Soru - yeniden kristalleşme

noMercyy

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Birisi yeniden kristalleştirmeden sonra 3cmc'nin neden kısa sürede beyaz olduğunu ve kalıcı cam görünümlü kristalleri nasıl elde edebileceğimi açıklayabilir mi? ipa, aseton ve sadece suda denedim. Sonuçlar çok tatmin edici ancak zamanla beyaz oluşması ana sorun. Bir sonraki sorun kristallerin üstündeki kahverengimsi lekeler. Benim için çözümü/tavsiyesi olan var mı? Tüm 4mmc kristalizasyon konularını okudum ve herhangi bir yardım bulamadım.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
İlk olarak. Önce tüm saç ve çöpleri almak için filtre kağıdı ve süzgeç kullandınız mı?

İkincisi. Yeniden kristalleştirmeleri ne kadar hızlı yapıyorsunuz? Genellikle aminler ve hatta 4mmc ile çalışırken fark ediyorum. Sonuncusunda birden fazla yeniden kristalleştirmeden sonra beyaz olabiliyorlar. Ama şekerden cama geçmek için. Yavaş gidiyorum. Haftalar/aylar gibi.

Ps Ayrıca dh20'den birden fazla yeniden kristalleştirme yaptım ve neredeyse mdma'dan görülebiliyordu. çözünen madde berraktı konsantre ... Aseton veya etanolde yeniden kristalleştirmelerden sonra kahverengi yeniden ortaya çıktı ... bunu aminlerle ne yapacağınıza göre alın

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
49
Buna bir şey eklemek istiyorum. Deneylerimden, 4mmc'nin çökelme ve kristalleşme konusunda tereddütlü olma eğiliminde olduğunu fark ettim, bunun nedeni aşırı metilamin veya yan reaksiyonlardan kaynaklanan diğer ürünler olabilir, ancak her iki durumda da bir nedenden dolayı buzdolabı gibi daha soğuk bir yerde bırakmanın kristalleşmeyi teşvik ettiğini öğrendim.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Ama yavaş gittiğimde büyük kayaları belirginleştiriyor

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Kristalizasyon çözeltisinin kalıntıları kristaller üzerinde kurur ve bu nedenle ürünün kalıntılarını küçük bir yüzey tozu şeklinde kristalize eder. Kristalleşme çözeltisini tamamen çıkarmak için kuru aseton kristalleri ile iyice durulamanız gerekir. Kristallerin yüzeyinin çözülmesini önlemek için aseton çok soğuk olmalıdır. Kristalin kurutulması vakum koşulları altında daha iyi olacaktır (örnek olarak bir desikatör kullanarak)