LÜTFEN YARDIM EDİN! Su banyosu ve rotovap soruları...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşan bir sentezim var (şu anda ana reaktifi bekliyorum) ve sentez hem su banyosu hem de rotovap gerektiriyor.
Durumumu bir perspektife oturtmak için kimyayı hobi olarak öğrendiğimi ve kendimden başka insanlar için bir şeyler yapmadığımı söylemek önemli!
Tamam, ilk olarak su banyosu, çözücüleri uzaklaştırmak için mi yoksa rxn'i çok özel bir sıcaklıkta tutmak için mi? Ya da her ikisi için mi? Ya da ikisi de mi?
İkinci olarak, RM'yi bir rotovap içine koyup çözücüden arındırmam gerektiği yazıyor - şimdi, hobi amaçlı çalışan bir kimyager olarak, açıkçası bir rotovapım yok - ve bir tane edinmem ÇOK zaman alır.
Bunun neden inanılmaz derecede faydalı olacağını anlayabiliyorum, ancak yeni oluşturduğum değerli, ancak nispeten kırılgan bileşiğe zarar vermemek için vakum altında çözücüden sıyırıp sıyıramayacağımı merak ediyorum.
Bunun ayarlanmış ve unutulmuş bir yol olmadığını anlıyorum, sadece göz kulak olmam gerekecek olması can sıkıcı.
Biri zaman ayırıp açıklayabilir mi? Kendi başıma öğrendiğim ve ÇOK sınırlı bir bütçeyle çalıştığım için bunlar gerçekten temel sorularsa ve kimse beni ciddiye almazsa özür dilerim!
Ayrıca, birisi reaksiyonları çalıştırmak için satın almaya değer oldukça iyi bir döner damar vakum pompası önerebilir mi? Birleşik Krallık'tayım ama zaten her şeyi Çin'den alıyoruz, bu da önerilerin yapılabileceği anlamına geliyor. Daha önce bir tane almıştım, ancak bunun aptalca bir yağsız olduğunu ve uzun süre açık bırakılamayacağını fark etmedim ve bu yüzden RXN'ler için kullanılmak yerine filtrasyon için pompam olarak kullanılıyor.
Bu yazıyla çok şey istediğimi biliyorum ama gerçekten herhangi bir yardım ÇOK takdir edilecektir!
Saygılarımla
RR

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Hey,

Su banyosu sadece cam eşyalarınızı eşit bir şekilde ve belirli bir sıcaklığa kadar ısıtmak için kullanılır. Bunu yapmanın başka yolları da vardır ancak bir tencereyi veya ısıya dayanıklı cam eşyayı sıcak bir tabağa koyarak kolayca bir su banyosu oluşturulabilir.

Bir rotavap, çözücüleri bir reaksiyon karışımından uzaklaştırmanın uygun bir yoludur ancak asla gerekli değildir ve bir vakum damıtma düzeneği birçok yönden daha da iyi bir seçenektir. Manyetik karıştırma veya kaynatma çipleri süreci iyileştirecek ve hatta damıtmak istediğiniz şeye bağlı olarak kesinlikle gerekli olabilecektir.

Uzun süreler boyunca çalışabilen ucuz ve oldukça sessiz yağsız vakum pompaları vardır ancak bunlar çok güçlü bir vakum oluşturmayacaktır.

Gerçekten Düşük basınç için vakum pompaları ya oldukça pahalıdır ya da çok gürültülüdür.

İyi basınçlı bir su musluğunuz varsa, Venturi Vakum Adaptörü iyi bir seçim olabilir ve birçok avantajı vardır ve vakum çoğu ihtiyaç için yeterince güçlü olacaktır.

Damıtmaya çalıştığınız bileşiğe bağlı olarak, bir Buhar damıtma başka bir iyi seçenek olabilir. Oldukça yavaş olsa da çeşitli faktörlere bağlı olarak çok daha saf bir ürün elde etmenizi sağlayabilir.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
İlginç ve yanıtınız için çok teşekkürler. Temelde düşündüğüm şey evet - ne yazık ki damıtma için pompaya ihtiyacım var çünkü sadece yavaş bir süre çalışabilen yağsız olanlardan olmak zorundayım.
Evet bir aspiratör düşündüm ama kaynama noktasını ne kadar düşüreceğinden emin değildim - sorun şu ki ya onu kullanabileceğim bir su pompam var ya da bağlanamayacağı bir mutfak lavabosu musluğum....
Gürültü, gerçekten umurumda değil tbh, eğer biri sızlanırsa pompa için yetiştirme fanlarını susturma yöntemini kullanacağım - dürüst olmak gerekirse komşularım elektrikli testereleri ve diğer şeyleri oldukça sık çalıştırmama alışkın! Bir sürü hobisi olan bir kaçığın tekiyim!
Burada ne yapmaya çalıştığımı söylememe izin var mı? Başlığa koymak istemedim çünkü dürüst olmak gerekirse, yapmayı düşündüğüm birçok bileşik var ama size öncülümün triptamin olduğunu söyleyebilirim.
Vakumlu damıtmanın gerekli olup olmadığından emin değilim ama triptaminlerden bahsederken vakumsuz damıtmanın tercih edileceğini biliyorum.....

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Yeterli basınca sahip olduğu sürece bir aspiratörü su pompası ile çalıştırabilirsiniz ve büyük bir su haznesi kullanmalı ve/veya suyu zaman zaman değiştirmelisiniz... Ya da soğutun. Çünkü maksimum vakum basıncı suyun sıcaklığına bağlı olacaktır. Musluğunuz için her zaman bir adaptör de alabilirsiniz. Su basıncı iyi olduğu sürece, vakum hemen hemen her türlü damıtma için yeterince güçlü olacaktır.

