Methaqualone (Quaalude) sentezi

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1

Giriş

Bu konuda, Methaqualone'un (Quaalude; 2-Metil-3-(2-metilfenil)-4(3H)-kinazolinon) izatoik anhidrit ve o-toluidinden yüksek verimle kimyasal özelliklerini ve sentez yolunu bulabilirsiniz. Bu öncül maddeler oldukça yaygındır ve çok fazla dikkat çekmezler. Bunları bir kimya mağazasından iyi bir fiyata kolayca satın alabilirsiniz. Bu yöntemler basittir ve kolayca ölçeklendirilebilir. Güvenliği unutmayın ve KKD kullanın.

Ekipman ve cam eşyalar.

• Armut şekilli şişe 10-50 ml ve 100 ml;
  • Buchner şişesi ve hunisi (veya küçük Schott filtresi);
  • Isıtmalı manyetikkarıştırıcı;
  • Reflü kondansatörü (küçük);
  • İmbikstandı ve aparatı sabitlemek için kelepçe;
  • Laboratuvar terazisi (0,01 - 100 g uygundur);
  • Pastör pipetleri;
  • Su ve yağ banyosu;
  • Laboratuvar sınıfı termometre;
  • Vakum desikatörü (isteğe bağlı);
  • Su jetli aspiratör (isteğe bağlı);
  • Beherler 100 ml x2; 50 ml x2; 10 ml x2;
  • Cam çubuk;
  • Kaynatma taşları;
  • Geleneksel huni;
  • Filtre kağıdı.

Reaktifler.

• o-Toluidin 1,1 g, 0,01 mol;
  • İzatoik anhidrit 1.6 g, 0.01 mol;
  • Dietil eter (Et2O) veya aseton ve damıtılmış su ~50 ml;
  • Diklorometan (CH2Cl2) 100 ml;
  • Petrol eteri 100 ml;
  • Asetilaseton 0,39 g, 0,0025 mol;
  • Etanol (EtOH) %95 30 ml;
  • Hidroklorik asit konsantresi (HCl) ~10 ml;
  • Metanol MeOH 50 ml.
  • Aseton 50 ml.
8ihd5Tl7Oq

Etanol ve eterde çözünür. H2O'da çözünmez;
Kaynama Noktası: 760 mm Hg'de 406,9 °C;
Erime Nok tası serbest baz: 113-115 ̊C;
Erime noktası HCI tuzu: 235-237 ̊C;
Molekül Ağırlığı: 250.301 g/mol;
Yoğunluk: 1.16 g/cm3 (20 °C);
CAS Numarası: 72-44-6.

Prosedür

2,2'-dimetilbenzanilid (1)
İzatoik anhidrit (1.6 g, 0.01 mol) ve o-toluidin (1.1 g, 0,01 mol) karışımı armut biçimli bir şişede (10-50 ml) yağ banyosunda küçük bir reflü kon dansatörü ile 2 saat boyunca 120 °С'ye ısıtılır. Soğutulduktan sonra reaksiyon karışımı eter ile ezilir (veya kahverengi karışım ılık asetonda çözülür ve kristalleri çöktürmek için su eklenir). Elde edilen katı Buchner hunisinde (veya küçük Schott filtresinde ) emme filtrasyonu
iletoplanır ve ara aminoamidi (2,2'-dimetilbenzanilid) (1) vermek için 50:50 diklorometan ve petrol eteri karışımından yeniden kristallendirilir: verim: 1.7 g (%75); m.p. 110 °C.
RBWpuPbhit
2-Metil-3-(2-metilfenil)-4(3H)-kinazolinon (2)
2,2'-dimetilbenzanilid (0.5 g, 0.0025 mol), asetilaseton (0.39 g, 0.0025 mol) karışımı birkaç damla konsantre hidroklorik asit içeren etanol (30 ml) içinde 100 ml'lik armut biçimli bir balonda 1 saat boyunca refluks edilir. Soğutulduğunda başlık bileşiği hidroklorür tuzu olarak filtrasyonla ayrılır: verim: 0.59 g, (%85), m.p. 235-237 °C
.
ROrgi6I39f

