laboratuvar atiklarinin güvenli̇ bi̇r şeki̇lde bertaraf edi̇lmesi̇

crocodile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Laboratuvar atıklarının çevreye zarar vermeden nasıl güvenli bir şekilde bertaraf edileceğine dair bir tavsiyesi olan var mı?
Bir petrol üretimi, atılması gereken çok fazla yan ürün bırakıyor ve bunu güvenli ve sorumlu bir şekilde bertaraf etmek için herhangi bir öneri takdir edilecektir.
Teşekkürler

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Reaction score
74
İyi bir soru bence ve ben de şunu bilmek istiyorum

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Ne tür atıklar? İçinde çok zehirli olmayan şeyler bulunan sulu atıklar kanalizasyon sistemine dökülebilir, insanların bunu düzenli olarak yapmadığı bir laboratuvar (gizli veya başka türlü) olmamıştır.
Çözücüler saklanabilir ve daha sonra ya da çoğunu geri kazanmak için hemen sonra damıtılabilir.

crocodile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Leuckart reaksiyonu atıkları, formamid, formik asit kalıntısı

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Gerekirse sulandırın, nötralize edin, boşaltın, bunda ağırlaştırıcı bir şey görmüyorum.

crocodile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Evet, bu asit için işe yarayabilir, pH 7'ye getirin.
Peki ya formamid, onu kanalizasyona döktüğünüzde çok zararlı olmaması için nasıl nötralize edersiniz?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Merhaba. Formamid 160-180*C'de CO ve NH3'e ayrışabilir.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Her şeyi bir bidona atın ki reaksiyona girsin/nötrleşsin, bu reaksiyonun kanalizasyonda olmasını istemezsiniz.

Daha sonra kabartma tozu ekleyebilirsiniz, bu asidik ise pH'ı 7'ye getirecektir. Eğer pH 10'un üzerindeyse düşürmek için asit ekleyebilirsiniz. Karbonat pH'ı 7'den daha yükseğe çıkarmayacaktır.

Daha fazlasını yapamazsınız, ayrıca borulara toluen/hexabe atmayın, sızıntı olur

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Şahsen ben sizin yerinizde olsam bir rovotap alır ve hepsini tekrar kullanırdım. Gerçekte ne kadar az ürünün kullanıldığını ve yeniden kullanılabildiğini görünce şaşıracaksınız.

Daha az atık daha az alışveriş daha az polis şansı