Methcathinone (efedron/βk-metamfetamin) sentezi

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
Kimyasallar:
KMnO4 [Potasyum Permanganat] - Bu, mavi bir şişe içinde 'Sears'da satılmaktadır. (Katalog #4234415)
Su filtrelerindeki demiri temizlemek için kullanılır.
Psödoefedrin HCl - Wal-Mart'tan 96'lık bir kutu 'Equate' Tablet alın veya Sudafed'ler de işe yarayacaktır.
İzopropil Alkol [İzopropil %70 Sürtme Alkolü] - Herhangi bir bakkal veya eczane
Hidroklorik Asit [HCl] - "Muriatic Acid" olarak satılır
Aseton - Herhangi bir hırdavatçıda veya boyacıda satılır
Damıtılmış Su - Herhangi bir markette satılır
Laboratuvar Malzemeleri:
Süzgeç - Delikler ne kadar küçük olursa o kadar iyi
Plastik Huni - Yerel marketinizi kontrol edin
Kahve Filtreleri - "Maxwell House" Kullanın
3 Mason Kavanoz, Snapple Şişesi, ne işe yararsa
Büyük Sürahi - Cam meyve suyu sürahisi gibi
Ölçü Kabı - ML (Mililitre) olarak işaretlenmiştir
Şırınga - Bebekleri ağızdan beslemek için kullanılan türden, ML'lerle işaretlenmiş
Pyrex Çanak - Sadece PYREX!
Buzdolabına erişim
Mikrodalga fırına erişim

Efedrin Ekstraksiyonu:
96 hapın hepsini alın ve süzgecin içine koyun. Biraz kırılmış buz ekleyin, daha çok
Büyük buz parçaları yerine buz talaşı. Basitçe süzgeci ileri geri sallayın ve
Buz eridiğinde, hapların üzerindeki kırmızı kaplamanın çıktığını fark edeceksiniz. Bunu yapmak isteyebilirsiniz.
hapları bir veya iki kez hızlıca durulayın. Kırmızı kaplamanın çoğunun gittiğini fark ettiğinizde
(haplar açık pembe renkte olacaktır), hapları alıp bir tanesinin içine koyma zamanı
Snapple şişelerinin. Şimdi 150 ml damıtılmış su eklemelisiniz. Şimdi kavanozu
mikrodalgaya koyun (kapağı kapalı tutun) ve su sıcak olana kadar ısıtın, kaynar değil ama sıcak. Çalkalayın
tüm haplar parçalanana kadar şişeyi (kapağı açık olarak) karıştırın, ardından çökelmesini bekleyin. Şişeyi kullanarak
plastik huni ve kahve filtreleri, şimdi suyu başka bir Snapple'a süzmek istiyorsunuz
şişesine koyun, bu şişenin kapağını kapatın ve bir kenara koyun. Tüm duygusal efedrini kazımak isteyeceksiniz
Kahve filtresindeki tozu ilk şişeye geri koyun, 150 ml damıtılmış su ekleyin ve
tekrar ısıtın. Suyu ikinci Snapple şişesine ekleyerek filtre edin (bu şişede hazır
İlk filtrelemenizden 150 mL). Yine bu işlemi tekrarlayacaksınız (başka bir 150 mL
su).