Arındırma

Şimdi saflaştırma süreci başlıyor. Kristalleri bir behere koyun ve hacminin yaklaşık iki katı kadar aseton ekleyin, birkaç kaynama taşı atın. Kaynamanın daha hızlı başlamasına ve kontrol altında kalmasına yardımcı olurlar. Kristaller çözülmeyecek, ancak kalan pis-mor madde çözülecektir. Kristalleri süzün ve kurutun. Kuruduktan sonra kristallerde mor bir renk kalırsa, metanolden yeniden kristalleştirin. Bunu başarmak için kristalleri küçük bir behere koyun, ıslanmalarını sağlayacak kadar MeOH ekleyin ve karışımı ısıtmaya başlayın. Bazı kristaller hemen çözülecektir, hepsi çözülmezse MeOH'yi kaynatın ve her seferinde biraz MeOH ekleyin, hepsi çözülene kadar kaynamaya devam edin. Şimdi MeOH'nin yaklaşık %20'si buharlaşana kadar kaynatmaya devam edin. Çözeltinin soğumasına izin verin ve bekleyin. Yaklaşık bir saat sonra kristaller oluşacak ve tüpün kenarlarına yapışacaktır, tüm kristallerin oluştuğundan emin olana kadar bekleyin ve süzün. Kristalleri şişenizden yıkamak için aseton kullanın ve filtre kağıdınızdaki kristallerden kötü-mor-maddeyi durulayın. Hem çözeltiyi hem de kristalleri saklayın.

Yeniden kristalleştirme biraz yardımcı olacaktır, ancak kristalleri saflaştırmayacaktır. Olan şey, reaksiyon sırasında kötü-mor-karışımın kendisini metaqualone'un kristal yapısının etrafına ve içine sarmış olmasıdır ve yeniden kristalleştirme yeni bir yüzey oluşturacaktır, bu nedenle bir aseton yıkama geri kalanını alabilecektir. Şimdi yukarıda açıklanan aseton kaynatma işlemini tekrarlayın ve filtre edip kurutun. Açık çelik grisi ila beyaz toz elde etmelisiniz, eğer elde ederseniz, durun ve bu partiyi bir kenara koyun, elde edemezseniz, başka bir aseton yıkaması yapın.

Yukarıda yeniden kristalleştirmeden kurtardığınız çözeltiyi hatırlıyor musunuz? Bu kötü-mor-madde, MeOH, aseton ve methaqualone. Çözeltinin içine birkaç kaynar taş koyun ve hacminin yarısını kaynatın. Bunu soğumaya bırakın ve daha fazla methaqualone çökecektir. Bu, yukarıdaki gibi aseton ile saflaştırılabilir ve sonuç tamamlanmış partinize eklenebilir. Neredeyse tüm methaqualone çözeltiden geri kazanılana kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz, ancak her geri kazanım daha az saf olacaktır. Bunu yapmayı seçerseniz, geri kazanılan tüm ürünü birleştirin ve temizlemek için son bir aseton kaynatma
işlemi yapın.

Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Aaa, benden önce davrandın.
Ancak başka malzemelerle başlayan başka yollar da var. Çoğu zaman başlangıç malzemesi toluen ve metil antranilat veya ftalik anhidrit gibi bir şey olacaktır. Hatta vinil eldivenler.

