Salvia Divinorum'dan salvinorin ekstraksiyonu

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1

Tentür Yapımı
VxJqp2a960

100 gram kurutulmuş Salvia divinorum yaprağınız varsa, dört ila beş ons güçlü tentür yapabilirsiniz. Yaprak küçük bir elektrikli kahve değirmeninde toz haline getirilebilir. Yaprağın un benzeri bir kıvamda ince toz haline getirilmesi çok önemlidir. Yaprak yeterince ince toz haline getirilmezse, %99 İzopropanol kullanan bu hızlı ekstraksiyon yöntemi yeterince verimli olmayacaktır. Salvia yaprağı ince toz haline getirildikten sonra, tüm tozu alın ve ağzı kapatılabilen bir kavanoza koyun, %99 İzopropanol dökün, kapağını kapatın, en az beş dakika çalkalayın ve yaprak parçacıklarının çökmesini bekleyin.

Tüm yaprak kavanozunuzun dibine çöktükten sonra, İzopropanolü boşaltın (saklayın) ve içine daha fazla İzopropanol dökün. Çalkalama, çöktürme ve İzopropanol dökme işlemini aynı malzemeyle üç kez daha, toplamda dört kez yapın. Ardından toz haline getirilmiş yaprağı en az iki kez daha taze çözücü ile yıkayarak eski Salvinorin içeren çözücünün mümkün olduğunca çoğunu temizleyin. Ekstraksiyonlardan tüm İzopropanolü toplamayı bitirdikten sonra, bir kasede veya sığ bir kapta bir araya getirin ve gece boyunca bekletin. Onları göremeseniz de, alkolün içinde yüzen çok sayıda ince parçacık olacaktır. Bu partiküller tanen ve yapraktan gelen diğer ince tortulardır ve o kadar incedirler ki hepsinin sıvıdan ayrılması on altı saat kadar sürebilir. Bazı insanlar alkolle ekstrakte etmeden önce tanenin büyük kısmını çıkarmak için yapraklarını suyla yıkamayı sever. Yaprağınızı suyla yıkamanızı önermiyorum çünkü Salvinorin suda çözünmemesine rağmen, profesyonel bir kimyager tarafından yapılan testlerde suyla yıkamanın Salvinorin'in üçte birini yapraktan alabildiği, yaprakta Salvinorin'in suda çözünmemesine rağmen yıkanmasına izin veren bir şey olduğu tespit edilmiştir.

Tüm yaprak parçacıklarınızı bir kapta toplanan tüm İzopropanol'den çıkarmayı tamamladığınızda, bir sonraki adım ultra ince tanen tortularının sıvıdan çökelmesini beklemektir.
L7wN4Vvurs
yeşil Isopropanol kasesini en az sekiz saat boyunca ışık almayan karanlık bir yere koyun, böylece tortuların büyük kısmı kasenin dibine çökecektir. Bu ince tortuların orada olduğunu düşünmeyebilirsiniz, ancak birkaç saat sonra kabın dibinde toplanmaya başladığında ne demek istediğimi göreceksiniz. Yeşil İzopropanol özütünü beklerken karanlık bir yere koymanız önemlidir çünkü ışık, alkol içindeyken Salvinorin ile etkileşime girebilir ve veriminizin bir kısmını yok edebilir.

Tanen tortularının büyük kısmının çökmesi için yeterli zaman verdikten sonra, sıvıyı yavaşça başka bir kaba dökün ve ilk kabın dibine düşen tüm tortuyu geride bırakın. Şimdi ikinci kabı karanlıkta sekiz saat daha bekletin ve daha fazla tortunun düşüp düşmediğini görün. Tortu dibe çöktükten sonra, yeşil İzopropanolü yavaşça tekrar dökün ve dipteki kahverengi veya yeşil renkli tozu geride bırakmaya dikkat edin. Tortunun gece boyunca sekiz saat boyunca düşmesine izin vermek, alkolden düşecek tortu ve tanenlerin çoğunu giderir, ancak tam 16 saat bekletmek tüm tortunun düştüğünden emin olmanızı sağlayacaktır. Tortuyu iki veya üç adımda çıkarmak işi kolaylaştıracaktır çünkü dikkatli olsanız bile, her ayırmaya çalıştığınızda bir kısmının çözücü ile birlikte döküleceğini gördüm. Bu yöntemi kullanarak özel bir filtreleme yapmaya gerek yoktur. Ekstraksiyonlardan sonra çözücüyü hem kağıt hem de bezle filtrelemeyi denedim ve ince parçacıklar her zaman filtreden geçiyor gibi görünüyor. İnce tortuyu temizlemenin en iyi yolu çökelmesine izin vermektir. Tortuyu çıkarmak için kağıt kahve filtreleri veya pamuklu bez kullanmak da Salvinorin'i çıkarma potansiyeline sahiptir, özellikle bez kullanıldığında, Salvinorin içeren çözücünün bir kısmını emecektir.