Şimdi bir şişede 450 mL su ve diğerinde bir miktar tanecikli efedrin olmalıdır. Kapak
şişeyi suyla doldurun ve buzdolabına koyun. Diğer şişeyi yıkayın ve
bir kenara koyun. İçinde su bulunan şişe efedrin suyunu içerir.
Şimdi KMnO4 (Potasyum Permanganat) çözeltinizi hazırlamalısınız. 7,43 gram ölçün
Potasyum Permanganat ekleyin ve temiz, boş Snapple şişesine koyun. Şimdi, 100 mL
damıtılmış su, şişenin kapağını kapatın ve birkaç dakika boyunca iyice çalkalayın. Şırıngayı kullanarak,
Bu çözeltiden 15,5 mL ölçün ve 3. Snapple'daki 250 mL damıtılmış suya ekleyin
şişe. Kapağını kapatın, çalkalayın ve buzdolabına koyun. 15,5 mL yaklaşık bir çorba kaşığıdır (15 mL),
Eğer bir şırınganız yoksa, bir çorba kaşığı ölçüsü kullanabilirsiniz.
Bu sıvıların her ikisinin de soğumasına izin vermelisiniz. Eğer soğuk değillerse reaksiyonunuz şöyle olacaktır
Başarısız. Bu yüzden buzdolabında 4-6 saat bekletin. Bunu ne kadar vurgulasam azdır;
solüsyonlar soğuk olmalıdır. Eğer sabırsız biriyseniz, o zaman dondurucuya koyun.
Üstleri biraz buz tutana kadar.

Şimdi asıl reaksiyon zamanı. Basitçe 265,5mLKMnO4 (potasyum
permanganat) Çözeltisi, bir sürahide 450 mL efedrin özütü ile. Sadece kapağını kapatın, çalkalayın ve
Buzdolabında en az 8, en fazla 12 saat bekletin.
Yaklaşık 8 saat sonra karışımda mor renk olup olmadığını kontrol edin, eğer varsa
bir saat kadar daha bekletin. Artık mor renk kalmadığını gördüğünüzde
çözeltisini buzdolabından çıkarın. Antep fıstıklı dondurma gibi tatlı kokmalıdır.
Şimdi 100 mL İzopropil Sürtme Alkolü eklemelisiniz. Bu işlem, kalan çözeltinin
potasyum permanganatın oksitleyeceği başka bir şey olacaktır (efedrin yerine). Sadece
Bu karışımı oda sıcaklığında yaklaşık 2 ila 3 saat bekletin.

Karışımınız şimdi yaklaşık oda sıcaklığında olmalıdır; şimdi süzme zamanı. Huniyi ayarlayın
daha önce kullandığınız Snapple şişelerinden birinin üzerine koyun (önce Snapple şişesini yıkayın). Yaklaşık iki tane
veya üç kahve filtresini huniye yerleştirin ve çözeltiyi yavaşça içlerinden geçirin (yavaşça
alttaki tüm bu partiküller dışarı dökülmez ve filtrenizi tıkamaz). Muhtemelen
üç veya dört kez filtrelemeniz gerekir. Sıvınızın mümkün olduğunca berrak olmasını istersiniz.
PH değerini yaklaşık 5 ila 6,5'e ayarlamanız gerekir. Bunu yapmak için biraz muriatik asit kullanın. Sadece
birkaç damla ekleyin, fazla gerekmez. Doğru pH değerine ulaştığınızda, son karışımınızı döndürün
ve bir süre bekletin. Şimdi, yaklaşık beş kahve filtresinden süzün. Bu sizin
İçindeki çöpleri çıkarmak için son şansınız. Sıvınız neredeyse tamamen berrak olmalıdır. Ne yapıyorsun
methcathinone var. Bunu yapmak isterseniz, solüsyonu içebilirsiniz. Çoğu insan
Ancak kristal toz olmasını tercih ederim. Bir sonraki adıma geçelim.

Tüm sıvınızı Pyrex kabın içine dökün ve düşük ısıda yaklaşık 3 saat boyunca ocağa koyun
ısıda, sıvının çoğunu buharlaştırmak istersiniz. Çoğunlukla sakızlı bir karışım elde ettiğinizi fark ettiğinizde
sol madde, tabağı ocaktan alın. Şimdi bir fön makinesi kullanabilir ya da
kabı yaklaşık bir gün boyunca dışarıda bırakın. Tabakta kristalleri fark etmelisiniz.
kristaller sakızlı olacaktır, bu yüzden sadece biraz Aseton ekleyin. Methcathinone
Asetonda çözünür, diğer sakızımsı madde ise. Asetonu ekledikten sonra etrafında döndürün
Biraz. Sakızımsı madde çözüldükçe dökün. Kahverengimsi bir renk fark etmelisiniz.
beyaz kristaller, bu sizin methcathinone'unuz! Bunu tekrar yapmanız gerekebilir, sadece
kristalleri kurutun ve daha fazla aseton ekleyin. Tüm kristaller kuruduktan sonra, kristalleri kazıyın
tabaktan bir şeyin içine.

