Acemiler için alışveriş listesi homelab

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Amazon'a baktım ve farklı kullanımlar için bulduğum laboratuvar ürünlerinin listesini paylaşmak istiyorum.

Lütfen satın almak istediğim ekipman hakkında bana tavsiyede bulunmaktan çekinmeyin.

Planım küçük ve uygun maliyetli tutmak.

1. Destilasyon kiti
(vevor 1000ml damıtma kiti) ısıtma elemanı ile mi yoksa ısıtma elemanı olmadan mı?

2. Beher, ekstra hortum, kanal

3. Huni, test tüpleri, pipet, spatula, fanlar, kova. filtre yıkama şişeleri, ph test kiti, kelepçeler, aletler.

4. Güvenlik ekipmanları (maske, eldiven vb.)

5. Vakum pompası + hazne

6. Isıtıcılı mıknatıslı karıştırıcı: Onilab 280°

7. Su pompası.

Şimdiden teşekkürler

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Eğer siz de benim gibiyseniz devam edip duracaksınız. Burada tek bir cam parçası olmayan insanlar var. Hayal edebileceğiniz her parçaya sahip insanlar var. Ben de sizin başladığınız yerden başladım ve şu ana kadar eklediklerim var;
1. Bir soğuk kapanı yoksa pompanız suyla dolacak. Başka şeyler de ölür.
2. Bir Claisen adaptörü. Bunu aldım çünkü rm'im kondansatöre çarpıyordu, ancak kaynatma şişenizde bir huni veya gaz enjektörü için 2 bağlantı noktasına sahip olmak kullanışlıdır.
3. 3 boyunlu şişe, reaksiyona girme, geri akış ve parçalamadan damıtma
4. Reflü için Allihn kondansatör
5. Çeşitli nedenlerden dolayı bir kurutma tüpü
Kalsiyum klorür, magnezyum sülfat moleküler elek diğer kurutma eğimleri
6.5. Kristalizasyon tavaları, birkaç Pyrex turta tavası aldım. 3$/PC gibi bir şeydi.
Kırılan veya kaybolan ekstra kek kelepçeleri
Aslında 1 numara. Gerçekbir Buckner hunisi. Olmazsa olmaz. Herhangi bir şişeyi kullanabilmeniz için huni üzerinde vakum portu olan bir tane öneririm.

Ben öyle yaptım. Bahsetmediğim birkaç parçam daha var, düz tabanlı erlenmeyer seti, test tüpleri. Kelepçeler vakum yağı

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Beherler, asla yeterince sahip olamazsınız ve 2 ayrı huni.

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
İpuçları için teşekkürler, ısıtma plakalı ucuz bir manyetik karıştırıcı için tavsiyeniz var mı?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Kendinize bir iyilik yapın ve 60E için bir vevor tepe karıştırıcı alın ve bir manto ve/veya sıvı banyosu için kullanılabilecek bir mutfak ocak gözü ile eşleştirin.
Avrupa'daysanız vevor cam eşyalarından kaçınmanızı tavsiye ederim, tescilli bir bağlantıları var, bazı katı cam satıcıları önerebilirim. bu uzun vadeli bir şey planlıyorsanız, geleceğe hazır olabilirsiniz.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Ebay'den aldığınız 32 adetlik Vevor damıtma kitleri çok ucuzdur ve IMHO uygun bir cam reflü/distilasyon kiti ve bir vakum pompası + buchner gereklidir. Ayrıca uygun sıcaklık kontrolüne sahip manyetik bir karıştırma ocağı ve kondansatörleriniz için ucuz bir dalgıç akvaryum pompası isteyeceksiniz.

Standart güvenlik ekipmanı, tam yüz maskesi, laboratuvar önlüğü, eldiven.

Spatula, cam çubuklar, filtre kağıdı vb. gibi çeşitli eşyalar dışında temel ekipmanınız budur. Diğer her şey gerçekten ne yaptığınıza bağlıdır. Bunları gerektiren bir şey yapmadığınız sürece soxhlet ekstraktörleri veya gaz yıkama şişeleri satın almanın bir anlamı yoktur, ancak her zaman bir noktada damıtma yapacaksınız.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Bu 32 parçalık kitten bahsettiğiniz için teşekkürler! Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor. Yolda bir tane var. Bu, damıtma ve geri akış için aynı amaca hizmet edecek mi? Bir cam kesici ve biraz çöp ile doğaçlama bir buchner yapılabilir. Dalgıç bulmak yeterince kolay.
Geriye karıştırıcı bir ocak gözü ve vakum pompası kalıyor ki bu da 200 dolardan fazla bir fiyata elde edilebilir.
Yani gerçekten, yaklaşık 300 dolar ve şimdi pişiriyoruz. Tekrar teşekkür ederim.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Evet, reflü için çoğunlukla Allihn kondansatörü kullanıyorum veya bazı uygulamalar için Vigreux kullanabilirsiniz. Damıtma için Liebig ve Graham kondansatörleri. Muhtemelen bu konuda yeni olduğunuz için bu PDF'ler bir acemi için temel okumalardır

Attachments

• TXLfW6jnqd.pdf
    135.1 KB · Views: 557
  • oMBubD7vxf.pdf
    114.1 KB · Views: 524
  • mX2Yc0LGFH.pdf
    4.3 MB · Views: 472
  • Oo7KsvU5qL.pdf
    906.7 KB · Views: 470
  • EQxL4uVaJ2.pdf
    4.8 MB · Views: 492

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Vevor ekipmanı fiyatına göre gerçekten çok iyi. Bende o damıtma kiti var, hiç aksamadı.