Tadı kötü olan tortuların çoğunu çıkardıktan sonra, artık tüm İzopropanol'ü buharlaştırabilir, siyah görünümlü mumsu özü kazıyabilir ve yüksek geçirmez içme alkolünde tamamen çözebilirsiniz. 95 (190 proof) Everclear bunun için mükemmeldir, ancak %75,5 (151 proof) Everclear (Ethanole, EtOH) da kullandım. Eğer 100 gram ortalama güçte kurutulmuş yapraktan ekstrakt elde ettiyseniz, yaprağınızın ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak, ekstrakttan en az ~118 mL (4 ons) yüksek güçte tentür ve yaprağınız ortalama yapraktan daha yüksek Salvinorin içeriğine sahipse ~177 mL'ye (6+ ons) kadar yapabilmeniz gerekir. Salvia divinorum yaprağı Salvinorin içeriği kurutulmuş gram başına yaklaşık 2 ila 4 mg arasında değişebilir, ancak gram başına 4 mg alışılmadık derecede yüksektir. Kurutulmuş yaprağın gramı başına 2 ila 2,5 mg içeriğe sahip bir yaprağı ortalama olarak kabul ediyorum.
Ygft7FzexV
Salvinorin A (Divinorin A):
Kaynama Noktası: 760 mm Hg'de 760;
Erime Nok tası: 235-238 °C;
Molekül Ağırlığı: 432.469 g/mol;
Yoğunluk: 1.3±0.1 g/mL;
CAS Numarası: 83729-01-5.

Yüksek kaliteli tentür yapmak için ek adım

Tüm ekstraksiyon çözücüsü tamamen buharlaştıktan sonra, çok koyu ve belki de sert bir tada sahip bir tentür yapmak için kazınabilir ve içme alkolü ile yeniden oluşturulabilir, ancak çok etkili olacaktır. Daha lezzetli bir tentür yapmak istiyorsanız, siyah balmumunun çoğunu Nafta kullanarak çıkarabilirsiniz. Bu ekstra adımı atacaksanız, ekstraksiyon kabına biraz temiz Nafta dökebilir, tüm ekstraktı kazıyabilir ve hepsini (Nafta ve hepsi) dar bir cam kaba yerleştirebilirsiniz. Yapacağınız şey, Salvinorin'in içinde çözünmediği Nafta ile ekstrakttaki balmumunun çoğunu yıkamaktır. Parçacıklar yarım saat veya daha uzun bir süre çöktükten sonra Nafta'yı çıkarın, dibe çöken ham özü geride bırakın, daha fazla taze Nafta dökün ve tekrar dökmeden önce yarım saat veya daha fazla bekleyin. Bu şekilde birkaç yıkamadan sonra kabın dibindeki ham ekstrakt giderek daha açık renkli hale gelecektir. Özüt artık koyu siyah bir renk olmaktan çıkıp çam iğnesi yeşiline döndüğünde, Nafta ile yıkamayı bırakabilir ve ham özütü kurutabilirsiniz. Kuru ekstraktın koyu yeşil olması için balmumundan yeterince arındırılmış olması gerekir. Kurutulmuş özün dokusu, bir kaşıkla ezilebilen kuru, tanecikli bir madde olmalıdır. Kurutulduğunda üstünde ince bir koyu siyah kabuk varsa endişelenmeyin, çünkü bu normaldir. Üstte küçük, ince bir siyah kabuk olacaktır, ancak bu tabaka tamamen kuruduğunda yaklaşık bir fotokopi kağıdı kalınlığında olacak kadar ince olmalıdır. Ekstraktı ezerken, bu üst tabaka koyu yeşil Salvinorin ile iyice karışmalıdır, öyle ki artık tozda hiç siyah görmeyeceksiniz, sadece koyu yeşil bir toz. Ekstrakt tamamen kuruduktan ve kesinlikle hiçbir Nafta ipucu veya kokusu kalmadıktan sonra, içme alkolü ile yeniden oluşturabilirsiniz. Bu adımın son derece yüksek kalitede ve ticari piyasada bulunan en iyisi kadar iyi, belki de daha güçlü bir tentür üreteceğini buldum. Ekstraktı 151 proof Everclear ile sulandırmak ve yine de çok etkili bir tentür yapmak için yeterince güçlüdür, ancak% 98 içme alkolü ile sulandırmak daha da iyi olacaktır.

