Avrupa'da programlanabilir ocak gözü

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
kendim için doğum günü hediyesi düşünüyorum. en iyi seçeneğin programlanabilir bir ocak gözü olduğuna inanıyorum.
AB'de böyle bir cihaz için fiyat/işlevsellik açısından en iyi seçenek nedir?
karmaşık bir sentez için kullanacağımı sanmıyorum. ama yeniden kristalleşmeyi göster - evet!

Loki12

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
IKA/Corning/VWR'yi hedeflerdim, Fischer de bir seçenek, ancak son zamanlarda bilimsel markaların Walmart'ı olduğu görüşü dolaşıyor. Kullanılmış bir tanesini ucuza kapabilirsiniz, ne kadar dövüleceği ve size ne kadar süre hizmet edeceği bir soru olarak kalacaktır. Ocak gözünün boyutu da göz önünde bulundurulması gereken bir şeydir, plaka kullanacağınız cam boyutuna uyacak mı (ısı merkezden gelecek) yoksa cam garip bir şekilde ondan sarkacak ve muhtemelen devrilecek mi?

Bir başka husus da manyetik karıştırma, re-x için bunun da dahil olmasını isteyeceğinizi varsayıyorum. Üreticilerin listelediği motorların karıştırma kapasitesi en iyi koşullarda H2O'yu karıştırmak için geçerlidir, eğer bulamaca benzeyen 3 litrelik bir karışımı karıştıracaksanız, 3 litrelik bir manyetik karıştırıcı bunu kesmeyecektir.

Malzeme - üzerinde sülfürik asit mi damıtacaksınız? O zaman en ucuzunu isteyebilirsiniz. Bu, her kullanımdan sonra silip kaldıracağınız bir ekipman olacaksa, o zaman her şeyi yapıp seramik kaplı cam da alabilirsiniz.

Tüm bunları ilerledikçe öğrendim, en iyi fiyatlı kaynak ve model hakkında kişisel fikrimi isterseniz, bana PM göndermekten çekinmeyin. Bunu söyleyerek kapı tutmayı teşvik etmiyorum, sadece gerçek şu ki, belirli modellere işaret eden belirli web sitelerine bağlantılar paylaşılmamalıdır, çünkü kolayca işaretlenebilirler (20L(?) şişenin, meth üretim kılavuzlarının çıktığı yükseklikte DEA izleme listesine alınmasıyla olduğu gibi, hepsi aynı kapasiteyi önerdi).

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Programlanabilir bir ocak gözü bile görmedim, pahalı olmalılar. Bu fonksiyona ihtiyacım olduğunda muhtemelen birkaç PID kontrolörü bağlayacağım. Etrafta birkaç tane var, 25 dolar gibi gerçekten ucuzlar. Bir termostata ihtiyacınız olacak ama bu pidgin sadece sondaya sahip olacak ve röle ısıtma elemanı kablosuna seri olacak ve düğmeyi yükseğe çevirip pid'in çalıştırmasına izin vereceksiniz. Rekristal için karıştırmazsınız, sadece sıcaklık düşüşünü saatte 1-2° olarak kontrol etmek istersiniz, değil mi?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
İyi fikir. Devre tasarımı konusundaki bazı bilgilerimi yeniden hatırlamam gerekiyor.

İnternette 150 EUR civarında kullanılmış 2L ocaklar gördüm ama hepsi ABD'den. Benim durumumu göz önünde bulundurursak, temizleme çabalarına değmez.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Sadece iyi bir PID kontrolörüne ihtiyacınız var ve herhangi bir ısı kaynağını programlanabilir bir kaynağa dönüştürebilirsiniz. REX-C-100 geçmişte iyi ve ucuzdu ama artık berbatlar - uzak durun! Eğer bir termostattan daha fazlasına ihtiyacınız varsa. Bende Tayvan malı bir "VERTEX" var, çok iyi, tüm rampa yukarı/rampa aşağı fonksiyonlarına ve çok daha fazlasına sahip. Ayrıca sanırım 50 dolara satılan bir Açık Kaynak PID kontrolörü var, bu her şeyi yapabiliyor ve bir dizüstü bilgisayara da bağlanabiliyor. Bugünlerde benim tercihim bu olurdu.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Evet, gerçekten ihtiyacınız olan tek şey bir tem0 p4obe ve bir röle ve bilgisayarınıza veya telefonunuza arayüz olarak kullanabileceğiniz bir şey. Bu özel işlevi kodlamak kolay olacaktır