Bence bu senteze giden en zarif OTC yolu toluen ve metil antranilattır.
Toluen, rasemik nitrotoluen elde etmek için sülfürik asit/nitrik asit nitratlama karışımı ile muamele edilecek ve daha sonra donma noktalarından kolayca ayrılarak o-nitrotoluen elde edilecektir. O-nitrotoluen daha sonra HCl ilavesiyle kalay üzerinde refluks edilerek o-toluidin elde edilir.
Metil antranilat, parfüm endüstrisindeki çeşitli satıcılardan bir koku/tat kimyasalı olarak temin edilebilir. Daha sonra o-toluidin ile birlikte kullanılabilen antranilik asit elde etmek için NaOH ile muamele edilerek kolayca demetile edilebilir.

Bu ilaçla ilgili sorun, etki elde etmek için gereken yüksek dozlardır. Normal bir doz yaklaşık 400 mg'dır ve bu da dengeyi sağlamayı zorlaştırır. Ayrıca, çalışmalar çok zordur, dürüst olmak gerekirse, saf, beyaz bir son ürün elde etmek gerçekten zordur.

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50
Reaksiyon basit görünüyor, ancak gerçekleştirilmesi biraz zor, reaksiyonun temizlenmesi çok zor ve bir grup cam aleti kaybedeceksiniz.
o-toluidin kanserojendir ve mesane kanserine neden olma olasılığı çok yüksektir ve iyi güvenlik önlemleri gerektirir.
Saf o-toluidin sentezlemenin kolay olduğunu sanmıyorum, en iyi yol maddeyi satın almaktır (eğer yapabilirseniz)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Gerçekten mi? Sizce sentezle ilgili temel sorun nedir?

Ve evet, methaqualone sentezi dağınıktır, çikolata benzeri bulamaçlar, çok fazla koku ve çok fazla verim kaybı ile uzun ve zor bir çalışma üretir. Toluen, ham mq'yu saflaştırmak için asetondan daha iyidir.

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Bu yolları biliyorum. Burada düşük becerili işitsel için en basit yolu tarif ettim. İzatoik anhidrit ve o-toluidin kimya dükkanından satın alınabilir.

Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
o-Toluidin yaklaşık 200 derece kaynama noktasına sahiptir, çok uçucu bir sıvı değildir, ancak güvenlik önlemlerine katılıyorum.

Last edited by a moderator:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50

Aslında, o-toluidin satın alabilirim, bu yüzden bu maddeyi üretme konusunda deneyimim yok, ancak diğer kimyagerlerle konuştuğumda bana bu maddeyi sentezlemenin çok zahmetli olduğunu çünkü reaksiyon kabının temizlenmesinin zor olduğunu ve maddenin toksik olduğunu söylüyorlar.

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50

Güvenlik önlemlerinin iyi olması durumunda bu maddenin buharını solumanın ve zehirlenmeye neden olmanın kolay olmadığı konusunda haklısınız, ancak kimyager tarafından sentezlenen nihai ürünün (Quaalude) toksik madde içermediğinden emin olmak zordur.
Kimyager bu maddeyi kendisi kullanıyorsa veya başkalarının kullanmasına izin veriyorsa, ürünün çok saf olduğundan emin olması gerekir.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Gerçekten mi? Çünkü konuştuğum hiçbir kimyager bu sentezle ilgili herhangi bir sorun yaşamadı, ben de yaşamadım. Youtube'da da çok kapsamlı bir video var, bu yüzden başka bir video hazırlamama gerçekten gerek yok:
Cam malzemelerin temizlenmesini hiç zor bulmadım, sadece su, NaOH ve gerekirse biraz DCM veya toluen ile durulayın. Her ne kadar oksalat aracılığı ile p-toluidinin rasemik ayrımına odaklanılsa da, video aynı zamanda toluidin sentezini de gösteriyor ve eğer başlangıç malzemesi saf o-nitrotoluen olsaydı, ürün de o-toluidin olurdu.
.
O-toluidin kokulu ve uzun süre maruz kalındığında toksiktir, ancak herhangi bir gerçek aşçı veya kimyager bunu zaten bir tütsü odasında yapacaktır.
Ancak methaqualone'a gelince, dağınıklık konusunda tamamen aynı fikirdeyim. Ve bu sentezdeki asıl iş, orijinal gönderide de belirtildiği gibi temizliktir. "Kötü mor" ya da çoğu zaman olduğu gibi kötü kahverengi kabul edilemez ve kurtulmak için ÇOK çalışmak gerekir.
Hamilton Morris'in Pharmacopeia'sında Güney Afrika'da (bu ilacın hala yaygın olarak kullanıldığı tek ülke) metaqualone'un kökenlerini araştırdığı bir bölüm var ve arka bahçede çok ilkel teknikler kullanarak ve hiçbir KKD kullanmadan ham metaqualone hazırlayan gizli bir aşçıyla tanışıyor. Hamilton'a bazen nasıl kan idrara çıktığını anlatır... Oradaki methaqualone kullanıcıları arasında mesane kanseri seviyesinin ne olduğunu merak ediyorum.

