Bütün haşhaş bitkisinden Afyon elde etmek!

ZS.28

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Herkese merhaba, büyümekte olan 50 haşhaşım var, şimdiye kadar çiçek açmışlardır. Afyonu tüm bitkiden elde etmekle ilgileniyorum çünkü haşhaş kabuğunu soymak bana haşhaş israfı gibi geliyor çünkü tüm bitki alkaloid içeriyor.

Ama bunu nasıl yapacağımdan emin değilim, yerden koparıp yıkadıktan sonra suda kaynatıp süzmeli ve sonra suyu buharlaştırmalı mıyım?

Ya da daha iyi bir prosedür ne olabilir?

T 3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Veriminizin 2 katını veya daha fazlasını istiyorsanız hiç de israf değil, çünkü haşhaş düzgün bir şekilde puanlandığında peşinde olduğunuz lateksi sızdırmaya devam edecek ve daha fazlasını yapmaya devam edecek, ki bu sadece onları kesmekle olmaz... onları bir tencereye koyup hafifçe kaynatıp kazıyarak filtrelemek yine de işe yarayacaktır, ancak ben sapları baklalardan ayırmayı ve kaynatmayı ve söylediğiniz gibi azaltmayı seviyorum.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
İşte böyle yapılır - tüm bitkiyi çıkarın. Hasat edin, kurutun ve mümkün olduğunca ince öğütün. Alkol (herhangi bir) tercih edilen çözücüdür, su hiç iyi değildir.

• Like
Reactions: T 3

ZS.28

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Neden su değil? Yöntemi detaylandırabilir misiniz? Kuruduklarında mı hasat etmeliyim, çünkü genellikle en olgun olduklarında, en çok afyona sahip olduklarında, yani hala yeşil olduklarında hasat ediyorum.

T 3

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Tüm yapraklar döküldükten sonra 5-7 gün geçtiği sürece, su ile kaynatarak iyi bir verim elde etmelisiniz, ancak morfini parçalamaya başlayabileceğinden sıcaklık açısından 80 C'nin üzerine çıkmayın (45 C'nin en iyisi olduğunu düşünüyorum). Kesinlikle bir tanesini kazımalı veya çizmeli ve iyilik sızmaya başlayıp başlamadığına bakmalısınız...

Last edited: