Question Çinli tedarikçilere yönelik sorular

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Çin'den satın almak, uzun teslimat süreleri dışında, teoride kulağa harika geliyor. Şimdi bazı sorularım var.
  1. Polonya'da veya diğer ülkelerde bir depoya sahip olmak ne anlama geliyor?
    Diyelim ki Polonya'daki bir adrese sodyum borohidrit veya pregabalin gibi kontrollü bir madde sipariş etmek istiyorum.
    Ödeme tamamlandıktan sonra nasıl işliyor? Ürünü Çin'den Polonya'daki bu örnek için söz konusu depoya mı gönderiyorsunuz ve müşterilerin yurt içindeki adresine yeniden mi gönderiyorsunuz, yoksa ürün zaten Polonya'da ve doğrudan müşteriye mi gönderiliyor?
  2. Paket Avrupa Birliği'ne söz konusu depoya girerken gümrükten kim sorumlu? Müşteri mi yoksa satıcı mı?
  3. Ürünü teslim alırken, Çin'den gelen bir teslimat olarak mı yoksa Polonya'dan gelen bir teslimat olarak mı sayılır?
  4. Polonya'dan Polonya'ya yurt içi gönderim çok az risk taşır veya hiç taşımaz, ancak Çin'den Polonya'ya gönderim taşır. Ürün yurt içi depodan gönderildiği için Çinli bir satıcıdan satın almak risk oluşturmuyor mu?
  5. Varsa ithalat vergileriyle kim ilgileniyor?
  6. Yurtiçi depo tam olarak nedir? Söz konusu ülkede özel bir deponuz mu var yoksa kamuya açık bir depoda yer mi kiralıyorsunuz? Fotoğraf veya adres gibi bir örnek çok şeyi açıklığa kavuşturacaktır
  7. Örneğin whwingroup Jeissychem621'i ele alalım. Yerel bir Polonya tedarikinin reklamını yapıyor. Bu, sipariş verebileceğim ve Polonya'dan Polonya'daki adresime, paketin kaybolması veya ele geçirilmesi riski olmadan yerel bir paket alabileceğim ve Çin'den Avrupa'ya ithal edilmesiyle ilgili herhangi bir şeyin benimle hiçbir ilgisi olmadığı anlamına mı geliyor? Haklı mıyım?

Bu soruları Çinli bir tedarikçiden sipariş vermeye kalkışmadan önce süreci daha net anlamak için soruyorum. Kendinizi tanıtmak için her başlığa gizlendiğinizi biliyorum, lütfen burada da aynısını yapın ve umarım benim ve Çin'den sipariş vermeyi düşünen diğerleri için her şeyi açıklığa kavuşturun. ❤️

