Metilamonyum klorür (diğer adıyla metilamin HCL) vs. amonyum klorür

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bu yüzden orijinal patente göre bir miktar daha metilamin HCL yaptım, eşit miktarda NaOH ile karıştırdım (HCL'ye eşit, toplam 2:1:NaOh : CH³NH²hcl( potansiyel olarak.biraz su ekledim ve yanıcı bir gaz üreterek ısıttım. Notlarımı kontrol ettim ve amonyağın %18 konsantrasyonda da yanıcı olduğunu fark ettim, yani bu test hiçbir şeyi kanıtlamıyor. Ürünümün metilamonyum klorür mü yoksa amonyum klorür mü olduğunu nasıl anlayabilirim?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
N-butilalkol MeNH2.HCl'yi sıcak çözer ancak Amonyum Klorürü çözmez. Bu şekilde ikisini birbirinden ayırırsınız. IPA da işe yarar, ancak ekstraktta bir miktar Amonyum Klorür bulunacaktır, bu miktar daha sonraki reaksiyonlar açısından önemsizdir, birincil Amin Amonyaktan çok daha güçlü bir nükleofildir, ~20 kat daha güçlüdür.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Yanıtınız için teşekkürler, etrafta bir sürü susuz IPA var. Burada ne olduğunu öğrenmek üzereyim

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Tabii ki, IPA derken. Metanol demek istiyorsun, değil mi?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Formaldehit/hekzamin/HCl'den MeNH2.HCl yaparken Amonyumklorür ve MeNH2.HCl karmaşasından MeNH2.HCl'nin ekstraksiyonu için N-Bütilalkol. MeOH ve EtOH iyi çalışmaz ancak IPA uygundur.

Reaksiyonun kendisi için ya su ya da etanol ve HCl kullanılabilir, bunlar her yerde var, scienceemadness veya Lambdasyn - oraya bakın.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Ön cam yıkama sıvısından metanolü ne için damıtıyorum? Ev yapımı kloroformu temizlemek için mi? Okuyalı o kadar uzun zaman oldu ki unuttum. Bende de ensefalopati var. Ve 40 saattir uyumadım.