Notlar
E8iT4j0dYM

Gram yaprak başına yaklaşık 2,5+ mg Salvinorin içeren 100 g yapraktan ekstrakt elde ettiyseniz, ml alkol başına 1,5 mg'a yakın Salvinorin içeren en az beş ons güçlü tentür yapabilmeniz gerekir. Bu, çoğu ticari tentürden daha yüksektir. Mümkünse, koyu renkli mumsu özütü çözmek için %95 (190 proof) alkol kullanın çünkü daha yüksek proof alkol tentürü daha etkili hale getirecektir. Ayrıca, ekstraksiyondan elde edilen koyu klorofiller tentürü onsuz olduğundan çok daha etkili hale getirecektir çünkü balmumu hem alkolün tutabileceği Salvinorin miktarını artırır hem de Salvinorinin dil altı emilimini artırır. Salvia divinorum tentürünün etkili olması için bu kaba ekstraksiyon yöntemi kullanıldığında içinde bulunacak olan klorofillere veya siyah balmumuna çok fazla ihtiyacı yoktur. Bu şekilde yapılan tentür, çoğu satıcıdan satın alabileceğiniz türden daha güçlü bir tada sahip olacaktır, ancak tentürünüz çok güçlü olacak ve çok iyi çalışacaktır.

Alkol tentürü çok fazla Salvinorin tutamaz, oda sıcaklığında sıvı ml başına sadece yaklaşık 1.5 veya daha fazla mg. Ml başına birkaç onda bir mg daha fazla olabilir, bu yüzden beni bu rakama tutmayın. Salvia divinorum tentürleri yapan insanlar Salvinorin'in sıvıdan kristalleşmesini istemezler, bu yüzden tutabileceği maksimum seviyeye kadar yükleme yapmazlar çünkü sadece 20 derecelik bir sıcaklık düşüşü Salvinorin'in bir kısmının katı olarak düşmesine neden olabilir. Salvia tentürü için mümkün olduğunca yüksek kanıtlı alkol kullanmanız gerekir ve saf Salvinorin'i yalnızca alkolle kullanmak istemezsiniz çünkü Salvia yaprağından elde edilen yeşil klorofillerdeki bileşikler dil altı emilimine yardımcı olur. Alkol tentüründeki koyu klorofil bileşikleri, yüksek dereceli alkolün sıvı ml başına daha fazla Salvinorin tutmasını sağlayacaktır, ancak bu etki, içinde çok az su bulunan alkolde daha baskındır. 98'e yakın alkol tentür yapmak için kullanılacak en iyi şey olacaktır, bu şekilde %25'e yakın su içeren 151 proof Everclear kullanmaya kıyasla çok daha etkili olacaktır.

