bir uyarıcı olarak tanımlanır, daha fazla öfori sağlar, ancak biraz daha az empatojenik bir his ve 'acele' için daha kısa bir süre ile. Genellikle çok 'şeytani' olarak rapor edilir ve kullanıcıların deneyim boyunca tekrar tekrar yeniden doz almasına neden olma eğilimi vardır.

Pozitif:
- Zihinsel ve fiziksel uyarım;
- Öfori, ruh hali yükselmesi;
- Empati, açıklık hissi;
- Sosyallikte artış, başkalarıyla konuşma arzusu;
- Keyifli koşuşturma.

Nötr:
- Bilinçte genel değişiklik (çoğu psikoaktifte olduğu gibi);
- İştah azalması;
- Gözbebeği genişlemesi;
- Olağandışı vücut hisleri (yüz kızarması, titreme, tüylerin diken diken olması, vücut enerjisi);
- Vücut ısısı düzenlemesinde değişiklik;
- Terleme;
- Kalp atış hızı ve kan basıncında artış.

Negatif:
- Güçlü yeniden doz alma isteği, ilk öforik heyecanı yeniden yakalama arzusu;
- Vücut ısısında rahatsız edici değişiklikler (terleme/titreme);
- Kalp çarpıntısı, kalp çarpıntısı hissi;
- Kısa süreli hafızada bozulma;
- Uykusuzluk;
- Sıkılmış çene kasları, diş gıcırdatma (trismus ve bruksi);
- Kas seğirmesi;
- Nistagmus;
- Baş dönmesi, hafif başlılık, vertigo;
- Vazokonstriksiyon;
- Şişirildiğinde: Burun ve boğazda ağrı ve şişlik, sinüzit.

IkGrQnjAa7
KLİNİK ETKİLER VE PSİKO-TEZAHÜRLER.
Doz aşımı durumunda uzuvlar maviye döner ve göğüs ağrısı ve paranoya gibi belirtiler görülür. Mefedron, nörotransmitterlere karşı belirgin bir tolerans oluşturmamasına rağmen kronik kullanım için kesinlikle uygun değildir. Ruhsal değişiklikler mümkündür, ancak geri döndürülebilir. Kullanım sırasında hafıza zarar görür ve zihinsel durum paranoidal hale gelir. Mefedronun cilt ve ekleri üzerindeki etkisine de dikkat etmek gerekir - kan damarlarının belirgin sürekli spazmı nedeniyle, cildi görsel olarak etkileyen kolajen sentezi azalır. Kardiyovasküler sistem, adrenerjik reseptörlerin mephedrone stimülasyonu nedeniyle kaynaklarının uzun süreli kullanımından muzdariptir, ancak mephedrone, MDMA veya kokain gibi metabolitlere bağlı doğrudan kardiyotoksisiteye sahip değildir. Düşük tolerans potansiyeli ile yan etkilerinin olmaması mephedrone'u ciddi bağımlılığa neden olan bir ilaç haline getirmektedir.

DOZAJ VE KULLANIM YÖNTEMLERİ:
İnsanlar için LD 50 ≈ 120 mg/kg'a eşdeğerdir.

Oral:
Hafif: 50 - 100 mg.
Yaygın: 100 - 200 mg.
Güçlü: 200 - 300 mg.

Ağız yoluyla mefedron kullanımında, daha çok ürünün kalitesine indirgenen bazı zorluklar vardır. Kullanım yönteminin tek dezavantajı, çok fazla maddeye ihtiyaç duyulmasıdır. Her şey, mefedronun ana metabolizmasını gerçekleştiren ve bir eşik etkisi elde etmek için intranazal yönteme kıyasla biraz daha büyük bir miktar gerektiren sitokrom P450 ile ilgilidir. MDMA'nın "kuzeni" olan metilon ile oral mefedron kombinasyonları vardır. Böyle bir kombinasyon mefedron tüketimini önemli ölçüde azaltabilir ve böylece bağırsak yan etkilerini en aza indirebilir ve yolculuğun öforik kısmını uzatabilir.