Yaklaşık 3 gram Methcathinone HCl elde etmelisiniz

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Sudafed bunun için işe yarar mı? İçlerinde çok fazla parasetamol ve kafein var...?
Sudafed kapsüllerini alıp birinci adım için soğuk su ekstraksiyonu yaparsam ya da mikrodalganızın suyu ısıtmak için yaptığı şey bu mu, parasetamolü çözmek mi?

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Sudafed kapsüllerine bir göz attım - Psödoefedrin HCL içermiyorlar, Fenilefrin HCL içeriyorlar, bu yüzden muhtemelen bu ekstraksiyon / sentezde işe yaramazlar.

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Tamam, İngiltere'de Psödoefedrin içeren bir Sudafed markası (Sinüs Basıncı ve Ağrı Kesici) var. Bu yolla küçük bir miktar bile üretmek çok pahalı olacaktır.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
1985'te aradılar, sentezlerini geri istiyorlar. Sudafed kullandığınızı ve bundan Sears kmno4 ile M-cat yaptığınızı hayal edin! 😂 Metamfetamin yapmak daha zor değil, kimyasalları elde etmek daha zor değil ve muhtemelen %30 veya daha fazla daha güçlü.

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Reaction score
97
Bu maddeyi çok merak ediyorum - eskiden her yerdeydi, şimdi hiçbir yerde yok gibi görünüyor ama M-Cat 4MMC Mephedrone değil mi? Bu aynı şey değil.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
M-cat, metil-katinin. Mm-cat? Miyav miyav! Amfetamin'den meth'e. Bazıları hepsine speed diyor. Halk dilindeki isimlerden pek hoşlanmam ama insanlar onlara benzoilekgonin metil esterden bir yudum ikram ettiğinizde size tuhaf tuhaf bakarlar. 🤷

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
Ben sadece bir uyuşturucu meraklısıyım. Kedi sidiği gibi kokuyorum. Geçen ay 40 saat uyudum. 😜

Savaş Avşar

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
efedrin veya psödoefedrin yerine başka ne kullanılabilir (alternatif olarak)
Ne yazık ki, ülkemde erişemediğim tek ilaçlar efedrin ve sözde

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
16
Bu sentezi yapmayı denedim ve sonuçta karamel görünümünde ve dokusunda oldu. Hiç kristal yoktu. Mısır nişastası, povidon, laktoz ve magnezyum stearat içeren haplar kullandım. Hapları mikrodalgada ısıtılmış suya eklemek yerine etanole ekledim, sonra etanolü buharlaştırdım ve karamel dokusuna sahip oldu. Daha sonra tarifte belirtildiği gibi karamel psödoefedrine aynı miktarda su ekledim. Bundan sonra tarifte yazdığı gibi yaptım ama renk değişimi 8-10 saat yerine 1-2 saat sonra hemen ortaya çıktı. Yine de 8 saat bekledim, sonra süzdüm ve tezgaha bıraktım, hcl eklemek istedim ama evde olmadığım için ekleyemedim ve karışım süzüldükten 3 gün sonra ekledim. 1,5 yemek kaşığı hcl ekledim, o sırada ph striplerim olmadığı için fazla koymaya çalıştım. Daha sonra sıvıyı kaynattım ve yine karamel benzeri bir madde kaldı. Asetonda yeniden kristalleştirmeyi denedim ama işe yaramadı, hala karamel gibiydi. Bu sentezin başarısız olmasına ne sebep oldu? Tabletler mi, ekstraksiyon yöntemi mi, hcl'yi çok geç eklemem mi yoksa çok az hcl eklemem mi? Yoksa bu sentezde başarılı oldum ve biraz daha kurumasına izin mi vermeliydim? Lütfen yardım edin.