efedri̇nden buza meth kri̇stalleşti̇rme yapilamaz

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
5
Merhaba, meth'i etanolde çözerek sert ve güzel parçalar yapmaya çalışıyorum ve tamamen çözüldüğünde 180 ° 'ye kadar ısıtılmalıdır. Ancak bu başarılı olmadı, her zaman etanol kaynama noktası olan 80 ° 'de durdu. Kaynama noktasının ötesine geçmek mümkün mü?
Her neyse, 80°'de içine cam çubuk koymayı denedim ve çıkardım ve kristalleşip kristalleşmeyeceğini bekledim. Öyle oldu ve oda sıcaklığında soğumaya bıraktım, güzel görünmeye başladı ve oda sıcaklığına soğuduktan sonra 7 saat dondurucuya koydum ama kristaller görünmesi gerektiği gibi değil :(

Neyi yanlış yaptım?
Çözüm nedir?
Kullandığım yöntem uygulanabilir mi?

Tüm yardımlarınız için teşekkürler

Attachments

• Xk6qBlPyi3.png
    Xk6qBlPyi3.png
    2.7 MB · Views: 160
  • 9LtizFdSa1.jpg
    9LtizFdSa1.jpg
    367.5 KB · Views: 118
  • lDUTKEVIg6.jpg
    lDUTKEVIg6.jpg
    5 MB · Views: 124
  • BbQcpJCdRU.jpg
    BbQcpJCdRU.jpg
    5.2 MB · Views: 332
  • vd5OlDKiyc.jpg
    vd5OlDKiyc.jpg
    937.4 KB · Views: 135
  • 31TtW9NyUm.jpg
    31TtW9NyUm.jpg
    5.3 MB · Views: 295
  • SavYILJK2c.jpg
    SavYILJK2c.jpg
    996.9 KB · Views: 112
  • Byoubq2d05.jpg
    Byoubq2d05.jpg
    310.8 KB · Views: 117
  • pd7luFOiNb.jpg
    pd7luFOiNb.jpg
    294.4 KB · Views: 116

23rdgate

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Kaynama noktasını düşürmek için vakum altında kaynatmayı deneyin

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Buradaki sorun, kristalleşmenin gerçekleşmesi için tavada yeterince alkol kalmamasıdır. Temelde sadece çözücüyü buharlaştırdınız. Pyrex bir beher veya şişeye ihtiyacınız var ve alkolünüzü ayrı bir kapta ısıtmanız gerekiyor. Metamfetamini 1 beherde kurutun ve alkolünüzü başka bir kapta aynı ısı kaynağına koyun. Alkol kaynamaya başladığında bir miktar meth'in içine dökün ve karıştırın. Her ikisini de tekrar ateşe koyun. Tüm meth çözülene kadar daha fazla kaynar alkol ekleyin ve ateşten alın ve 12 saat boyunca hareketsiz bırakın. Isı yok, esinti yok, titreşim yok. Hiçbir şey olmasın. Sonra 8 saat buzdolabında, sonra da dondurucuda bekletin. Büyük kristallerin oluşması için yavaşça soğuması gerekir, muhtemelen buzdolabına girene kadar etrafına bir bulaşık havlusu sarmalısınız. Yavaşça soğumasını sağlamak işin anahtarıdır ve aşırı doymuş ve çökelmeyecek kadar alkol içermelidir. Biraz susuz aseton, günlük çözücü kristalizasyonuna yardımcı olacaktır. Vakum hayal edebileceğim hiçbir şekilde yardımcı olmaz ve gördüğüm kadarıyla kimse bunu yapmadı.

evangelium

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
5
Teşekkür ederim! Yeniden kristalleştirdim ve yavaşça soğuttum ve şimdi çok daha iyi görünüyor ama onu ayırmamıştım, bilmek iyi bir düşünce

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Etanolün kaynama noktası 178°f /78°C'dir. Düdüklü tencerede 15 psi'den daha yükseğe çıkarmak için PC'de değişiklik yapmadan muhtemelen sadece 210 ° f'ye yükseltebilirsiniz.