İntranazal
.
Hafif: 30-75 mg.
Yaygın: 75-180 mg.
Güçlü: 180-270 mg.
Aşırı Doz: 270+ mg.

Mefedron kullanımının en yaygın yolu intranazaldir. Maddeye karşı ortalama toleransı olan kullanıcılarda dozaj genellikle yüksektir ve 250-400 mg arasında değişir. Bu yöntem burun mukozasında travmaya neden olur ve tüketildiğinde ciddi rahatsızlık hissi verir. Maddenin aktif etkisi kısadır ve genel etki süresi 30 dakikadan fazla sürmez.

İntravenöz
.
Hafif: 25-50 mg.
Yaygın: 50-125 mg.
Güçlü: 125-180 mg.
Doz aşımı: 180+ mg.

Mefedron kullanıcılarının yaklaşık %20'si damardan almaktadır.

TRİP SÜRESİ:

Ağızdan
.
Toplam: 2 - 5 saat.
Başlangıç: 00:15 - 00:45.
En güçlüsü: 01:00 - 02:00.

İntranazal:
Toplam: 1 - 3 saat.
Başlangıç: ~00:05.
En güçlü: 00:10 - 00:45.

İntravenöz:
Toplam: 2 saat.
Başlangıç: 30 saniye.
En güçlü: 00:05 - 00:50.

ETKİLEŞİM
Metphedrone, karaciğer enzimi CYP2D6 tarafından metabolize edilir ve mephedrone'un eliminasyon yarı ömrü - 70 dakikadır. Tepe plazma mefedron konsantrasyonu - 52 dakika.

Bu gruptaki diğer maddelerle birleştirilmesi önerilmez: kafein, Ritalin, amfetamin, kokain, a-pvp ve aynı tür ilaçlar
Uyarıcı psychedelics ile birleştirilmesi önerilmez: DO*, 25-Nbome, 2C*.
Ağrı kesicilerle, özellikle tramadol ile kombine edilmesi önerilmez
Antidepresanlarla kombine edilmesi önerilmez
Öforetiklerle kombine edilmesi önerilmez: MDMA ve MDA
"Yavaş" uyuşturucularla - eroin, metadon, bütiratlar, alkol - birlikte kullanılması önerilmez.

AnZt0WRF46

BAĞIMLILIK.
Mefedronun kronik kullanımında fiziksel bağımlılık gelişme potansiyeli olduğu tespit edilmiştir. Mefedron yoksunluk sendromu ile ilişkili semptomların çoğu doğası gereği ağırlıklı olarak psikolojik görünmektedir. Bir kişinin aralıklı olarak aşırı enerji, sosyallik, cana yakınlık ve hatta olası psikoz dönemleri geçirdiğini ve ardından yoksunluk belirtileri gösterdiğini gözlemlemek, çok ciddi bir uyuşturucu bağımlılığı vakasına işaret eder. Madde hakkındaki bilimsel bilginin sınırlı olması nedeniyle, mephedrone bağımlılığı ve bağımlılığı için özel olarak tasarlanmış standart bir tedavi planı yoktur. Uyuşturucuyu kullanırken genel bir uyarılma ve öfori hissinin yanı sıra ruh hali ve bilişsel işlevlerde iyileşme görülür. İlacın etkileri, hareket ve ödül kalıplarının kontrol edildiği merkezi sinir sistemini nasıl etkilediğinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Belirtilerinizin ne kadar yoğun olduğu, maddeyi ne kadar süreyle kullandığınızla ilişkilidir. Mefedrondan kaçınmak için belirlenmiş bir zaman çizelgesi yoktur, ancak diğer uyarıcı ilaçların bırakma takvimi ile bir benzerlik olduğuna inanılmaktadır. Kesin zaman çizelgesi, kronik kullanım sırasında kullanım süresine ve dozaja bağlı olacaktır.

Kronik mefedron kullanıcı alışkanlığı:
✓ Uyuma güçlüğü;
✓ Kas kasılmaları;
✓ Olmayan şeyleri görme ve duyma;
✓ Aynı etkiyi elde etmek için daha fazla mefedron kullanma ihtiyacı;
✓ Bağımlılık;
✓ Mali ve sosyal sorunlar.

