müslüman suçu + i̇slamofobi̇

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Sohbetteki bir tartışmaya verdiğim yanıtın düzenlenmiş bir versiyonunu yayınlıyorum:

ben müslüman bile değilim ama annem müslüman bir ülkeden (katolik ama) ve bazen oraya gidiyorum (söz konusu ülke malezya bu arada). bok gibi rahatlar. neden bir ülkede rahat olup başka bir ülkede insanları vursunlar? bu mantıklı değil. bence siz sadece genelleme yapıyorsunuz. Ayrıca aniden dengesiz davranıyorlarsa bu üzerlerinde baskı olduğu anlamına gelir, ırksal gerilimler gibi. sizin gibi insanlar bu yüzden oluyor tbh. suç istatistiklerini bile inkar etmeyeceğim ama... en azından nedenine bakın. bunun olması üzücü ama TAMAMEN onların suçu değil. dünya karmaşık bir yer ve neden sonuç ilişkisi gerçek.

"beyaz çocuklarımız daha önce hiç silahlı saldırı yapmadı" ben amerikalıyım, nasıl oluyor da okul saldırganlarımızın çoğu beyaz oluyor? amerikan yerlileri de tam olarak sizin savunduğunuz şeyi savunabilir. bu beyazları doğuştan kötü yapmaz, bu bazı beyaz bireylerin üzerinde çok fazla baskı olduğu ve bunu şiddet içeren yollarla dışa vurdukları anlamına gelir. Müslümanları (ya da başka herhangi bir azınlığı) "işgalci" olarak adlandırmanın bir şeyleri düzelteceğini düşünüyorsanız çıldırmışsınız demektir. Bu "biz ve onlar" zihniyeti, bir şeyler yapmanın en kötü yoludur!

kelimenin tam anlamıyla Afro-Amerikan suç istatistiklerine bakın. ırkçılar "b-b-ama onlar daha yüksek!! demek ki onlar KÖTÜ!11HAYIR! Bu onların YOKSULLAŞTIĞI anlamına gelir! İnsanlar ekonomik olarak kötü durumda olduklarında, saldırganlaşma eğiliminde olurlar. Irktan bağımsız olarak, yoksul bölgelerde suç istatistikleri daha yüksektir! Yoksul bölgelerin her zaman nasıl "kötü" olduğunu fark ettiniz mi? ekonomiyi düzeltirseniz suç oranını da düzeltirsiniz. sadece bu "işgalcilere" yardım etmeyi deneyin ve farkı görün! bu aptal "düşman" zihniyetinden kurtulun; bu sadece zaten istikrarsız olan durumu daha da kötüleştirir. hiç "sosyoekonomik sorun" diye bir terim duydunuz mu?

suçu işleyen hangi grup olursa olsun, bunu çözmek için birlikte çalışmalıyız, çünkü sizi temin ederim ki ortalama bir Müslüman kişi terörist eylemleri ve kendi gruplarının işlediği suçları desteklemiyor. olsa olsa, sizin gibi insanlar onları suçlu ve aptal olarak genelleştirdiği için utanıyor ve kızıyor olmalılar. Böyle şeyler yapanlar çok az. suç meselesine karşı tüm ırksal/dinsel gruplar. insanların bir gruba karşı ayrımcılık yapmanın davalarına yardımcı olacağını düşünmeleri gerçekten rahatsız edici. bölünme ile kaos gelir, her zaman. birlik ile barış gelir. anlaşılması zor bir kavram değil. çözmek için birlikte çalışın ve sonuç alacaksınız.

bunun tartişmali bi̇r konu olduğunun farkindayim ve yanildiğimi düşünen varsa beni̇ düzeltmekten çeki̇nmesi̇n.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
ayrıca, uyuşturucu kullanıcıları olarak, çoğu insan bizi kirli suçlular olarak görmüyor mu? biz de bir bakıma azınlığız. benzer durumdaki insanlarla empati kurmamız gerekmez mi? birlikte çalışmamız gerekmez mi? bazılarınızın sahip olduğu bilişsel uyumsuzluk akıllara durgunluk veriyor. başkalarına karşı ayrımcılık yapan "mükemmel vatandaş" arketipine uymayan insanları asla anlayamayacağım.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Keşke 10 dakika sonra geri dönüp yazıları düzenleyebilsek çünkü saatler arayla bir şeyler düşünüyorum 😿😿 ama bir yazı daha yazıp gevezeliği bırakacağım. kendi başlığımı mahvetmek istemiyorum. eğer bir mod son yazılarımı kopyalayıp orijinaline yapıştırabilirse sizi sonsuza kadar seveceğim (her şeyi olduğu gibi bırakın)