Last edited:

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50
Bu reaksiyonda çok iyi olmadığımı kabul ediyorum, bu reaksiyonda çok deneyimli görünüyorsunuz, o-toluidin sentezlemedim, sadece arkadaşımla Methaqualone'un saflaştırılmasında zor olduğu ve o-toluidinin toksik olduğu hakkında konuşuyordum, ona potasyum dikromatın da birinci sınıf kanserojen olduğunu ve hepimizin düzenli olarak kullandığını söyledim, arkadaşım bana o-toluidinin daha tehlikeli olduğunu söyledi, özellikle de methaqualone'da bir safsızlık olarak alınırsa.

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50
Sakinleştiricilerle ilgilenmediğim için araştırma ve deneylerime devam etmedim, sadece arkadaşımla konuştuklarımı aktardım ve titizlik eksikliğim için sizden özür dilerim.

İlaç endüstrisinde çalışan arkadaşım bana o-toluidinin nispeten tehlikeli olduğunu ve her yıl kimya fabrikalarında çalışanların yetersiz güvenlik önlemleri nedeniyle bu maddeyi kullandıkları için kansere yakalandıklarını, bu nedenle bu maddeyi sentezleyen herkesin güvenlik konusunda daha dikkatli olması gerektiğini söyledi

Hedgie

Don't buy from me
New Member
Reaction score
18
Methaqualone'u antranilik asit yapmak için pthalic anhydride + urea ile başlayarak yaptım ve daha sonra MQ'ya ulaşmak için bunu o-toluidine ve glacial acetic acid ile birleştirdim (bu gerçekten kaba bir taslak, ama aklımda kaldığı kadarıyla) ve çalıştıktan sonra oldukça iyi bir başarı elde ettim.
Sentezi yapmadan önce iyi bir arkadaşım bana iyi tavsiyelerde bulundu ve ben de başarımı ona borçluyum. Temel stratejisi, kullanabileceği en saf başlangıç malzemelerini elde etmek, kullanılan antranilik asidin saf olduğundan emin olmak (saf olduğunda beyaz kristal bir katıdır) ve o-toluidinin yakın zamanda damıtıldığından, berrak soluk sarı bir yağ olduğundan emin olmaktı (tipik olarak ticari bir tedarikçiden geldiğinde koyu kırmızı bir yağ olarak gelir çünkü bir süre bekletilmiştir & Bizim amaçlarımız için bu kabul edilemez, bu nedenle ticari o-toluidini almamız ve MQ sentezinde kullanmadan hemen önce damıtmamız gerekiyor). Nihai ürünü birkaç kez yeniden kristalize etmeme rağmen, yapmadan önce bu adımları atmak oldukça temiz bir ürün oluşturmaya yardımcı oldu.
Methaqualone oldukça basit bir sentezdir, ancak insan kullanımı için tamamen güvenli olması için tüm safsızlıkları gidermek oldukça zordur. Sanırım yukarıda biri bahsetmişti ama tekrar söyleyeceğim; bu madde sentezden kalan safsızlıklar nedeniyle mesane kanserine neden olmakla ünlüdür, bu nedenle kendiniz kullanacaksanız veya birine verecekseniz, kesinlikle mümkün olan en yüksek saflıkta bileşiklerle başladığınızdan emin olmak için zaman ayırmalı ve ürün üzerinde sağlam bir çalışma yapmalısınız.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Evet, bu sentezdeki asıl iş aslında sentezden önce ve sonradır. Hem antranilik asit hem de o-toluidin, sentezlenmedikleri veya azami özen gösterilerek saklanmadıkları takdirde kararma ve safsızlıklarla dolma eğilimindedir. Ve son olarak, MQ'nun kendisi de öyle.
Ftalik anhidritten antranilik aside dönüşüm yaptığınızda, makul derecede soluk bir ürün elde etmeyi başardınız mı yoksa koyu ve saf olmayan bir ürün mü elde ettiniz? Bu çok yaygın bir sorundur ve bence hidroksit/hipoklorit reaksiyon karışımının dikkatli bir şekilde hazırlanmasıyla ilgili bir sorundur.

