Lütfen yardım edin, kristalizasyon sırasında asetonun yerine geçebilecek bir madde var mı?

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Ülkemizde aseton elde etmenin bir yolu yok, ancak 80-85 saflıkta aseton zamk giderici satın alabilirsiniz. Aseton zamk giderici kristalizasyon sırasında asetonun yerini alabilir mi? Ya da asetonun yerini başka çözücüler alabilir mi?

WillD

Expert
Reaction score
1,022
izopropil veya etil alkol. Daha fazla veriye mi ihtiyacınız var, sorunuz hangi amaçlar için?

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Sayın Yetkili: 100 ml D-Metil Baz alırsam, bunu kristaller halinde kristalize etmek için ne yapmalıyım? Isıtıcıda pH-3'e ayarladım ve 130°'ye kadar ısıttım. İzopropil alkol içine döktüm.
1: İzopropil alkolün hacmi nedir?
2: İzopropil alkolün önceden soğutulması gerekir mi?
3: Serbest metil bazı izopropil alkole döktükten sonra, kristalleşmeden önce buzdolabında dondurulması gerekir mi?
4: Kristalleşme ne kadar sürer?

Cevabınızı dört gözle bekliyorum, içtenlikle teşekkür ederim

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Sayın Yetkili: 100 ml D-Metil Baz alırsam, bunu kristaller halinde kristalize etmek için ne yapmalıyım? Isıtıcıda pH-3'e ayarladım ve 130°'ye kadar ısıttım. İzopropil alkol içine döktüm.
1: İzopropil alkolün hacmi nedir?
2: İzopropil alkolün önceden soğutulması gerekir mi?
3: Serbest metil bazı izopropil alkole döktükten sonra, kristalleşmeden önce buzdolabında dondurulması gerekir mi?
4: Kristalleşme ne kadar sürer?

Cevabınızı dört gözle bekliyorum, içtenlikle teşekkür ederim

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Kristalleşme ile ilgili diğer konulara bakın, örneğin burada (tıklayın), çoğaltmanıza gerek yok.

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
85
Dcm etil asetat ipa alkohol aseton