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
90
Deals
18
Merhaba Efendim:
Öncelikle, beni Çinli tedarikçiler listesine eklemenizden onur duydum, bu soruları sizinle tartışmaktan ve herkese gerekli açıklamaları yapmaktan mutluluk duyuyorum, aşağıdakiler sadece ekibimizin bakış açısıdır ve herhangi bir şirkete veya bireye yönelik değildir:
1. Polonya depoları veya diğer ülkelerdeki denizaşırı depolar, tedarikçinin Prebutaline vb. gibi yerel olarak kontrol edilen bu ürünleri Çin'den bu kamu depolarına taşıdığı ve daha sonra müşteri ihtiyaç duyduğunda kamu deposunun nakliyecisi tarafından müşteriye gönderdiği anlamına gelir. Elbette bunun hızlı teslimat sağlama avantajı var, ancak aynı zamanda dikkate alınması gereken bazı güvenlik sorunları da var, çünkü dediğiniz gibi, bu maddelerin çoğu yerel olarak kontrol ediliyor, bu nedenle tedarikçinin denizaşırı depolarından biri yetkililer tarafından denetlenirse veya tedarikçinin denizaşırı depodan gönderdiği müşteri (alıcı) tutuklanırsa veya bazı güvenlik sorunları varsa, bu, depo aracılığıyla sevkiyat yapan tüm alıcıların denetlenme veya mallarının tedarikçinin deposuna gönderilmesi riski altında olacağı anlamına gelir. Tedarikçinin denizaşırı depolarından birinin yetkililer tarafından denetlenmesi veya tedarikçinin denizaşırı depodan yaptığı sevkiyatların müşterisinin (alıcısının) tutuklanması veya bazı güvenlik sorunları olması, denizaşırı depo üzerinden sevkiyat yapan tüm alıcıların denetlenme veya suçlanma riski altında olduğu anlamına gelir ki bu da dikkate alınması gereken bir güvenlik riskidir.
2. Gümrükleme ile ilgili olarak, malların denizaşırı depodan sevk edilip edilmediğine bakılmaksızın, satıcı tüm malların gümrüklenmesinden sorumludur (Kuveyt, Suudi Arabistan vb. gibi bazı özel ülkeler hariç).
3. Mallar ister Polonya deposundan gönderilsin ister doğrudan Çin'den gönderilsin, malların çoğu Çin'de üretilir, aradaki fark, Polonya deposundan gönderilen malların doğrudan yerel postane tarafından teslim edilmesi, Çin'den gönderilen malların ise genellikle önce Avrupa Birliği'ndeki üçüncü ülkeye ulaşması ve ardından teslimat için üçüncü ülkedeki taşıyıcı tarafından yerel postanenize iletilmesi gerekir, bu da daha uzun zaman alacaktır.
4. Polonya'dan Polonya'ya göndermenin riskli olmadığını ve Çin'den Polonya'ya göndermenin tehlikeli olabileceğini düşünmüyorum. Çünkü örneğin bahsettiğiniz Premarin Çin'de yasal bir maddedir, ancak Polonya'daki bir depoya ulaştığında, kontrollü bir kaçak maldır, daha önce de belirttiğim gibi, Polonya'da büyük miktarlarda kaçak mal depolamak güvenli değildir, bunu yapmanın güvenli olduğunu sanmıyorum, bu depo yetkililer tarafından denetlendiğinde tüm alıcılar kolayca izlenebilir ve bazı riskler altındadır, ancak malları doğrudan Çin'den göndermek daha güvenlidir (genel olarak). Bunun yerine, doğrudan Çin'den sevkiyat yapmak daha güvenlidir (genellikle tedarikçi malları gerektiği gibi gizleyecek ve ilgili belgeleri üretecektir), çünkü AB gümrüğünün alıcıya ait yasal ürünler olarak etiketlenmiş on binlerce paketi tespit etmesi çok zordur.
5. Güvende olmak için, genellikle Çin ürünleri Avrupa Birliği'ndeki üçüncü bir ülkeden ithal edilecek ve daha sonra üçüncü ülke tarafından alıcının belirlenen adresine taşınması için yerel taşıyıcıya teslim edilecek, böylece ithalat vergisi üçüncü ülke tarafından alınacaktır.
6. Kamu depoları kiralanan tüm yurtiçi depolar, nakliye süresinden büyük ölçüde tasarruf sağlayabilir, ancak daha önce de söylediğim gibi, bazı güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalacak, depoların bazı fotoğrafları için yurtdışı depoları kiralayan diğer tedarikçilere sorabilirsiniz.
7. Yerel depodan gönderirseniz daha güvenli olacağınızı sanmıyorum, önceki AB özel denetim eylemine başvurabilirsiniz, yerelden göndermenin daha güvensiz ve yetkililer tarafından izlenmesinin daha kolay olduğunu düşünüyorum, tabii ki bu sadece benim kişisel görüşüm.
Ek olarak: Umarım tüm insanlar denizaşırı depo taşımacılığına rasyonel bir şekilde bakarlar, kendi gerçek durumlarına göre ulaşım şeklini seçerler, her yolun kendi avantajları ve dezavantajları vardır, zaman söz konusu olduğunda, denizaşırı depo daha hızlıdır, ancak Çin'den Avrupa Birliği'ndeki üçüncü bir ülkeye yapılan ve daha sonra alıcının ülkesine iletilen sevkiyatın güvenliği, takip edilme olasılığı daha düşük olacak, yetkililerle karşılaşmayacaktır. depoların sürpriz denetimi ve böyle bir risk.
Polonya'ya yapılan sevkiyatın takip numarası ve AB yetkililerinin önceki dönemdeki (sevkiyatı askıya aldığımız dönemdeki) denetim faaliyetlerine ilişkin haberler ektedir, umarım herkes güvende olur ve Mutlu Noeller geçirir!
Önce güvenlik

IY0Jb6aO1v

Last edited:

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Ek görüşlerinizle aklımdaki her soruya açıklık getirdiğiniz için teşekkür ederim. Artık kimyasallarımı nereden temin edeceğimi çok daha net bir şekilde seçebilirim. Tüm bunları yazmak için zaman ayırdığınız için büyük saygı duyuyorum, eminim sadece benim için değil, diğer birçok insan için de her şeyi açıklığa kavuşturdunuz.

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
90
Deals
18
Evet, rica ederim dostum, bu birçok insan için bir endişe kaynağı ve Çinli bir tedarikçi olarak, sorduğunuz soruları yanıtlamak gerekli bir nezakettir, bu konuyu gündeme getirdiniz ve size ve bu konuda endişelenenlere fikrimi ve denizaşırı depolar ve nakliye hakkında bildiklerimi vermemin önemli olduğunu düşünüyorum, gerektiği gibi!

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
bmk glisidik asit için reaktifler bölümünde güvenilir bir satıcı öneren var mı