Jack

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Bu konu yanlış, sayfanın üst kısmındaki ilk resim Alprazolam molekülü, daha spesifik olmalıydım ama yukarıda yaptığım gönderi, reaksiyonun ilk adımında 2,2' dimetilbenzanilid üretilmediği, bunun yerine 2-amino-N- (o-tolil) benzamid üretildiğiydi (amino grubu bir metil grubuna dönüştürülmez.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Üzgünüm, yanlış resim yüklenmiş. Düzeltildi.

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Antranilik asit, o-toluidin, polifosforik asit ve glasiyal asetik asit kullanarak birçok kez methaqualone sentezledim. Oldukça kolay, ancak karışımı karbonat kullanarak nötralize ettiğiniz kısım..... iğrenç. Yani, şuna bir bakın (ekte).
78C6TFevVu

Bunun bir başarısızlık olduğunu düşünerek iki kez denedim. Sonra SM'den biri bana devam etmem gerektiğini söyledi ve gerçekten işe yaradı! lol.

İşte bununla ilgili iyi bir SM başlığı: http://www.sciencemadness.org/talk/viewthread.php?tid=156723

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Ayrıca, methaqualone aldığında rahatsız edici seğirmeler yaşayan var mı? Ben almayı bıraktım çünkü yaşamak için program yapıyorum ve bunu çok zorlaştırıyordu.

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
156
Çin'de yasaklandığını gördüğüm anthranilic asidi nereden buluyorsunuz?

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Yapması çok kolay.

En kolay yol metil antranilat elde etmek ve bunu sodyum hidroksit ile reaksiyona sokmaktır(burada). Metil antranilat bulup bulamayacağınızı kontrol edebilir misiniz? En yaygın üzüm aromasıdır ve ördek/kaz kovucu olarak da kullanılır. Ancak metil antranilat ile ilgili sorun, antranilik asidin bir esteri olmasıdır. Bu yüzden elde edilmesi de zor olabilir.

Eğer metil antranilat bulamazsanız, o zaman ftalimidden antranilik asit yapabilirsiniz. İşte birkaç video:
Ve ftalimid hiç de kısıtlı değil (en azından benim bulunduğum yerde değil). Ama eğer öyleyse, Google'da " ftalimid nasıl yapılır" diye aratın. Ftalik anhidrit veya ftalik asitten yapılır, ki bunu elde etmek de kolaydır.

Eğer uzun bir yol izlemeniz gerekiyorsa, o zaman bu NileRed videosuna bir göz atın. İlk 30 dakikayı izlerseniz, plastikleştirici olarak DEHP veya DINP içeren vinil eldivenleri nasıl alabileceğinizi ve bunu nasıl antranilik aside dönüştürebileceğinizi göreceksiniz).