cidden uyuşturucu kullanıcılarının nasıl yabancı düşmanlığı yapabildiğini anlamıyorum. dünyanın her yerinden uyuşturucu ve prekürsör alıyoruz. bir sonraki kafanız sevmediğiniz bir gruptan biri tarafından yapılmış veya işlenmiş olabilir. bu biraz ikiyüzlülük değil mi? "oh, sadece AMERİKAN malları satın alıyorum" diyen bazı insanlar tanıyorum, ama bu uyuşturucu dünyasında gerçekten mümkün değil çünkü düzenlenmemiş. İnsanlar nerede üretildiği/öncül maddelerin nereden temin edildiği konusunda yalan söyleyebilir. ayrıca bazı kimyasalları elde etmek bazı ülkelerde diğerlerinden çok daha kolaydır. kimsenin yalan söylemediği mükemmel bir dünyada olsaydık bile, eminim ki TAMAMEN tek bir ülkede, örneğin Amerika'da üretilen bir şeyi elde etmek çok zor olurdu. mümkün olsa bile, fiyatı çılgınca olurdu.

uyuşturucu kullanıcıları olarak birbirimize ne kadar bağlı olduğumuzu düşünün. bu web sitesi harika bir örnek. dünyanın diğer ucundan biriyle tanışabilirim ve aynı ilgi alanlarına ve uyuşturucu tercihlerine sahip olabiliriz. bizi ayıran tek şey coğrafya. biz küreselleşmiş bir topluluğuz. tek bir bedeniz. bir elin bir ayaktan nefret etmesi gibi. hepimiz burada faydalıyız, öyleyse bir insanı diğerinden daha iyi yapan nedir? birinden nefret etmeye çalışmadan önce dünya çapındaki topluluğumuzu düşünün fr

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Her türden radikal vardır. Orta Doğu'da aşırı Hıristiyanlar var. Aşırılık yanlısı Yahudiler, hatta aşırılık yanlısı Budistler bile var. Dünyada gördüğümüz tüm ayrılıkçılıklar medya tarafından kasıtlı olarak üretilmektedir. Amaç herkesin birbirinden şüphelenmesini sağlamak ve dikkatleri hükümetten uzak tutmaktır. Ancak haberleri kapattığınızda yaydığı nefretten kurtulabilirsiniz. Haberleri izlemeyi bıraktım ve 1000 kat daha az önyargılı ve nefret doluyum. Mesele şu ki yalan söylüyorlar. Hem de çok. Sonunda yalan söylediklerini kabul etmek zorunda kaldıklarında. Hasar tamamlanmış oluyor. Gişe rekorları kıran bir manşet, 1 paragraflık bir arka sayfa tekzibinin 1000 katı etkiye sahiptir.
11 Eylül bunun parlak bir örneğidir. Milyonlarca insanın Müslümanlardan ve Ortadoğululardan nefret etmesine neden oldu. Hangi kurgu türünü benimsediğinizden bağımsız olarak, medyada tasvir edilen olaylar yaşanmış olaylar değildir. Eğer George W. Bush kameraların karşısına geçip, eski başkanı olduğu CIA'deki kaynaklarını, taleplerimize direnen Ortadoğu ülkelerine boyun eğdirmek amacıyla destek toplamak için kullandığını açık açık söyleseydi, şimdi bunun hiçbir önemi olmazdı. Hiç yayınlanmazdı, isyan çıkmazdı. Kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey olmazdı.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Ben de haberleri izlemiyorum. zehir gibi. nispeten "tarafsız" kaynakların bile kasıtlı ya da değil gizli gündemleri var. bir şey insan eliyle yazıldığı sürece, gerçek düşünceleri ortaya çıkıyor. belki bu şizofrenik gelebilir ama zihnimin başkaları tarafından programlanmasına izin vermeyi reddediyorum.

Bazı insanlar bunun beni dünya olayları hakkında bilgisiz yaptığını düşünüyor. bu kesinlikle doğru değil. bilmem gereken her şeyi biliyorum, ki bu önemli olan her şey, çünkü eğer bir şey gerçekten önemliyse bunu duymak için haberlere ihtiyacım olmaz. birisi bana söyleyecek ve onların fikirlerini sadece özümsemediğimden emin olmak için kendi araştırmamı yapacağım. siyaset hakkında bilgi sahibi olmama gerek yok çünkü sistem zaten hileli. siyasi yelpazenin her iki tarafında da bulundum ve nihayet uzaklaştıktan sonra her iki tarafın da aptal olduğunu fark ettim. kanıtlamak istedikleri bir anlatıları var. dünyaya objektif olarak bakmanın tek yolu olayları görmek ve onlar hakkında olduğu gibi düşünmektir.

haberler sadece teyit önyargılarının yerine getirilmesini isteyen insanlar içindir... ve bölünme ve kaos tohumları ekmekten başka bir şey istemeyen insanlar tarafından yapılır. haberler zengin savaş kışkırtıcıları tarafından aptallar için yapılır.