Bağımlılık belirtileri.
  • Uyuşuk olmak ve normalden daha fazla uykuya ihtiyaç duymak.
  • İştahta artış.
  • Apati ve depresyon.
  • Canlı rüyalar.
  • Mefedron kullanma isteği.
  • Aşırı kilo kaybı.
  • Ani ağlama.
  • Saldırganlık.
  • Anksiyete.
  • Burun kanaması.
  • Koklama
  • Döküntüler.
  • Mide bulantısı
  • Baş ağrısı.
  • Ruh hali değişimleri.
UPDQ15W4SA

DESTEK.
  • L-karnitin (levokarnitin) - mephedrone almadan bir saat önce 1000 mg ve sonrasında 1000 mg .
  • Alphalipoik asit - uyuşturucu kullanımından bir saat önce 250 mg ve sonrasında 250 mg .
  • C Vitamini - günde bir kez 1000 mg ve aynı dozajda 3 gün sonra da olabilir.
  • L-triptofan ve L-tirozin aminoasitlerdir ve serotonin ve dopaminin öncüleridir. Günde bir kez L-tirozin 1000 mg sabahları, L-triptofan 500-1000 mg akşamları beklenen uykudan 30 dakika önce alınmalıdır. Üç haftalık bir süre içinde alın, kursun başlangıcı öforik uyarıcıların son kullanımından sonra 72 saatten daha erken olmamalıdır.
  • Magnezyum takviyeleri. Magnezyum sitrat kullanın. Günlük magnezyum dozu 330 - 450 mg'dır, ancak mephedrone bunu azaltır.
DOZ AŞIMI TEDAVİSİ.

Riskler
.
  • Taşikardi ve kalp ritmi bozuklukları .
  • Kangren .
  • Artmış kan basıncı beyinde kanama .
  • Şiddetli vazospazm: enfarktüs ve iskemik inme .
  • Vücut ısısında kritik artış .
  • Rabdomiyoliz (kas liflerinin yıkımı) ve böbrek yetmezliği .
  • Konvülsiyonlar ve bilinç yaralanmasında değişiklik.
Semptomlar
  • Bulantı ve kusma.
  • Aşırı terleme ve titreme.
  • Vücut ve yüz kaslarında istemsiz kasılmalar, yüz buruşturma.
  • Vücut ısısında kritik artış (38-39 C).
  • Şiddetli baş ağrısı.
  • Baskı yapan ve yakıcı göğüs ağrısı.
  • Konvülsiyonlar.
  • Bilinç kaybı.
  • Kalp ritim bozuklukları.
  • Korkutucu halüsinasyonlar, panik ve psikoz.
  • Solunum ve kalp durması.
İLK YARDIM
  • Yerel acil servisi arayın .
  • Herhangi bir fiziksel aktiviteyi engelleyin, hastayı yarı oturur pozisyonda alt ekstremiteleri aşağıda olacak şekilde yatırın .
  • Temiz hava alınmasını sağlayın, kısıtlayıcı giysileri çıkarın, kravatı gevşetin ve kemeri çöz ün.
  • Kan basıncını, nabız frekansını ve ritmini, vücut sıcaklığını ölçün. Yüksek sıcaklıkta, fiziksel soğutma yöntemleri: Battaniye ile örtmeyin, vücudu ılık suyla silin .
  • Konvülsiyon durumunda: Hastayı yan çevirmeye çalışın, yaralanmayı önlemek için başını ellerinizle tutun. Konvülsif nöbet sırasında kesinlikle yasaktır: Hastanın ağzını açmaya çalışın, çenesini açın, dilini dışarı çıkarın.
  • Klinik ölümün başlaması üzerine kalp masajı yapılır.
Birincil tercih edilen ilaçlar - öncelik sırasınagöre benzodiazepinler.
  • Diazepam - dil altına 10-15 mg (Neorelium, Valium, Stesolid)
  • Klonazepam - dil altında 1 mg
  • Nitrozepam - 10 mg dil altı (Mogadon, Imeson, Novanox)
Yüksek tansiyon ve göğüs ağrısı .
  • Labetalol 100 - 200 mg (Ipolab, Ascool, Labenon, Betarl, Trandate)
Çok sık ve düzensiz kalp atışı.
  • Metoprolol 25 mg - dil altından (Lopressor, Metodura, Prelis, Apo-Metoprolol, Egilok)
Kalp hızını düşürmek için seçici olmayan beta-blokerlerin kullanılması önerilmez .

