Merkürik Klorür Alternatifi

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Reaction score
45
Mercuric Chloride (CAS 7487-94-7) Çin'de yasaklanmıştır, bu nedenle tedarik edilmesi oldukça zordur.

Merkürik Nitrat, Al/Hg yöntemiyle P2P -> Meth için olası bir alternatif midir?

Doğru anladıysam, Merkürik Nitrat daha fazla miktarda su ile kullanılabilir ve daha yüksek konsantrasyona sahip olmak için ısıtmak da mümkündür.

CAS 10045-94-0 ve CAS 7783-34-8 olmak üzere 2 Merkürik Nitrat var gibi görünüyor ve ikincisinin yanlış tür olduğu bildiriliyor, neden işe yaramasın?

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
OFC merkürik nitrat kullanabilirsiniz...
elementel cıva aldım ve nitrik asitte çözdüm (6ml/1g), sonra suyla amalgam yaptım.
25 gr alüminyum + sonra 2 ml merkürik nitrat çözeltimin içine damlatıyorum ve sonra 5-10 dakika boyunca veya güzelce köpürmeye başlayana ve kurtlanmaya başlayana kadar ara sıra çalkalıyorum.
daha sonra suyu temizliyorum ve kalan serbest cıva tuzundan kurtulmak için amalgamı musluk suyuyla iki kez tekrar yıkıyorum (alüminyumun suyla düşmesini önlemek için metal elek kullanın)
Benim için çok iyi çalışıyor.
amalgamın hızlı çalışmasına gerçekten yardımcı olmadan önce alüminyum folyoyu öğüttüğünüzden emin olun.

amalgam yaparken toksik aerosole karşı dikkatli olun, toksik aerosolü emmek için ucunda pamuk ped bulunan küçük bir kondansatör kullanmaya çalışın.

Düzgün bir şekilde amalgamlandığından emin olun (suyun üzerinde köpüren güzel kabarcıklar görün), acele etmeyin ve vahşileşmesine de izin vermeyin.
iyi şanslar.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Galyum klorür ve iyot

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
galyum, p2p'ni̇n i̇ndi̇ri̇lmesi̇nde civa kadar i̇yi̇ çalişiyor mu?

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Duruma göre değişir ama iyot olmadan hiçbir işe yaramaz.

Ayrıca çok ekzotermik değildir ve hg gibi x sürede tüm folyonuzu yok etmez. Yine de ultrasonla yaptığımı söylemeliyim

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
31
Çin'de cıva klorür satın alabilirsiniz, ancak çok pahalıdır. 100 gramı 980 yuan tutmaktadır.