Kırmızı/mavi vergisiz dizelden boya çıkarma.

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
Gaz fiyatlarının arttığı bu dönemde vergisiz dizelden boyayı çıkarmak, endüstriyel ölçekte yapılırsa potansiyel olarak büyük bir para kazandırıcı olabilir.
Boyayı çıkarmak, silika veya aktif karbon kullanarak vakum filtrasyonundan geçirmek oldukça basit bir işlem olmalıdır.
Bunun gibi.
Ayrıca dizeli kimyasal olarak ağartmak için asit kullanıldığını da duydum. Hangisi daha uygulanabilir olur?
Son ve muhtemelen en büyük sorun ise devletlerin bu dizellerin içine bir tür reaktif eklendiğinde aktif hale gelen ve gümrük/vergi memurları tarafından kullanılan işaretleyiciler koyuyor olması.
Dolayısıyla, endüstriyel ölçekte uygulanabilir bir operasyonun nasıl görüneceğine dair herhangi bir fikri olan varsa, buraya yorum yapabilir.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Karbon bazlı granül aktif karbon (BGAC) uygun bir adsorbandır.
Tartrazin, Morgan Chemical Company tarafından üretilen bir tür kalıptır; Kullanılabilecek diğer reaktifler arasında fosforik asit (H3PO4) ve Seyreltik Hidroklorik Asit (HCL) ve Sodyum Hidroksit (NaOH) bulunur. Bu nedenle, yukarıdaki çözeltilerin eklenmesi dizeldeki kırmızı boyanın renginin açılmasına neden olacaktır.

Last edited by a moderator:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
Yukarıdaki çözeltilerle renk giderme işleminden sonra yakıt ve çözelti katmanları ayrılır mı yoksa bir çözücü ile ekstrakte edilmeleri gerekir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Pamuk veya kağıt filtre aracılığıyla vakumla filtrelemeniz gerekir. Deneyin ve burada en iyisinin ne olduğunu söyleyin.

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
bir arkadaşım rafineride çalışıyor ve bana yakıta yeni bir boya (SUDAN) eklendiğini ve renkten kurtulmanın zor olduğunu söyledi. böyle bir yakıtım var, rengini değiştirmeyi deneyebilirim, sadece nasıl olduğunu söyle

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
Evet duydum. Yakıtta da rengi değişse bile bir damla reaktifle reaksiyona giren işaretleyiciler var. Arkadaşınız mümkün olduğunca fazla bilgi verebilirse harika olur.

woohoo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
22
Büyük ölçekli dizel arıtmadan herhangi bir kâr elde edecek misiniz?:unsure:
Yani, vergisiz dizel normal yakıttan yaklaşık 0,5 dolar daha ucuz, buna değer mi?
Ve bu suç için cezalar yüksek. Bir yakıt deposu başına 1000 dolar olduğunu duymuştum.

Last edited:

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Bu çok iyi bir nokta. Sadece günde 20 bin 50 bin galon gibi büyük ölçekli satışlar için buna değer. Ve boyayı çıkarmak için bu dizeli taşımak ve işlemek gerekeceğinden, bu ölçekte fabrika benzeri ayarlara ihtiyaç duyulacağından, bu fark edilebilir olmalıdır.

Bence buna değmez

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
177
bi̇lge bi̇r adam bi̇r zamanlar şöyle demi̇şti̇......... kedi̇ çöpü