Bu işlem, yaprağın kısa çalkalama ve ıslatma için yeterince verimli olması için mümkün olduğunca ince toz haline getirilmesini gerektirir. Toz yaprak ve İzopropanol kavanozunuzu en az beş dakika boyunca toplam dört kez çalkalarsanız (yaprağın çökmesine izin verme arasında) ve her seferinde toplam 20 dakika veya daha fazla çalkalama için% 99 İzopropanol ile yeni yıkamalar yaparsanız, muhtemelen günlerce beklemeden yapraktan kolayca çıkarılabilen Salvinorin'in yaklaşık% 80+'sını elde edebilirsiniz. Yaprağınızın çözücüye batırılma süresini üç güne uzatır, günde bir kez en az on dakika çalkalar ve her gün çözücüyü çıkarırsanız, çözücüyü her döktüğünüzde yaprağı bir kez daha taze İzopropanol ile yıkadığınız sürece, bu yöntem kullanılarak yapraktan çıkarılabilecek Salvinorinin %90-95'ine yakınını elde etmeniz gerekir. Bu, kavanozu bir sonraki 24 saatlik ıslatma için kapatmadan önce ıslak tozdan daha fazla Salvinorin yıkanmasına yardımcı olacaktır. Birkaç günlük ıslatma ve çalkalama yöntemi çok etkilidir ve kalan Salvinorinin çoğunun yapraktan alınmasına yardımcı olur. Salvinorinin son %10-20'sini çıkarmak uzun zaman alır çünkü Salvinorinin büyük kısmını çıkaracak ilk iki veya üç çalkalama ve yıkamadan sonra çabalarınızın getirisi giderek azalır. Her günkü ekstraksiyondan elde ettiğiniz çözücüyü bir kavanozda saklayın ve 24 saat sonra dikkatlice başka bir toplama kabına boşaltın, her gün dökülen tortuyu geride bırakın
.