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Breaking Bad'in konusu mutlu kimya ve iyi bir son ürün elde etmek için izlenmesi gereken çok gelişmiş prosedürlerdir. BBgate, lanetlerle dualarla uygulanan sihirle ilgili değildir. Din simya gibidir. Karşı çıkılması gereken üzücü bir tarihsel yüktür. Hıristiyanlık bu yükün en hafifidir. Başka hangi din terörist katliamcılar, tecavüzcüler, antisosyal dejenereler doğurur? Müslüman ülkeleri yakıp yıkan Hıristiyan ya da Budist çeteleri duydunuz mu? Göçmen=çalışan Taylandlılar, Çinliler, Koreliler, Japonlar ile ilgili sorunları? Kadınlara daha az özgürlük ve saygı ile davranan Hıristiyan veya Budist toprakları biliyor musunuz? Eşcinselleri cezalandıran ve öldüren? İnançsızların entegre olmak için yerleşmelerine izin veren ve şimdi alçak açgözlü grup göçmenleri tarafından tahrip edilen Müslüman Avrupa ülkelerini biliyorsunuz. İslam hiçbir zaman hippi hareketinin gerçek bir parçası olmadı. DIN YANLIŞTIR. Bir ülkenin değeri, ortalama IQ'su ve üretimiyle kolayca ölçülebilir. Singapur'un Babası göç ve entegrasyon konusunda dinlenmeli, şu anda öncü ülkede sertleşmiş bir tümör gibi olan belirli bir dini grubu kabul ettiği için çok pişman. Müslümanlar çoğunlukla iyi davranışlı olabilirler, ancak rakamlar yalan söylemez: ne kadar çok Müslüman o kadar çok 'Müslüman' ülke. Hayalinizdeki toplumda etnik köken favorileriniz hakkında bir dilek tutun...

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Her grupta işi çok ileri götüren radikaller var gibi görünüyor, yolu bildiklerini düşünüyorlar ve davalarını ilerletmek için ne gerekiyorsa yapacaklar. Sorun radikallerdir, dinleri ya da etnik kökenleri değil.

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Grubun kendisi kabul edilebilir idealler için ve iyi sonuçlarla çalışıyorsa, buna katılıyorum. Dini gruplar bu taleplere hiç uymuyor ve ben onlara karşıyım. Tıpkı aptal, zalim ve keş kültürlerden hoşlanmadığım gibi.

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Solutions
1
Reaction score
40
Deals
3
Aslında 8 yıl boyunca müslümandım. Endonezyalı biriyle evlendim. Hacca ve umreye gittim. Arapça okumayı öğrendim ve Kur'an'ı yüksek sesle okuyabiliyorum. Boşandığımdan beri artık pratik yapmıyorum ve gerçekten gerçek bir inanan olamadım ve bu yüzden boşandım. ancak 8 yıldan fazla bir süredir gerçek bir çaba gösterdim. Endonezya'daki Müslümanlar çoğunlukla çok bağışlayıcıdır. başka dinler de var ve hükümet tüm vatandaşları koruyor. Suudi Arabistan'dayken, arada büyük bir fark olduğunu görebiliyordum.

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Solutions
1
Reaction score
40
Deals
3
Mantığım muhtemelen dengesiz....
Din benim için önemli değil. Onun için bu ölüm kalım meselesiydi. Müslüman olmasaydım benimle evlenmesi imkansızdı. bu nedenle, onun isteklerini yerine getirmek, rutinlerini yerine getirmek için zamanımın bir kısmından başka bir şeye mal olmuyor. ayrıca, enfekte olup olamayacağımı görmek için birkaç dini araştırdım çünkü genel olarak daha mutlu görünüyorlar. düşüncelerimde birkaç kusur vardı, ama o şimdiye kadar sahip olduğum en iyi iş ortağıydı. birlikte iyi çalıştık. Aşık olmayacağımı tahmin etmemiştim. Dinin benden giderek daha fazlasını beklemeye devam edeceğini öngöremedim. ve Allah'a yaklaşmadığım gerçeğini ortaya çıkardığımda onu ne kadar inciteceğini fark etmedim ama uygulamaya devam etmek dayanılmaz hale geliyordu.

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Solutions
1
Reaction score
40
Deals
3
Tüm macera buna değdi. İlerlemeyi başardığımız için yeni bir bölüme harika bir başlangıç yaptım. Sadece Müslümanların görebileceği bazı şeyleri gördüm. 2019'daki Hac gibi... Bu bir deneyimdi. Neredeyse ölüyordum.
Ve evliliğimizin yüzde 90'ında temizdim. Onunla 7 yıl 10 ay hapis yattıktan sonra tanıştım. İslam disiplin aşılamakta gerçekten iyiydi. İhtiyacım olan bir şeydi.
Genel olarak 10 üzerinden 9 verirdim.
Eğer gerçekten yaşamak için bu hayatta değilsek, neden buradayız?