P2p damıtma geliri kalbimi kırıyor! ! Büyük bir uzmandan yardıma ihtiyacım var! !

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Beyler,

P2P'yi damıtırken korkunç kayıplar yaşadım.

500mlp2p 200ml saf P2P verir.

Böyle kazançlar kalbimi kırıyor!

Bir imbik yaptım, buhar üretmek için yüksek sıcaklıklarda kaynayan bir düdüklü tencere.

Damıtma şişesini elektrikli ısıtma mantosuna yerleştirin ve ısıtma mantosunu yaklaşık 130°C sıcaklığa kadar açın

Buhar yoğunlaştırıcı tüpe girip soğumaya başladığında, buharın boyutunu düzenlemek için düdüklü tencereyi kısın. Yüksek tutarsanız, yoğun buhar alıcı şişeyi hızla dolduracaktır.

Damıtma işlemi sırasında alınan ilk iki şişe distilat, p2p'nin çoğunu içerir.

Sonraki distilat çok az içerir. Sodyum klorür çözeltisi eklendikten sonra, yaklaşık 2 litre damıtık 20 ml p2p vermiştir.
Damıtma şişesindeki su buharlaştıkça ve ısıtma devam ettikçe, kalın bir karamel kütlesi elde edilecektir.

İkinci kez damıtmaya devam etmek için su eklemeyi denedim, ancak sadece damıtılmış su yoğunlaşıyordu.

Şimdi birkaç sorum var:

1: Buhar yoğunlaşmaya başladığında, düdüklü tencere yüksek ısıda olmaya devam etmeli mi yoksa ısıyı düşürmeli mi?

2: Damıtma şişesinin elektrikli ısıtma ceketi açılmalı mı? Yoksa ısıtmayı tamamlamak için sadece düdüklü tencereden gelen buhara mı ihtiyacı var?

3: Damıtma şişesindeki su azaldığında, damıtmaya devam etmek için damıtılmış su eklemeli miyim? Yoksa potasyum karbonat çözeltisi mi eklemeliyim?

Yanlış yaptığım başka bir şey var mı?

Efendim, lütfen bana yardım edin!

Çok teşekkür ederim! !

Attachments

• yYdHxlzOpP.jpg
    yYdHxlzOpP.jpg
    4 MB · Views: 35

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Damıtmadan sonra, damıtma şişesindeki karışım hala yağlı görünür. Soğuduktan sonra dipte bazı kristaller belirecektir. Böyle bir karışım p2p de içeriyor mu?
P2p'yi çıkarmanın ve yeniden damıtmanın bir yolu var mı?

Sorumun aptalca olduğunu biliyorum! Benim ülkem ve İngilizce seviyem! Sonuç olarak, daha fazla bilgi için sorgulama yapamıyorum.

Lütfen bana yardım edin! !
Çok çok teşekkür ederim! !

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
31
Sodyum karbonat çözeltisi kullanmak da mümkündür. Kirli P2P ve sodyum karbonatı küçük bir şişeye koyun ve kaynayana kadar ısıtın. Diğer buhar verici şişesi P2P şişenizden daha büyükse, damıtılmış su kullanmalı ve dışarı akan sıvının yağlı olmadığını anlayana kadar 105 dereceye kadar ısıtmalısınız (sıcaklığı koruyun). Çok basit ama çok zaman alıcı.

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
5
Size ilk elden zaman alıcı noktayı söyleyebilirim, şu anda BMK'dan reaksiyondan sonra bir buhar destilasyonu da yapıyorum. Akış kaynağı olmadan.
Şimdi yaklaşık 48 saattir ısıtılıyor ve yaklaşık 1 saat önce kondansatörde, toplama şişesinde bulanık beyaz buhar akışı görüyorum.
Başlangıçta yüzeyde yüzüyor ve daha sonra birleşen büyük bir topağın olduğu dibe batıyor.
İçine bir el feneri tuttuğunuzda neon yeşili bir ipucu ile hafif sarıdır.
Bir dahaki sefere bir akarsu kaynağı olması iyi olur.

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
1. evet ve hayır buharlama hızını damıtma şişesindeki miktara göre düzenleyin.
2. evet açık olmalı
3. Cevap 1
Damıtma şişesine kaynar taşlar ekleyin. sodyum karbonat çözeltisi buharlayıcıya değil P2P'ye eklenmelidir
İşe yaramazsa vakumlu damıtmayı deneyin

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
Sanırım sorunun kaynağını biliyorum, daha doğrusu bir keresinde kendi aptallığım yüzünden tüm p2p'mi kaybettim. Belki siz de aynı aptalca şeyi yapmış olabilirsiniz.

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
5
Bu kadar heyecanlı hale getirmeyin, olur mu? Desteğiniz için teşekkürler!

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
Ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadığım için özür dilerim. Murphy'nin kanunları benim için işe yarıyor, bir şey yapmadan önce tüm hataları yaparak ve anlayarak ilerledim.

Honeymoon302@

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Reaction score
1
Nasıl kaybettiniz? Ve ne alabilirim?
Ben Hindistan'danım

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
Yüksek buhar basıncı (basınç dalgalanması vb.) nedeniyle, ana şişe ve alıcı da şişede damıtılan p2p'yi tahrip etti. Aynı aptallığı tekrar yapmamak için, buhar basıncını kontrol etmek için bir valf ve birkaç kez bir kaçış şişesi ekledim. tamamen öğrenene kadar.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
P2P'ye herhangi bir baz eklemeyin.
Damıtma şişesinde her zaman su olmalıdır, asla kurumasına izin vermeyin.