Sodyum borohidrit ve bakır 2 klorür kullanılarak b-nitro stirenin fenetilamine tek potada indirgenmesi

jacksprat

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
B-nitro stirenin (trans b-metil nitro stiren değil} indirgenmesini detaylandıran bu makaleye rastladım. Bu, Nitroetanın yaşadığım ülkede bulunmasının neredeyse imkansız olması nedeniyle ilgimi çekti, ancak Nitrometan . Bu makale oldukça yeni, çünkü iskele incelemesini bekliyor olarak listelenmiş.

Resmi bir kimya eğitimine sahip olmamakla birlikte, gizli türden bir miktar, {yalnız bir meslektir, bir kimya mühendisi olan yan komşunuzdan tavsiye isteyemezsiniz}

Akademik geçmişi olanlara sorum şu olacak.

Konsept belgesi şu şekilde. Benzaldehit ve nitrometan kullanılarak Henry indirgemesi = b-nitrostiren.
Sodyum borohidrit ve bakır 2 klorür kullanılarak fenetilamine indirgeme (ve katalizör yapmak için birkaç başka kimyasal madde}. Al/hg indirgemesinde olduğu gibi aynı indirgeme işlemi sırasında metilamin üretmek için nitrometan eklemek mümkün olabilir mi?

Eğer bu boş bir hayalse lütfen beni ateşe atın

makaleye bağlantı:

https://chemrxiv.org/engage/api-gateway/chemrxiv/assets/orp/resource/item/65088cd1b6ab98a41caea11f/original/one-pot-reduction-of-nitrostyrenes-to-phenethylamines-using-sodium-borohydride-and-copper-ii-chloride.pdf

Last edited:

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11

Maalesef hayır, Ch3No2 bu yöntemle M-Amp AFAIK ile sonuçlanmayacaktır. Başka bir yerde bu prosedürü tartışan çok büyük bir başlığın ilk gönderisinde bunun mümkün olabileceğinden bahsedilmişti. Ancak evet ya da hayır diyen birine hiç rastlamadım. Anladığım kadarıyla MeAm'in susuz koşullar altında Keton ile bir imin oluşturması gerekiyor. Ayrıca, bazı arşivlenmiş yazılarda, iminin MEFF için gereken Keton ile ikame edilmiş Ketonlarda (MD Çeşitleri) olduğu kadar iyi oluşmadığını okudum.

Bu mümkün ama bir pot değil ve maalesef hedefinize ulaşmak için daha birçok adım var...

Bununla birlikte, kendim hiç denemedim ama her zaman olduğu gibi merak ettim ve reaksiyonların mekaniğini öğrenmeye karar verdim. Başka biri daha iyi açıklayabilir[/url].

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Teoride bu mümkün, ancak henüz denemedik. Bunu deneyebilir ve sonuçlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
İlk önce b-nitrosiren sentezini gerçekleştirmeniz ve daha sonra katalizörlü NaBH4'ün ek sayılan kısmı ile nitrometan eklemeniz gerektiğine dikkat edin.

jacksprat

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Tamam, bir deneyebilirim. Soru, nitrometanın NaBH4'e hacmi olacaktır, bu iyi belgelenmiş Al/Ag insitu indirgemesine benzer mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Merhaba, sorunuzu tam olarak anlayamadım. Lütfen doğru bir şekilde yeniden formüle edin.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Yine Jademyr sentezi.
P2P + nitrometan/metilamin -> meth'in nesi yanlış? BMK, P2NP'den daha ucuzdur ve çok daha az NaBH4'e ihtiyacınız vardır. Peki neden?

jacksprat

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Eğer bana makul fiyatlı ve Güney Afrika'ya gönderim yapan bir bmk tedarikçisi gösterebilirseniz, bu cevap olacaktır. ancak Çin ve Hindistan dışındaki tedarikçiler cehennem kadar tehlikeli ve bu forumda listelenenlerin fiyatları o kadar pahalı ki ticari düzeyde hiçbir anlam ifade etmiyor. Ya da nitroetan, nitrometan burada serbestçe bulunabiliyor ama nitroetan yok ve sentezlemek için sodyum etil salfatı iyi fiyatlarla elde etmek mümkün görünüyor.