Ekstraksiyon Süreci Fotoğraf Rehberi

İşte %99 İzopropanol kullanarak Salvinorin ekstraksiyonunun nasıl yapılacağına dair fotoğraflı bir kılavuz. Bu kılavuzda gösterilen Nafta ve İzopropanol yıkamaları, siyah balmumunun çoğunu çıkarmak içindir, böylece Salvinorin gelişmiş yaprak yapımında kullanılabilir. Eğer tentür yapıyorsanız, sadece Nafta yıkaması yapın, daha fazlasını yapmayın. Az miktarda İzopropanol ile yıkamaya devam etmeyin, çünkü bu kesinlikle etkili bir tentür için çok fazla mum çıkaracaktır.
1. 100 gram Salvia Yaprağı, ucuz bir yüksek devirli kahve değirmeni kullanılarak un benzeri bir kıvamda ince toz haline getirilmiş ve ardından oda sıcaklığında %99 IPA'ya batırılmıştır. Çoğu büyük markette veya mutfak malzemeleri satan diğer genel mağazalarda bulunabilen bu küçük kahve öğütücüler kurutulmuş Salvia yaprağını toz haline getirmek için harikadır.
IYThK23JOQ
Markası ne olursa olsun, hepsinin içi bu şekilde görünür. Motoru bir seferde bir dakikadan fazla çalıştırmayın ve öğütmeler arasında bir dakika soğumasını bekleyin, aksi takdirde çok ısınırlar ve yanabilirler.
BUVBxQcHXl
2. Ekstraksiyon kavanozu: 100 g toz yaprak %99 IPA içeren kavanoza eklenir, beş dakika çalkalanır ve ardından IPA dökülmeden önce kaba yaprak parçacıklarının çökmesi için bekletilir. Yaprağıher biri 5 dakika olmak üzere 4 ila 6 kez tekrar ekstrakte edin (Aseton kullanmayın, kapaktaki plastik conta erir)
6FgM8mpBal
3. IPA düz bir pyrex tavada ekstrakte edilmiştir: Çoklu ekstraksiyonlardan elde edilen IPA'nın tamamı tek bir kapta birleştirildi ve çökeltilerin sıvıdan ayrılması için birkaç saat boyunca rahatsız edilmeden bekletildi.
KRPTy8Q1uN
Özütü bu tavaya döktükten 30 dakika sonra, sıvıdan hala dökülmekte olan tanen tortusunu görebilirsiniz. Alttaki bir noktayı sildim ve sıvının hala bulanık olduğunu göstermek için oraya bir ataş yerleştirdim. Berrak olmalı.
2WZtiH0cT7
Bir saat sonra lekeyi tekrar temizleyebildim, tanen tortuları hala dökülüyor.
5NR4yFfgm8
Bu fotoğrafı sonuncusundan yaklaşık 45 dakika sonra çektim ve daha önce temizlenmiş olan ataşın yanındaki noktayı temizlemek için parmağımı tekrar kullandım. Tanenin hala sıvıdan dökülmekte olduğunu görebilirsiniz.
F9Qky4UlgJ
Tortu yakın çekim.
Obyg6QGstz
4. Devam ettim ve IPA'yı tartmak için düşen tortuyu çıkarmak için başka bir kaba döktüm, temizledikten sonra IPA'yı daha fazla ayırmak için geri koydum.
6de720bKrN
Tortu çıkarıldıktan sonra IPA: Tortu alındıktan sonra çekilen bu fotoğraftaki IPA ile tortu alınmadan önceki ilk fotoğraf arasındaki renk farkını karşılaştırın. Şimdi çok daha açık, ancak tortu dökülmeye devam edecek.
MHsiOjfnIT
On iki saat sonra dipte daha fazla tanen tortusu buldum. Kalan tortunun bu 12 saatin ilk bir iki saatinde mi yoksa tüm zaman boyunca mı döküldüğünü bilmiyorum. Sıvıyı etrafa saçana kadar daha fazla dağılmıştı.
YxFqJHDZsj
5. Kurutulmuş ikinci tortu ayrımı: Son tortuyu çıkarmak için IPA'yı bir kez daha döktüm.
ZlgEtf5JVs
Gittikçe koyulaşıyor: Cam kabı temizledim ve ISP'yi buharlaştırmaya devam ettim. Sıvının hacmi azaldıkça koyulaştığını görebilirsiniz.
K6BU9aEJFA
Havuzlanmış IPA ekstraktı: Bu, kabın bir ucuna havuzlanmış aynı miktarda sıvıdır, kabın bir ucu kaldırılmıştır.
CM4jqP50Om
Transfer için hazır: IPA bu kadar buharlaştığında, biraz kalınlaşır ve mumlar sıvıdan çıkmaya başlar. Balmumu çökelmeye başlamadan veya küçük parçacıklar haline gelmeden önce sıvı aktarılmalıdır.
Wz31i8Xybx
6. Küçük bir kaseye aktarın: IPA'nın önceki fotoğrafta gösterilen hacmin yaklaşık üçte birine veya daha azına kadar buharlaşmasına izin verdim ve son buharlaşma için küçük bir kaseye aktardım.
TnE96w04QA
7. 49 °С fırına taşıyın: IPA kasesi fanla buharlaştırıldı, sıvı seviyesi orijinal hacminin yaklaşık %30'una düştüğünde kaseyi 49 ° C'ye ısıtılmış bir fırına taşıdım. kalan sıvıyı üzerine hava üflemeden buharlaştırmak için Salvinorin çökecektir.
Uyd5YOfAvh
Yakın çekim, fan buharlaşmış: Kamera flaşı sıvının hafif kırmızı görünmesine neden oldu.
AWz9IUBlp0
8. Kuru ekstrakt: Az miktarda IPA daha sonra 49 °С'ye ayarlanmış bir fırında ekstrakttan tamamen buharlaştırıldı.
