Alfa-PVP için Bromvalerofenon Hazırlanması

Madre

PR manager
Reaction score
130
A-PVP için valerofenonun bromlanması için iki yöntem sunacağız.
Bu ilk yöntemdir.

A-pvp için valerofenonun bromlanması, yöntem 1:

İhtiyacınız olacak:
  1. Valerofenon (CAS 1009-14-9) 100g
  2. Hidrobromik asit %48 (HBr) 29ml
  3. Hidrojen peroksit %35 (H2O2) 19ml

Bu sentez bir kavanozda veya hatta bir cam beherde gerçekleştirilebilir. Karıştırmak için 1 ml'lik uzun bir şırınga kullanılabilir.

1)
100 gram valerofenonu bir bardağa koyun ve 29 ml bromik asit ekleyin.

2) 19 ml* (bunu parça parça yapabilirsiniz) hidrojen peroksit ölçmek için bir şırınga kullanın. Şırıngaya hidrojen peroksiti kavanozun dibine enjekte etmeye yetecek uzunlukta bir tüp takın.

3) Bir sonraki adım el becerisi gerektirecektir. Bir elinizle şırınga ile hidrojen peroksiti damla damla ekleyin ve diğer elinizle karışımı karıştırın. Reaksiyon sırasında karışımın ısınmaya başladığını göreceksiniz. Her hidrojen peroksit ilavesi bir gösterge vermelidir. Karışımın rengine bakın. Renk sarıdan kırmızıya kadar değişebilir. Bir sonraki parti reaksiyona girdikten ve bir reaksiyon ve renk değişikliği gördükten sonra, bir sonraki hidrojen peroksit partisini ekleyin. Tüm hidrojen peroksit damlayana veya karışım artık renksiz hale gelene kadar devam edin.
Karışımı 10-15 dakika boyunca çok iyi karıştırın ve bir sonraki adıma geçin.

4) Kavanoza 200 ml damıtılmış su dökün ve karışımı iyice karıştırın, iki fraksiyona ayrıldığını gözlemleyebilirsiniz. İstenen fraksiyon (organik) altta olacaktır, üstteki (sulu) atığa gönderilir. Üst fraksiyon bir şırınga ile rahatça çıkarılabilir ve atılabilir. Alt kısım bir kabartma tozu çözeltisi ile yıkanır.

5) Bunu yapmak için, bir kavanozda 250 ml suda çözülmüş 20 g sodyum bikarbonat (karbonat) çözeltisi hazırlayın. Elde edilen bromvalerofenonu çözeltiye ekleyin ve 10-15 dakika boyunca iyice karıştırın.

6) Daha sonra karışımı bekletin. Yine iki fraksiyona bölünme olacaktır. Ayırma işlemini 4. adımdaki gibi tekrarlayın. Organik faz altta bromvalerofenon ve üstte kabartma tozu yıkama çözeltisidir.

7) Bromvalerofenon sarı/açık kahverengi ila kırmızı/koyu renkli bir sıvıdır. Son derece aşındırıcıdır, dumanı mukoza zarlarını tahriş eder ve cilde zarar verebilir. Sıkı kapanan plastik veya cam kaplarda karanlık ve serin bir yerde saklayın.

Hepsi bu kadar. Bromvalerofenon ile Alfa-PVP'yi herhangi bir sorun olmadan pişirebilirsiniz.
Şimdisize valerofenonun bromlanması için ikinci yöntemi anlatacağız

airsoft45

Don't buy from me
Member
Reaction score
4
Dört adımda A-PVP kılavuzunuzda *Alfa-bromvalerofenona ihtiyacınız var, ancak bu sayfadaki kılavuzda yapılan kimyasal Bromvalerofenon. sadece Bromvalerofenon değil de Alfa-bromvalerofenonu nasıl sentezleyebilirim?

yardım için teşekkürler

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Ayrıca şunu da belirtmeliyim. Çoğu zaman insanlar hangi kimyasalı satmak için kullandıklarını gizlemeye çalışırlar. 2-bromovelarophenone/a-bromovelarophenone adı altında satıldığını görüyorum
2-bromo-1-fenil-1-pentanon

komkom

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Evet, işte bu kadar
CAS# 49851-31-2

komkom

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Evet, işte bu kadar
CAS# 49851-31-2

komkom

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Evet, işte bu kadar
CAS# 49851-31-2

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
12
Herkese selam, herhangi bir yardım çok takdir edilecektir, bugün apvp sentezinde ilk denememi yaptım.

Aşama 1 halojenasyon sırasında, videoda açıklandığı gibi, valerofenon ve hidrobromik asit içeren reaksiyon kabına H202'yi yavaşça ekleyerek, sıcaklığın 60c'yi geçmediğinden emin olarak prosedürü takip ettim.

Kırmızı brom renginin devam ettiğini ve 43 g H202'nin 2/3'ünü ekledikten sonra kaybolmadığını fark ettim. Bunu daha fazla peroksit eklememek için görsel bir işaret olarak aldım.

(Bunun nedeninin peroksiti vakum altında kaynatarak %6'dan %37'ye konsantre etmem olduğunu ve biraz fazla konsantre etmiş olabileceğimi düşündüm)

Kırmızı rengin kaybolmayacağından emin olmak için reaksiyon karışımını 10 dakika karıştırdım. Kaybolmadı.

Reaksiyona 500 ml distile su ekledikten kısa bir süre sonra alttaki bromovalerofenon tabakası kırmızıdan süt beyaza döndü.

Tahminimce yeterince peroksit eklemedim ve reaksiyonun yeterince uzun süre karışmasına izin vermedim. Attım ve tekrar deneyeceğim.

herhangi bir yardım takdir edilecektir