Benim 800 Euro'luk profesyonel bir laboratuvar vakum pompam var ve dürüst olmak gerekirse çok gürültülü olduğu için neredeyse hiç kullanmıyorum. Bir DIY Sessiz Kutuya koydum ve asmak için Lastik halkalar kullandım ve hala ... Çeker ocağım için bir Prima Klima egzoz fanı kullanıyorum ve neredeyse 7/24 çalışıyor ve bu beni hiç rahatsız etmiyor ...

Su aspiratörü ayrıca Düşük kaynama noktalı solventler gibi gazların kaçmaması avantajına sahiptir, soğuk kapana gerek yoktur.

Burada hemen hemen her maddeye izin verildiğinden oldukça eminim, bu yüzden endişelenmeyin ;)

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tamam o zaman. Bu durumda size başka sorularım da olacak.
Öncelikle, suyun sıcaklığının ve akışının bir aspiratörün çektiği vakumu etkilediği gerçeğine gözlerimi açtığınız için teşekkürler - bu gerçekten ilginç.
Dürüst olmak gerekirse, pompa kabıma her zaman buz ekliyorum çünkü içinde çalıştırdığım su hacmi çok küçük - ya buz ya da en azından buz kavanozları (dondurucuya koyduğum su dolu kavanozlar olarak adlandırdığım şey) bulundurma eğilimindeyim ve suya tuz 🧂 ekliyorum.
Tamam, diğer birincil aminlerin yanı sıra DMT yapmaya çalışıyorum - şimdi, vakuma GEREK OLMADIĞINI BİLİYORUM ama DMT için sentezle ilgili bir sorum var.
STAB'ı yerinde yapmayı gerektiren 'hamilton'un üç gözlü adamı rotasını' takip etmeyi düşünüyorum.
Tüm bunları anlıyorum ve harika, ekzotermik ve ayrıca bir as banyosunda tutulması gerekiyor, bu yüzden ihtiyaçlarım için mükemmel.
Merak ettiğim şey, YouTube videosunun sonunda DMT sentezini aratırsanız ve adamlarının sürecine bakarsanız, hemen sonunda diyor ki - daha sonra MHRB yapıyormuşsunuz gibi anagolous bir şekilde manipüle etmek için PH kullanıyor.
Şimdi, Situ'da yaptığınız bıçak asidik olduğu için bu sodyum hidroksit kullandığım anlamına mı geliyor?
Ayrıca bende sadece 3a mol seives var ama anladığım kadarıyla burada başka biri 3a'nın daha iyi çalıştığını söyledi.
Ayrıca DET yapmak niyetindeyim (aslında triptaminden yapabileceğim DMT dışındaki şeylerle daha çok ilgileniyorum) ve biraz alcohal / asetaldehit geliyor (ama gerçekten küçük bir miktar!). DET SYNTH için Reddit'te arama yaptım ve yine Hamilton, formaldehit yerine asetaldehit kullandığınız ve DET elde ettiğiniz bir gönderi yapmış? Bu doğru mu? Bunda sadece NaBH4 kullanılmasını söylediğinden oldukça eminim....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Dostum, bazen çok fazla şey üstlendiğimi hissediyorum ve sonra yaklaşık 5 veya 6 ayda öğrendiklerimi düşünüyorum ve belki de bir hobi olarak kalmaya değer olduğunu düşünüyorum.
Asıl sorunum Çin'den gelen minimum 1 kg'lık siparişleri karşılayabilmek!
İlginç fenetilaminler yapmak için 3,4,5-tmoba veya 2,5-dmba'nın yarım anahtarına kıyasla HK'den bana makul bir fiyata 500 g trip satacak birini bulduğum için şanslıyım ama o zaman nitroya da ihtiyacınız var...
Tanrım, her şey çok uzun ama bir o kadar da bağımlılık yapıcı.
Kelimenin tam anlamıyla uyuşturucuyu bırakmaya çalışıyorum ve yine de kimya bunu yapmama yardımcı oluyor ki bu mantığa aykırı!

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bu pompaların çok gürültülü olabileceğinin farkındayım! Ben de bir apartman dairesinde yaşıyorum! Belki de aspiratör kullanılmalı. Okulda kimya laboratuvarında kullandığımız gibi lavabo tipi bir musluğun etrafına sarılan kauçuk dönüştürücüler ya da başka bir şey yapıyorlar mı... hani şu cam eşyaların üzerindeki herhangi bir gaz ya da su girişine benzeyenler var ya?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Sanırım daha güçlü bir su pompası = daha yüksek basınç, eğer suyumu buzluyorsam? Söz konusu suyu tutmak için her zaman daha büyük bir küvet bulabilirim, bu da daha fazla su ve daha az ısı anlamına gelir

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Lanet olsun, neden bu kadar erken bir zamanda soğuk tuzak aldım ki?! Haha Sanırım yağsız pompamla bir seferde 20 dakika kullanabilirim! Haha jk

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ayrıca benim için bir şeyi açıklığa kavuşturabilir misiniz çünkü negatif basınç göstergeleri konusunda biraz kafam karıştı.
Pootube videosunu izledim ve daha düşük bir sayı = daha yüksek bir vakum oranı olduğunu söyledi, ancak IME daha yüksek bir sayı (negatif olduğu için) = daha yüksek bir vakum))

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Lanet olsun....daha fazla DCE'ye ihtiyacım olacağını fark ettim ve İtalyan sağlayıcım kapandı (İngiltere'de olmama rağmen)

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ben de tam bunu soracaktım. Aspiratöre ne kadar basınç uyguladığınızı nereden biliyorsunuz?