D7KDvn6IfL
Kurutulmuş özde bol miktarda siyah balmumu vardı, ancak geleceğini düşündüğüm kadar çok değildi.
YCHXIrkiZS
Kasenin dibinde görülen açık renkli ekstrakttan ekstraksiyonun iyi gittiğini görebilirsiniz. Kazımayı kolaylaştırmak için kasenin içine Nafta dökebilir ve ardından mumları yıkamak için hepsini küçük bir şişeye veya kavanoza aktarabilirsiniz.
H4QpUJ9wly
9. İlk nafta yıkaması: Kurutulmuş özün hacmin üçte birinden fazlasını kaplamaması için yeterince büyük bir kap kullanın. Naftayı iyice karıştırın ve 30 dakika bekletin, ardından çok derine daldırmamaya dikkat ederek sıvının üçte birini üstten göz damlasıyla alın.
EKDJpzmBQs
10. İkinci nafta yıkaması: İlk yıkamadaki sıvının üçte birini çıkardıktan ve ikinci bir yıkama için daha fazla Nafta ekledikten sonra, bir göz damlalığı kullanarak üstten Nafta çıkarmadan önce parçacıkların tekrar dibe çökmesi için 30 dakika daha bekleyin.
8nxZo25Lkm
11. Üçüncü nafta yıkaması: İkinci veya üçüncü yıkamada, kabınızın dibinde ham Salvinorini görebilmeniz gerekir.
A9wzLbynTd
12. Dördüncü nafta yıkama.
NtWCkQdiNO
13. Beşinci nafta yıkama.
HQKMdPpO6y
14. Altıncı nafta yıkama: Salvinorin bir önceki fotoğrafa göre daha fazla çökmüş ve normalde olduğundan daha koyu görünüyor, bu ve ışıklandırma bu fotoğrafta o kadar iyi değildi.
0ImB3TZXWL
15. Yedinci nafta yıkama: Bu noktada ekstraktı daha fazla temizlemenize gerek yoktur. IPA ile daha fazla temizlemek verimi düşürecektir. Ekstrakt zaten yeterince saftır ve yaprağı güçlendirmek, tentür yapmak veya bir tür çiğnemek için çok iyidir. Çok güçlüdür.
TTyJhSMjYg
Konsantre IPA özütünü içinde kuruttuğum kase, ham özütten mumları yıkamak için kullandığım şişe ve yedi yıkamadan elde edilen yeşil Nafta.
72ryOXblPs
Bu, yedi yıkamada kullanılan Nafta'nın tamamıdır, yaklaşık 237 mL.
42pZMdRq3Y
16. İlk IPA yıkaması: IPA eklemeden önce Nafta'yı boşalttığınızdan emin olun. IPA ile her temizlediğinizde Salvinorinin bir kısmını kaybedersiniz. Ekstraktı IPA ile temizlemenize gerek yoktur, geliştirilmiş yaprak vb. yapmak için yeterince saftır (Ekstrakt 1 saat bekletilmiştir).
LGwnWsvCTz
17. İkinci IPA yıkama: Koyu IPA'yı döktüm ve balmumunu daha fazla uzaklaştırmak için temiz IPA ekledim. Bu fotoğrafı çekmeden önce şişe otuz saniye çalkalandı ve beş dakika bekletildi ve ince Salvinorin partikülleri hala dibe çöküyor.
MqDKGudVhN
18. Üçüncü IPA yıkaması hala çökeliyor. Ekstraktı kurutacağım ve her yıkamada Salvinorin kaybını durduracağım.
ZevrNQMgcJ
19. Kurutulmuş ekstrakt: Salvinorini yıkamayı bıraktık ve 49 °С'ye ayarlanmış bir fırında bir Teflon kurabiye tepsisinde kuruttuk. Klorofillerin her zaman olduğu gibi üstte kuruduğunu görebilirsiniz.
LIHLCEA2iq
Salvinorin'in yeşil bir tonu olmasına rağmen, çok konsantredir ve tamamen beyaza dönüştürmek için çok daha fazla temizlik gerekmez. Tahminimce 20 dakika içinde Salvinorin'in %75'inden fazlasını yapraktan çıkarabildim. 60 dakika daha iyi olurdu.
RluEmdVc1I
Tozun tamamı yaklaşık 25 ml 57-60 °С %75,5 (151 proof) alkol içinde çözüldüğünde bu ekstrakttan kristaller büyüdü. Bu şişedeki Salvinorin doymuş alkolü bir mikrodalga fırınla neredeyse kaynama noktasına kadar üç kez ısıttım ve çözeltinin her seferinde oda sıcaklığına soğumasını bekledim. Üçüncü ısıtma ve soğutma döngüsünden sonra bu büyük kristaller oluştu. Tortuların dökülmesini beklerken çözücüyü karanlıkta tutun. Işık Salvinorini yok edebilir.
HnjDwMrqei
Uyarı: Rafine ekstrakt veya toz ile doz vermeye çalışmayın, çok güçlüdür. Miligramın sadece birkaç onda biri bazı insanlar için çok güçlüdür. Salvinorin, kullanımdan sonra dakikalar ile bir saat veya daha uzun süre vücut motor kontrolünde azalmaya neden olabilen güçlü bir sarhoş edicidir. Salvinorin ve etkileri hakkında anlamadığımız çok şey var. Kimseye bu maddeyi kullanmasını asla tavsiye etmiyorum, bu karar her kişiye aittir: kendi araştırmanızı yapın.
QJxhvy10e5

Last edited by a moderator:

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Reaction score
84
Deals
1
EtOH kullanılabilir mi?