Oxycodone'dan Oxymorphone?

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Bunu sormamın nedeni oldukça basit: Oksikodon elde edilmesi kolay ancak çok güçlü değilken, oksimorfonun biraz daha güçlü ve elde edilmesi imkansız olması gerekiyor
Bunun yapılıp yapılamayacağını ve bu prosedürün karmaşıklığını merak ediyorum

Selamlar, ShiftingWaterfall

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Merhaba, uzun cevap için özür dilerim. Bu yöntemi buldum:

3,15 g (10e-2 mol) oksikodon, 28,3 g (0,2944 mol) metansülfonik asit ve 2,2 g DL-metiyonin karışımı 40°C'ye ısıtılır. Reaksiyon karışımı 12 saat boyunca bu sıcaklıkta karıştırılır ve ardından buz üzerine dökülür. Karışım amonyak ile pH = 8 ila 9'a kadar alkali hale getirilir, ardından diklorometan ile ekstrakte edilir. Organik fazlar su ile yıkanır, sodyum sülfat üzerinde kurutulur ve düşük basınç altında kuruluğa kadar buharlaştırılır. Bu şekilde elde edilen ham ürün (2,51 g), saf kloroform ve ardından metanol ile bir gradyan ile elüe edilerek bir silika kolon üzerinde saflaştırılır. Böylece 2,17 g oksimorfon elde edilir ve bu da %72'lik bir verimi temsil eder.

Büyük olasılıkla bunu hidroklorüre dönüştürmek isteyeceksiniz: Daha önce elde edilen saflaştırılmış bazın 5 g'ı 30 ml ılık aseton içinde çözülür. Yaklaşık 10 ml'ye konsantre edildikten sonra, ılık çözeltiye 5 ml 6N hidroklorik asit eklenir. Karışım -10° C'ye soğutulur ve çökelti süzülür, aseton ile yıkanır ve 50° C'de vakumda kurutulur. Böylece 4,83 g oksimorfon hidroklorür elde edilir. Verim %87.

%63'lük toplam verim ve 15'lik potens artışı ile gerçek kazanç faktörü yaklaşık 9'dur, yani başlangıçtakinden 9 kat daha fazla opioid aktivitesine sahip olursunuz. Bu nedenle bir günlük doz bir haftalık doza dönüştürülebilir.

Mutfak kimyası uyarlamaları, düşük basınç yerine saç kurutma makinesinin kullanılmasını ve saflaştırma işleminin atlanmasını içerir (ham ürün yeterince temiz olmalı ve toksik kimyasallar kullanılmamalıdır).

Bir sonraki sorunuzu zaten biliyorum: kodein veya dihidrokodein veya hidrokodon gibi diğer kodein türevleri ile çalışacak mı? HAYIR, çalışmaz. Verim çok düşük olur (~%15) ve çok fazla yapışkan madde oluşur, bu nedenle ciddi bir temizlik yapılması gerekir.

Last edited:

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Morfin ve kodeini kolloidal paladyum ile reaksiyona sokarak %70 gibi iyi bir verimle hidromorfon ve hidrokodon oluşturdukları bir makale var.

Kodein bulabilirseniz fena bir seçenek değil, ancak paladyum pahalı ve kolloidal paladyumun nasıl yapılacağını bilmiyorum.

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
13
Merhaba G.Patton, bu cevher için teşekkürler!

Bu konuda birkaç şeyi teyit etmek istiyorum. Bu reaksiyon için çözücüden bahsedilmiyor. Metansülfonik asidin katalizör olmasının yanı sıra çözücü görevi de gördüğü sonucuna mı varmalıyım?

Bu reaksiyonda kullanılabilmesi için oksikodon*HCl'yi oksikodon baza dönüştürmenin en kolay yolu nedir? Buna gerek var mı?

Bir şey daha var: 28,3 g metansülfonik asit (MW=96,1 g/mol) 3,1e-1 mol değil, 2,9e-1 mol eder. Muhtemelen yazarın yaptığı basit bir yazım hatası ve endişelenecek bir şey yok.
Bunu neden kontrol ettiğimi bilmiyorum. Bu durumda önemli değil, ancak gelecekte çok daha sık kontrol edeceğim!

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Merhaba, uzun cevap için özür dilerim
Evet, sanırım öyle.
Diğer organik tuzlarda olduğu gibi, NaOH aq çözeltisi ile alkalize edin ve uygun çözünürlüğe sahip organik çözücü ile ekstrakte edin. Evet, emin olun. Tuz formunda düzgün reaksiyona girmeyecektir.
Mantıklı =)