SHAKE AND BAKE BİLGİLERİ

Niceiceinn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Merhaba ben burada yeniyim ama blokta değilim.

lütfen hatırlayamadığım yerleri doldurun

efedarin / psudo
İhtiyacın olan şey
amonyum hidroksit
sodyum hidroksit
biraz Lityum
Eter
Kuru HCI gazı

Burada unuttuğum bir şey var mı?

Hatırladığım tek şey bu, herhangi biri bana bu konuda yardımcı olabilir mi?

Niceiceinn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Benim hatam, sadece DEHB hafızamdan tekrar gözden geçiriyordum hehe

G&A3007

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
MADHATTER....
shake n bake için amonyum klorür/sülfat kullanabilir misiniz,
ya da sadece nitrat...
NH4CL'nin HCL tarafının LYE'nin PSE'yi serbest bir baza dönüştürmesini engelleyeceğini veya engelleyebileceğini ve böylece PSE'nin çözücüye indirgenmesine izin vermeyeceğini hayal edebiliyorum....
ancak ben sadece bir bakışta bakıyorum, lütfen benim için onaylar mısınız....thanx

bmk007

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
67
Salla ve pişir malı üretmeyi bırakın ve düzgün cam eşyalar alın, bana daha sonra teşekkür edebilirsiniz

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Bunu destekliyorum. Bu bir karavan çöpü son savunma yöntemi. Hadi ama, cam eşyalar Ebay'de serbestçe bulunabiliyor. Nanshinglass ya da Deschem'e göz atın. O kadar pahalı da değiller.

Sascha

Don't buy from me
New Member
Reaction score
8
Merhaba, burada yeniyim ama blokta değilim.
Tamam, öncelikle salla ve pişir terimi daha çok zarif Birch-Reduction'ın berbat Amerikan cahil varyasyonuna benziyor.

Sascha'nın Lityum kullanarak Efedrini metilamfetamine indirgeyen (R/S+) Birch İndirgemesi.

Gerekli:

• 99 izopropanol alkol
  • Lityum
  • Amonyum Klorür (saf)
  • Aseton (saf)
  • Kuru buz
  • Sodyum Hidroksit (NaOH >%99)
  • (Pseudo) efedrin
  • NaCl

• Prosedür:

İzopropanolü tuz ile karıştırın. Bu bir katman çözeltisi verecektir.

Üst katmanı dökün ve alt katmanı atın. Alt katman su olacaktır.

En iyi durum, Pseudo-Ephedrine'in saf olması ve tabletlerden zaten çıkarılmış olmasıdır. Ancak öyle değilse veya gerek yoksa tabletleri ezin ve izopropanol çözeltinize ekleyin.

Çok fazla izopropanol eklemeyin, yapışkan bir tür macun elde etmek istiyorsunuz. Dondurucuda 4+ saat bekletin.

Dondurucudayken Susuz amonyak hazırlayın. Bir kapta (cam!!!) 4 parça NaOH ve 5 parça Amonyum klorürü karıştırın.

Kuru buz ve Aseton ile doldurulmuş başka bir kap hazırlayın. Sıcaklık -33 * C'nin altında olmalıdır. Bu kabın içine başka bir cam kap yerleştirin ve 2 kabı (Amonyum klorür + NaOH ve boş bir kap) hortumla bağlayın. Isıttığınızda ortaya çıkan gazı sıvı hale getirmek istiyorsunuz ve bunu buz banyonuzla camı -33 *C'nin altında dondurarak yapıyorsunuz.

Lityumunuzu hazır hale getirin. Eğer çıkarılmadıysa bu AA pillerden lityum çıkararak kolayca yapılır ( lityum demelisiniz ) 2 metal yuvarlanmış olacak, parlak ve parlak olmayan bir metal. Parlak olmayan lityumdur. Lityum olup olmadığını biraz su ekleyerek test edebilirsiniz. Eğer reaksiyona girerse lityumdur. ( çok fazla lityum eklemeyin + su patlayabilir !!! ).

(Pseudo)-Ephedrine eklemek için aşağıdaki oranı kullanın:

250 ml susuz amonyak + her 28 gram (1 ons) Pseudo için 100 ml. Aramızdaki Amerikan ibneleri için

Soğuk Susuz amonyağa (hala buz banyosunda) doğru oranda (soğuk !!! ) Psödo-Efedrin ekleyin. Sıcaklığı kontrol edin. 33*C'nin altında kaldığından emin olun.

7-12 dakika bekleyin. İdeal olarak sıcaklık değişimi olmayacaktır. Ve reaksiyon olmayacak.

Lityumu çok küçük parçalara ayırın. Öğütmeyin! Ve çözeltinize küçük bir parça lityum ekleyin. Çözelti maviye dönmelidir! Mavi kaybolana kadar bekleyin ve tekrarlayın (lityum ekleyin). Lityum yaklaşık her 40 saniyede bir eklenmelidir. Ta ki orijinal rengine geri dönmeyip mavi kalana kadar.

30-60 dakika boyunca karıştırın. Oda sıcaklığına kadar soğumaya bırakın (23 *C termometre kullanın !!! )

Ve 60 dakika daha karıştırın. Artık Rasemik (RS)-N Metilamfetamin yaptınız. Şimdi saflaştırmak için yeniden kristalleştirin.

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
12
H
SWIY bu reaksiyonu başarıyla gerçekleştirdi mi, birkaç sorum var?

Sascha

Don't buy from me
New Member
Reaction score
8
Devam edin

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
12
Freebase efedrin/fenilpropanolamin kullanıldığı söylenmektedir, ancak efedrin/fenilpropanolamin Hcl'nin efedrini freebase etme adımını kaldırarak da kullanılabileceği söylenmiştir.

