Bmk'nın PH'sı Basify???

sumof666

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Herkese merhaba:D
Bazifikasyondan sonra Bmk hangi ph olmalıdır diye sormak istiyorum...??? YELD'i artırıyor mu??? Bazı insanlar bu adımı atlıyor. Ne fark eder? Ben leuckart wallach yöntemini kullanıyorum:( spectacular yelds olmadan:(
Yüksek ph bmk sonuçlarımı artırır mı???

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
BMK 5449 zaten sabunlaştırılmıştır, yani zaten sodyum tuzudur ve mevcut kalıntı baz nedeniyle suda çok alkalin test etmelidir. Dolayısıyla NaOH gibi herhangi bir baz eklemek tamamen saçmalıktır.

sumof666

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Bmk'nin ne olduğunu belirtmediğimi anladım... bmk apaan gibi bir öncülden sentezlendi. Yani leuckart-wallach veya basify ve ardından leuckart-wallach'ta doğrudan kullanmak ne fark eder? Basify gerekliyse, Bmk'nin basif tarafından hangi ph olması gerekir?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Düzinelerce farklı "BMK" varyasyonunun tümü için evrensel olarak geçerli bir cevap yoktur. Daha önce Fenilaseton, P2P'nin bir diğer adı olan BMK, yeni Çin dilinde sadece "doğrudan P2P öncüsü" anlamına gelmektedir. Ve birçok olasılık var

sumof666

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Tamam :D başka bir yol deneyelim...
Ketonumu apaan'dan hazırlıyorum... bu adımdan sonra ph düşük. BU NOKTADA BAZI KIMYAGERLER PH'I YÜKSELTMEK IÇIN BMK'YI BAZIKLEŞTIRIYOR VE BAZILARI DOĞRUDAN KULLANIYOR.
[Eğer nl polisi tarafından apaan dönüşümü hakkında yapılan pdf'e bakarsanız bundan bahsedildiğini görebilirsiniz]
Benim sorum, leuckart wallach reaksiyonu üzerinde bmk'nin ph'ının ne kadar etkili olduğuydu? Benimkini bazifaying yapmıyorum ve herhangi bir kostik israf etmeden önce buna değer mi diye sormayı tercih ediyorum.