Last edited by a moderator:

eps0n

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
İntravenöz dozaj intranazalden daha mı yüksek? Bu doğru mu? Bunun için kaynağınız var mı?

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
Görünüşe göre, yazar intravenöz ve nazal uygulama yöntemlerini karıştırmış. İşte daha güvenli ve daha işe yarar dozajlar:

1. İntravenöz için
Hafif: 25-50 mg.
Yaygın: 50-125 mg.
Güçlü: 125-180 mg.
Aşırı doz: 180+ mg.

2. Burun için
Hafif: 30-75 mg.
Yaygın: 75-180 mg.
Güçlü: 180-270 mg.
Aşırı doz: 270+ mg.

Bunu düzeltmeleri için yönetime yazacağım.

pawholandesa

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hangisi daha iyi bir etkiye ve en güçlü bağımlılığa sahiptir? Mefedron mu metamfetamin mi?

sleeplessmania

Don't buy from me
Resident
Reaction score
35
Öznel olarak değişken, her birey diğerinden birçok yönden farklıdır ve bu da dış geliri değiştirebilir.
Örneğinbağımlılık, gücün yanı sıra büyük ölçüde değişecektir, bağımlı olan ve olmayan bireyler arasındaki çizgiyi nerede çizersiniz? Bağımlı bir kişi aynı zamanda bağımlı mıdır yoksa bağımlı bir kişi bahsedilen maddelerden herhangi birine bağımlı mıdır?

Ancak her iki maddeyle ilgili kişisel deneyimlerimi anlatabilirim.
Mephedrone
Şimdiye kadar yaptığım en büyük coşku ve en zevkli madde, buna uyarıcı bile demezdim. Tanım olarak, monoamin reseptör sevgisi nedeniyle uyarıcı kategorisine girer, ancak öznel olarak konuşursak, örneğin 3-CMC, MDPHP, A-PVP, A-PiHP, A-PHP, Hexen veya rasemik amfetamin sülfat ile karşılaştırıldığında asla gerçekten uyarıcı değildi. Bu maddeyi kullandığınızda aldığınız haz, gerçekliğinizin içine itilir ve hayatınızın geri kalanında sizi rahatsız eder. Bana dekstrometamfetaminin varlığını bile unutturdu.

Dextrodesoxyephedrine [Dextro-metamfetamin]
Sadece metilamfetaminin dekstro entanoimerini kullandım, daha uzun süreli, aceleci olmayan, rahatlatıcı, rahat bir yüksek, ancak öfori ve zevk, mephedrone ile olduğu kadar zorlayıcı ve anlık olmayacak, bu size tamamen rastgele eylemler ve işler yaptıracak, ödül uğruna çalışan şeyleri bir araya getirecek, ki bunun etkisi altındaysa son derece çarpılır, kısacası size ödüllendirilebilir hissettirecek şeyler yaptıracaktır. aşırı.

Brain

Expert Pharmacologist
Reaction score
270

pawholandesa, son analitik retrospektif çalışmalara göre, metamfetamin mephedrone'dan daha fazla bağımlılık yapıcıdır. Kural olarak, aynı uygulama yolunda eşdeğer dozlarda metamfetamin daha güçlü etkilere sahiptir.

pawholandesa

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Peki ya seyahatin kalitesi?
BDT'de metamfetamin bulunmaması ve bu ülkelerde çok fazla mefedron bulunması garip. Meth, meph'den daha fazla bağımlılık yapıyorsa bu nasıl mümkün olabilir? Bu popülerliğin sebebi nedir?

