Lütfen A-OIL sentezi için yardım edin

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Herkese merhaba. Bir şüphem var, çok sıvı gelen bir hız buldum. Önemli miktarda sıvım olduğu için fazlasının A-OlL olup olmadığını bilmek istiyorum.
Güçlü bir "balık" kokusu var ve ph 10'a eşit veya daha yüksek.

Last edited:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
sülfürik asit ile nötralize etmeye çalışın ve çöküp çökmediğini görün

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu sıvının bir resmi. sülfürik asidi nasıl eklemem gerekir? Ne kadar eklemeliyim?

Attachments

• 1ASHQZ6ILy.jpg
    1ASHQZ6ILy.jpg
    336.8 KB · Views: 363
  • 6yhbtC2epU.jpg
    6yhbtC2epU.jpg
    1.2 MB · Views: 392

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Amfetamin freebazın tuzlanması genellikle çözelti 6-7 pH değerine ulaşana kadar 1:5 sülfürik asit:izopropanol karışımı ile yapılır, ayrıca freebaz izopropanol ile karıştırılmalıdır. Sona doğru asidi damla damla eklemek için bir şırınga kullanın.
Çözeltiyi karıştırın, amfetamin sülfat çözeltideki ilk damladan itibaren görünür olmalıdır, çözelti çok kalınsa daha iyi karıştırmak için daha fazla izopropanol ekleyin. Umarım bu size yardımcı olur.

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
O zaman yapmam gerekenler:
1º İzopropanol ile sülfürik asit çözeltisi yapın 1/5 100ml sülfürik asit + 400ml izopropanol
2º Önceki karışımı fotoğraftaki sıvıya damla damla ekliyorum (olası A-YAĞI)
Yeterince ekleyip eklemediğimi nasıl anlayabilirim? PH 6 veya 7 olduğunda mı? İzopropanol ile sülfürik asidi karıştırmanın herhangi bir riski var mı?
Bu kadar çok soru için özür dilerim, ancak İngilizce seviyem biraz temel ve süreci% 100 anlamak istiyorum.
Selamlar ve çok teşekkür ederim kardeşim

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
İlk olarak: Konsantre sülfürik asit tamamen zararsız değildir, aktivite sırasında gözlük ve eldiven taktığınızdan emin olun.

Sülfürik asit ve izopropanol mümkün olduğunca sudan arındırılmış olmalıdır.

pH kağıdı kullanıyorsanız, serbest baz çözeltisini test etmeden önce pH kağıdını damıtılmış suyla ıslatın, bu doğru bir sonucu garanti edecektir.

Ben olsam test için daha küçük bir miktar alırdım.
Örneğin, 10 ml olası serbest bazınızı (A-oil) 30 ml izopropanol ile karıştırın.

Ardından asit çözeltisini 2 ml sülfürik asit ve 10 ml izopropanol ile karıştırın. Burada sülfürik asidi yavaşça izopropanole ekleyin, ısınmasına dikkat edin. Bir şırınga kullanın. Eğer miktar yeterli değilse, yeni bir asit çözeltisi karıştırın ve devam edin.

Freebaz (A-oil) baziktir ve pH değeri 10'a eşit veya daha yüksektir, asit ile bazı maksimum pH 6'ya (nötr) kadar nötralize ederiz, bunun altındaki herhangi bir değer verimi düşürecek ve sülfat kırmızımsı renge dönecektir.

Bu nedenle pH 7-8'e ulaştığınızda dikkatli bir şekilde ilerleyin ve asidi ekledikten sonra serbest baz çözeltisini her zaman iyice karıştırın, daha önce de söylediğim gibi, çok kalınlaşırsa 100 ml olsa bile daha fazla izopropanol ekleyin :D

Elde edilen sülfatı bir filtre ile ayırın ve iyice kurutun.

Ben olsam duruma göre bir iki temizleme adımı daha yapardım, sülfat temizse hemen tüketebilirsiniz. Dikkat çok saf :D