(Yapması hiç de zor değil ama bu süreçte kaçınılması gereken bir adım)

Bu doğru mu? Bu yöntemle yaparken sadece aynı protokolü mü takip ediyorsunuz?

mavi renk oluşurken lityum eklenmesi ve ardından dağılması ve ardından mavi renk dağılmayana kadar tekrarlanması.

Bunu sağlamak için hangi oranda efedrin Hcl, izopropil alkol ve susuz amonyak kullanılır.

görünüşe göre efedrin / fenilpropanolamin hcl kullanıldığında reaksiyonu söndüren amonyum klorür oluşuyor?

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Freebasing ucuz ve kolay olduğunda hidroklorür tuzunun kullanılmamasını şiddetle tavsiye ederim, lityum HCl tuzu ile reaksiyona girecek ve değerli alkali metali israf edecektir.
Oranlarla ilgili olarak, bu yöntem kısmen sevildi çünkü hassasiyet o kadar gerekli değil. örneğin, birkaç litre (3) Amonyak kullanılabilir ve içine 250 g serbest baz çözülmüş eter veya IPA gibi çoğunlukla np çözücü çözeltisi eklenebilir ve ardından alkali ilavesine başlanabilir.

düzenleme Rakamları karıştırdım

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
12
İşte efedrini serbest bırakmak için bir prosedür, bana ne düşündüğünüzü söyleyin?

Efedrininize yaklaşık eşit miktarda su ekleyin. Şimdi %20'lik bir NaOH çözeltisi hazırlayın (veya 4 kısım DH2O:1 kısım NaOH) Toluen veya kullanmak istediğiniz NP çözücüsünü yaklaşık su hacmine eşit miktarda suya/sözde çözeltiye ekleyin! Evet önce toluen, pseudo'ya baz tarafından yakılmak yerine gidecek bir yer verir, bu da onu parçalayıp aziridinlere (toksik) dönüştürebilir! PH 13 olana kadar su/sözde/toluen çözeltisine NaOH çözeltisi ekleyin ve toluenin değil suyun PH'ını test etmeyi unutmayın! Şimdi kavanozu iyice çalkalayın ve katmanlar halinde çökmesini bekleyin. Toluen katmanını ayırın. Bu işlemi 3 kez tekrarlayın ve tüm tolueninizi birleştirin!
Toluen/sözde freebazı magnezyum sülfat ile kurutabilirsiniz.

Bir reaksiyonda kullanmaya hazır mısınız?

Last edited:

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
12
Lütfen bu adımda neler olduğunu açıklayın Bahsettiğiniz freebase mi yoksa Hcl mi?

Eğer bu freebase ise, efedrinin IPA içinde çözüneceği ve çözeltinin kullanılmadan önce magnezyum sülfat ile kurutulabileceği varsayılabilir. SWIM, psödoefedrin freebazın katı olduğunu veya olabileceğini biliyor.

Neden az miktarda IPA kullanmaktan endişe ediliyor, bu yan ürün "etoksit" oluşumunu azaltmak için mi?

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Alkali alkoksit endişesi bir eter kullanılarak önlenebilir (bir nevi) ve asıl önemli olan çözünmeyi sağlamaktır ancak kurutma adımı kesinlikle gereklidir ve fırında kurutulmuş mgso4 işe yarayacaktır çünkü çözücülerdeki su alkali metal amid oluşumu için inanılmaz derecede zararlıdır. Sanırım alkolle ilgili temel endişe, alkoller ve oluşan amid arasındaki ekzotermik reaksiyonun amonyağı kaynatması ama tam olarak emin değilim.

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
12
Eğer biri fenilpropanoamini indirgiyorsa amfetamin freebaz üretilir. Bu durumda, freebazı reaksiyondan çıkardıktan sonra, Hcl tuzunu oluşturan çözeltiden Hcl gazı köpürtmek yerine, sülfat tuzunu üretmek için IPA/aktonda sülfürik asit ile asit titrasyonu yapmak tercih edilir mi?

Sülfat tuzu daha mı kararlı yoksa başka bir şey mi?

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Sülfürik asit titrasyonunun yapılması tercih edilir çünkü amfetaminin sülfat tuzu daha kararlı değildir, daha ziyade hidroklorür tuzu gibi higroskopik (havadan su çeken) değildir. bu yüzden çok fazla euro hızı bir macundur.

alternatif olarak fosforik asit kullanılabilir

Raz

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
NaOH, NH4NO3ile üç boyunlu yuvarlak tabanlı bir şişede karıştırılır veH2Obasınç dengeleyici bir ekleme hunisinden eklenir. Ayrıca Coleman'ın kamp yakıtında (H2O'yu çıkarmak için yakıt hunisinden süzün) çözünmüş sözde (serbest baz) içeren ve üzerinde Li yüzen bir şişeye bağlanan bir hortum. Ardından ikinci bir hortum ve aşırı basıncı tahliye etmek için şişeden çıkan bir valf.
Neredeyse tüm patlama riskleri önlenmelidir, değil mi?Örneğin, reaksiyon 'yuvarlanırken' NaOH ve NH4NO3 'ün alt tabakasıyla temasettikten sonra Li 'nin tutuşması. Elbette Li hava yerine basınçlı susuz NH3atmosferine ulaştığında anında söner.O2 yok, patlama yok. İlk hortumun ayrıca üç eki vardır; kurutucu CaO, geri emme kapanı ve bir valf.
Temiz, temiz, temiz. Çünkü amaç sadece tek bir kimyasal. Rasemik dekslevo yerine saf dekstro. Özür dilerim, ikinci yarıda saçmalamaya başladım.