Brain

Expert Pharmacologist
Reaction score
270
BDT ile ilgili olarak, bölgede metamfetamin ve mefedronun yaygınlığına ilişkin nicel analitik veriler hakkında ne yazık ki bilgim yok.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Nasıl oluyor da Mephedrone'dan yan etkilerden başka bir şey almayan (benim gibi) pek çok insan var, öfori yok, MSS uyarımı yok, sadece kulaklarda çınlama, kalpte hoplama ve kötü vazokonstriksiyon (tüm katyonlarla birlikte geliyor gibi görünüyor). Ve bu, bilinen tasarruf sınırlarının çok ötesindeki dozlar için de geçerlidir.
Kesinlikle örneklenen 4-MMC'nin kalitesi veya saflığı ile ilgili değildir, bu doğrulanmıştır ve diğer kullanıcılar bunu kullanırken temelde kıyafetlerini yırtıyorlardı ve daha sonra bu konuda hevesliydiler.
Ama ben de MDMA'dan pek bir şey anlamıyorum. Hafif uyarılma. Sinirsel görsel bozulma ve hepsi bu.
Kristal Meth'in belirli bir eşiğin üzerinde herkesi hemen hemen aynı şekilde etkilemesi biraz garip.

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
659
Mefedronu ağızdan daha yüksek bir dozajda kullanmayı deneyin.
Metamfetamin zaten daha güçlü bir maddedir.

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Reaction score
31
Bu raporlar gerçekten olağanüstü. Teşekkür ederim.

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Reaction score
30
Mephedrone (4-MMC, 4-methylmethcathinone) - organik bir kimyasal bileşik, bir katinon türevi. Uyarıcı ve empatojen olarak kullanılır. Ticari olarak kristaller, toz, tabletler veya kapsüller şeklinde, genellikle bu aminin hidroklorür veya sülfatı olarak bulunur.

etapok

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Reaction score
5
bir keresinde 0.6 idk ne kristali ama 2013'teydi.... tek seferde 100+ml su.... etrafınızda 500+ kişi konuşuyormuş gibi anında sesler, başım zıpladı, yaklaşık 2 saniye kendimi gerçekten iyi hissettim, gördüğüm görüntü çok yüksek hızda yukarı ve aşağı gidiyor gibiydi... sonra aniden paranoyak oldum, ayağa kalktım, bacaklarımı hissetmedim, sonra düşmüş gibi yere düştüm.... odamdan kaçmaya çalıştım, iki kez düşmüş gibi hissettim, sonra cam kapımdan içeri girdim, dişlerim düştü, kolumdan ve boynumdan/kafamdan kesildim, ama anında kendimi tekrar kontrolümde hissettim, paranoya yok, sadece öfke ve gerçekten yüksek..... sanki başka bir dünyayla temas halindeydim. gerçekten kötü bir deneyim. bunu sadece neredeyse öldüğüm için yazıyorum, sonra bunu kimseye söyleyemedim.
bunu tavsi̇ye etmi̇yorum, hayatta kalmam bi̇r muci̇ze

sonra akrabalarım acili aradı, bana yardım etmeye çalıştılar, izin vermedim, sonra bana tekme attılar, geri tekme attım, polis çağrıldı, 4 polis arabası geldi :D beni sakinleştirmeye çalıştılar, kan içindeydim, polislere bu acil durum arabasıyla gitmediğimi söyledim, sadece polislerle., ama beni zorlamaya çalıştılar, sonra bana zorla 2 veya 3 doz uyku ilacı enjekte ettiler... hastanede uyandım

lütfen denemeyi̇n bu gerçekten kötü bi̇r deneyi̇mdi̇, 2014'te iv'yi̇ biraktim, sadece oral / nazal / duman
ot en iyisidir^.^

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Etkilerin başlama hızı ve yoğunluğu, doğrudan uygulama yöntemine bağlı olan göstergelerdir. IV tehlikelidir

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
201
Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Etkilerin başlama hızı ve yoğunluğu, doğrudan uygulama yöntemine bağlı olan göstergelerdir. IV tehlikelidir

etapok

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Reaction score
5
cam kapı yaralanmasından kaynaklanan kan kaybının hayatımı kurtardığını düşünüyorum... çok fazla kan çıktı, tansiyon düştü ve birçok şey de bu şekilde dışarı çıktı