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/vevor-magnetic-stirrer-hot-plate-digital-hotplate-stirrer-2000-rpm-2l-w-stand-p_010493051894

Ve

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/1000ml-lab-electric-heating-mantle-sleeves-magnetic-stirrer-500w-thermost-heater-p_010322605939

Bahsettiğiniz diğer her şeyle birlikte harika bir başlangıç. Gerisini ihtiyaç duydukça edinirsiniz. İyi şanslar.

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Yaklaşan ev laboratuvarım için küçük bir güncelleme aldım.
Şimdi gelen buchler hunisi ve balon, ağartılmış fiter kağıdı ile kullanıma hazır.
Başka bir beher ve manyetik karıştırıcı aldım bile.
Temizlik bölümünden lateks eldivenler aldım bile.

Sanırım bir sonraki büyük adım vevor ekstraksiyon kiti + ısıtma ve karıştırma elemanı ve vakum odası olacak.

Bunun yanı sıra, 4mmc üretimine başlamak için biraz daha beher ve güvenlik ekipmanına ihtiyacım olacağını düşünüyorum

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Şimdi 4mmc sentezi için hangi ekipmanı almam gerektiği konusunda kafam biraz karıştı?

İlk önce ekstraksiyon kitine ihtiyacım olacağını düşündüm, ancak metilamin ve toluen sentezinin sadece plastik kapsüllerle yapıldığını da gördüm. Ayrıca normal bir pişirme ocağım var.

Peki bundan sonra ne almamı önerirsiniz? Birkaç plastik kapsül ve ölçüm kabı artı uygun bir gaz maskesi yeterli mi?

Greez

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Amazon Alışveriş Listesi:

1. labglass
https://www.amazon.de/VEVOR-Laborat...fix=laborglas+vevor,aps,138&sr=8-3&th=1&psc=1

2. Vakum pompası
https://www.amazon.de/VEVOR-Vakuump...1702215042&sprefix=vevor+vakuu,aps,177&sr=8-5

3. Isıtıcı, manyetik karıştırıcı
https://www.amazon.de/VEVOR-Heizman...=vevor+labot+heizmantel+1000ml,aps,200&sr=8-1

4. Güvenlik ekipmanları
https://www.amazon.de/Gefahrgutkoff...A==&sprefix=gefahrgutkoffer+73,aps,184&sr=8-1

Laboratuvar cam tutucu
https://www.amazon.de/VEVOR-Unterst...09-91f2-78a2619bce37&pd_rd_i=B093F7BWDX&psc=1

Toplam tutar: 487, 95 €

alışveriş listem hakkında ne düşündüğünüzü söyleyin.

İlk başta 3 ve 4 mmc üretmek istiyorum.

daha ucuza yapabilirsem lütfen bana bildirin çünkü başlangıç için 1000 € civarında bir yatırım, bu benim için küçük bir miktar değil!

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Vevor'u Polonya'daki web sitesi vevor.pl üzerinden PLN olarak satın almayı tercih ediyorum. Komik ama eur.vevor.com'dan EUR olarak biraz daha ucuz.

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Sadece plastik kaplarda 4mmc üreten ppl gördüm, bu yüzden asetonu kurutma amacının yanı sıra laboratuvar camının gerçekten gerekli olup olmadığından emin değilim

kpach

Don't buy from me
Resident
Reaction score
36
Üretiminizde iyi şanslar ve araştırmanızın/ekipmanınızın bir kısmını paylaştığınız için teşekkür ederiz!

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Hey @1019er hiç kedi yaptın mı? Nasıl ortaya çıktı?

1019er

Don't buy from me
Resident
Reaction score
46
Ne yazık ki değil, ama yakında laboratuvar ekipmanı için para buldum. Bence parça parça satın almak hiç mantıklı değil

View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Dışarıda eksiksiz bir kit yok. Hiç soğuk tuzağı olan bir kit görmedim. Belki 4 kondansatörü vardır ama soğuk kapanı yoktur. Bir kitte basınç dengeleme hunisi de görmedim. Henüz satın almadığınıza göre, sizi aydınlatalım. Manto almayın, sadece 1 boy şişeye yeter. Bir tabak her şişeyi erlymeyers yapabilir. Bir tabak daha çok yönlüdür. Su pompası olan bir kit hiç görmedim. Vakum olmadan damıtma yapabilirsiniz ama su pompası olmadan yapamazsınız. O kitlerdeki hortumlar işe yaramaz. Kondenserlerinize su taşırlar ama vakum altında çökerler.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Frit arkanızı kollar. 💪
Gizli amaçlar için her şeyi parça parça satın almak daha iyi olabilir.
Bir ısıtma mantosu almaya karar verdiyseniz, daha büyük bir tane almak en iyisi olacaktır ve daha sonra bir kum banyosu kullanarak içinde daha küçük boyutlu şişeler kullanabilirsiniz?

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Sadece cam eşyaları düşünmüyordum, cam eşya satın almakta çok fazla risk görmüyorum. Bir sentez için gerekli olan her şeyi tek seferde, aynı yöntemle, aynı adrese vs. satın alma düşüncesi. Aşırı paranoyak gibi görünmek istemem, muhtemelen en aptal ve umursamaz olanlardan biriyim. Sadece bir öneri ve hatırlatma, dikkatli olun, güvende kalın.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Kapımdan giren ve tekrar çıkan şeyleri bilseydiniz çok şaşırırdınız. İşleri yerel yerler ve internet arasında paylaştırıyorum ama birlikte oturduğumuz yer bazı radikal ürünler oldu

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Nevrrmind, bu dinozora iyi bakmadım ve tavuk olduğunu düşündüm. Zaten uzun zaman önce yorum yapmıştım. Yine de istek listemde bu tür şeyler var.👍