Hindistan cevizinden yeni sentetik kanbinoid bileşikleri mi çıktı?

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
2
hey bbgate topluluğu,

muskat ve i̇çeri̇ği̇ hakkinda araştirma yapiyorum
CB1 ve CB2 reseptörlerine afinite gösteren 3 bileşik buldum: Malabaricone C, Licarin A, 5-Methoxylicarin A
Sorum şu: Küçük hindistan cevizinden sentetik kannabinoidler elde edilebilir mi? İlginç olan madde Licarin A'dır ve JWH-x'e nasıl sahip olduğu
ve Pinaca-x serisi bir indazol yapısı.
Bu 3 maddenin gücünü bilmiyorum ama yeterince güçlü olmadıklarında hindistan cevizinden güçlü kanbinoid türevleri elde edilebilir mi?

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Bu maddelerin yapıları gerçekten de bazı tasarımcı noidlerine benzemektedir. Örneğin, E Vitamininin kannabinoid reseptörlerine bir miktar yakınlığı vardır.

"Küçük hindistan cevizi, anksiyete ve duygudurum bozukluklarının tedavisinde hem tıbbi hem de rekreasyonel olarak kullanılmıştır. El-Alfy ve arkadaşları [12] küçük hindistan cevizi ekstrelerinin uygulanmasının, bilinen bir eksojen kannabinoid ve marihuananın ana psikoaktif bileşeni olan Δ9 -THC'ye benzer davranışsal etkiler ürettiğini göstermiştir. Daha sonra yapılan araştırmalar, bu özütlerin doğrudan CB1 veya CB2 reseptör bağlanma afinitesine sahip olmadığını ortaya koymuştur. [13] Küçük hindistan cevizinin endokannabinoid sistem üzerindeki etkisini belirlemek için dolaylı modülasyon değerlendirilmiştir. FAAH ve MAGL inhibisyonunun in vitro analizleri ile birleştirilmiş bir test güdümlü fraksiyonlama yaklaşımı kullanılarak"
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7938946/pdf/jphp13174.pdf

Burada, diğer bazı noid türleri (örneğin allosterik modülatörler) gibi dolaylı bir etki elde ederiz. Her durumda, RC tasarım fikirleri için iyi yapılar