Ek Bina Laboratuvarı Koku Önleme?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
İleriye dönük çok sayıda planlama yapıyorum ve sonunda kurmak istediğim bir arka bahçe laboratuvarı için her türlü sorunun önlenmesini hayal etmeye çalışıyorum. Bu büyük ölçekli olmayacak, sadece kişisel kullanım için olacak.

Muhtemelen 10 fit yüksekliğinde, yaklaşık 100 fit kare civarında bir kulübe alacağım. Komşular yakın, ancak hemen yan tarafta değil, sadece civarda, belki her iki tarafta da 20 fit uzakta, arka komşu bir endişe değil. Kulübeye eninde sonunda elektrik bağlanacak, ancak akan suya sahip olamayacak, hala bunu araştırıyorum.

Komşuların yakınlığı nedeniyle, inşa edeceğim davlumbazın üzerinde bir karbon filtre olması gerektiğini düşünüyordum. Beni rahatsız eden şey tasarım.

Sundurma 10 fit ise, bunun davlumbaz için yeterli alan olacağına inanıyorum, ancak belki de karbon filtresi için değil? Davlumbazın hemen yanında olmasını isterdim, ancak alan kısıtlamaları nedeniyle bunu yapmamak zorunda kalabilirim. Bu konudaki düşünceleriniz güzel olurdu.

Ayrıca, davlumbazın havalandırması için nasıl bir delik açılacağı da zor. Fark edilmemesini, gizlenmesini veya görünmemesini tercih ederim. Buna nasıl yaklaşacağımdan emin değilim.

Ayrıca bir miktar ses azaltma da olacak, aa İnsanların davlumbazı daha az duymasını ve ne için olduğunu merak etmesini tercih ederim.

Bu konudaki düşünceleriniz güzel olurdu.

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Reaction score
19
f
Hangi ilacı yapmak istiyorsun?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Çılgınca bir şey değil, sadece istediklerimin bir listesi.

Meth, MDMA, 2cb, ghb, mephedrone, kesinlikle. Belki biraz deneyim kazandığımda barbitüratlar, methaqualone ve bazı özel opiatlar, dextromoramide veya ketobemidone.

Ama kesinlikle ilk 5. Gerçekten zor bir şey değil ve tüm bunlar için tüm potansiyel rotalara, gerekli öncüllere, çözücülere, reaktiflere vb. aşinayım.

alterego

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Bahsetmediğiniz en büyük sorun koku. (ve bunlar çok keskin kokular, sirke havası, asidik, alkoller)
Sadece karbon filtre ile kokunun çoğu yine de dışarı çıkacaktır.
2 sisteme/ ördek sistemine ihtiyacınız var.
1 tanesi dumanı (reaksiyonlardan) emen gerçek bir DIY yapımı hava temizleyici ve 1 tanesi DIY kabinetten temizlenmiş havayı dışarıya emen.
Karbon filtre-kanal-motor-DIY DIY-motor-ekstra filtre-dış filtre gibi gidebilirsiniz.
Unutmayın, 1 motora ne kadar çok filtre, temizleyici, aksesuar, ... bağlanırsa o kadar çok güç kaybedersiniz (çünkü daha fazla direnç)
DIY: havanın doğru gittiği su tankı, içinde kömür olan kutu, ...

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Sanırım ne demek istediğinizi anlıyorum.

Temel olarak, fan gerektiği kadar kanalı çekebilecek kadar güçlü olmalıdır. Ve iki aşamalı bir filtre gerekli, bir karbon filtre ve bir de suya akan filtre.

Doğru mu anladım?

alterego

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Hayır, ama sanırım anladınız. (2 fana ihtiyacınız var.)
bahsettiğiniz gibi: 2 aşamalı filtreleme (karbon filtre girişi fana gider, fan mevcut su / altta bir kutu ile doğru gidiyor, böylece hava suya gidiyor, 1 fan)
+ ekstra fan: giriş su kutusundan temizlenmiş hava, (yani su seviyesinin üzerindeki kutudan) ve çıkış dışarıya (+ hava dışarı çıkmadan hemen önce karbon plakalardan yapılmış ekstra bir filtre ekleyebilirsiniz).
Kurulumla oynayabilir ve araya ekstra şeyler ekleyebilirsiniz, ancak bu kurulum benim için kabul edilebilir bir koku için sahip olmam gereken minimum kurulumdur. (bu çok şüpheli olmayan bir kokuya yol açacaktır, insanlar dışarıda kaynak / taşlama yaptığım için kaynakla ilgili bir şey yaptığımı düşüneceklerdir)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Binaya bir hortum ve uzatma kablosu çekebilirsiniz, bunu yapmanıza kolayca engel olamazlar. 20 feet mi?! Çok yakın, sesler çıkacağı kesin. Kanalizasyon sistemine ya da fosseptik çukuruna girebilirseniz, bir su tutucunun içinden bir kanal geçirirseniz tüm koku sorunlarınız anında ortadan kalkar. Başka bir fikir de kokunuz için bir yakma fırını, havayı bir fırından geçirin ve çatıdan dışarı atın.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Eminim küçük ölçekli olacağım için (muhtemelen en büyük şişe 2 litre olacak) dumanı bir dizi su tuzağından geçirmenin bir yolunu bulabilirim, bunun yapıldığını okudum. Belki de en iyi fikir budur, sadece her şeyi bazı tuzaklardan geçirin.

Gürültü açısından genel olarak üstteyim. Sesi azaltmak için kalın ve ağır battaniyelere bakıyorum, bunlar muhtemelen sesi azaltmak için tasarlanmış köpük panellerin üzerinden geçecek. Muhtemelen montajı çok zahmetli olacak ama hapishane daha kötü.

Ayrıca kimyasalları orada nasıl saklayacağımı bulmanın ve genel olarak depolamanın iyi bir fikir olacağını düşünüyorum. Bir ya da iki sandık soğutucu almayı ve bunları kompresörü belirli aralıklarda açacak bir şeyle ayarlamayı düşünüyorum, böylece temelde kimyasalları oda sıcaklığında tutacak. Sandık tipi dondurucular çok daha iyi yalıtıldığı için insanlar aynı kurulumu buzdolabı sıcaklıkları için de yapıyor. Daha sonra bir reaksiyon için soğutmaya ihtiyaç duyduğumda fişe takılı bir klima ünitesini açıyorum veya belki de sentezlerimin çoğunu ilkbahar sonu veya sonbahar başı gibi daha ılıman zamanlarda yapıyorum veya kışın sandmeyer gaba reaksiyonu gibi bir şey yapıyorum, böylece serin kalıyor.

xile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
SES Yumurta kartonları veya piramit Form matları ile azaltabilirsiniz. Karbon filtreden daha fazlasına ihtiyacınız var ve görülebilirliği binanızla birlikte planlamanız gerekiyor.🤷‍♂️ Ve tüm okuyucularınızdan yoğuşma noktasının altında ve donma noktasının üstünde bir buzdolabı veya dondurucu almaya çalışın veya herkes için başka bir buzdolabı kullanın.

Last edited: