Ben de bir vakum odası aldım...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Merhaba arkadaşlar;
Triptaminden DMT çalışmamı bitirmek için bir süredir istediğim/ihtiyaç duyduğum bir şeyi aldım - bir vakum odası/desikatör.
Dürüst olmak gerekirse, bir pompa ve çalışması için gereken diğer her şeyle birlikte geldiği için çifte kamçı oldu ama evet pompayla ilgileniyorum.
Bir miktar yağ ile birlikte geldiği yazıyor ama merak ediyorum, sadece mineral yağ ile mi çalışıyorlar yoksa özel 'pompa yağı' satın almam gerekiyor mu?

Sadece döner kanatlı bir pompa, o kadar güçlü olacağından şüpheliyim çünkü kesinlikle daha büyükleri var, bu yüzden vakum damıtma için ne kadar yararlı olacağından emin değilim ama gerçekten sıcaklıktaki herhangi bir düşüş bir aşamada yararlı olabilir.

Şu 1/4" vidalı konektör kablolarından bir tane almayı planlıyorum, böylece arabacıların sevdiği ya da klimacıların sevdiği şey yerine üzerinde mm/hg manometresi olan 3 yollu bir adaptöre takabilirim...

Her neyse, bu RXN'i şimdi iki kez yaptım ve "mumsu - kazınabilir" bir maddeye dönüştürmek için vakumlu bir kurutucuya ihtiyacım var..."

Keşke PEA'larla başlasaydım. Oh neyse! Organik kimyaya ilgi duymanızı sağlayan şey, sizi içine çeker sanırım....

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Özel yağ gerektirir, içine yanlış yağ koyarsanız hızla ölür. Tek kanatlı bir döner pompa, donma sıcaklıklarında suyu kaynatmaya yetecek kadar vakum çekebilir, en büyük sorun yağdır. Vakumladığınız tüm hava yağın içinden geçer. Diyaframlı bir pompa çok daha iyidir çünkü yağ almaz. Döner kanatlı pompa vakum filtrasyonu, ECT'nin kurutulması gibi birçok şey için uygundur. Ama onunla damıtma yapmak tam bir eziyettir.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Evet, aslında küçük bir diyaframlı pompam var ama uzun süre açık kalabilecek bir pompa istedim ve önceki yağın daha azını satın aldığımda, aşırı ısınmadan önce sadece 30 dakika kadar tam vakumda bırakılabileceğini söylediler - vakum filtreleme için harika ama RXN'ler için o kadar da iyi değil ve bu pompayı esas olarak bunun için kullanabilmeyi umuyordum....

Yine de bir şeyleri yanlış yapıyorum gibi görünüyor! Ha

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Sorun değil. Biraz yağ ile geldi - şimdi biliyorum, bu harika.
Yanlış bir şey mi yapıyorum yoksa vakum odam / pompam yeterince vakum çekmiyor mu veya aynı zamanda içinde bir kurutucu olması mı gerekiyor? Renk değiştiren silika topları gibi mi, yoksa onları sadece bir şeylerden su çıkarmak için mi kullanırsınız, ki ben öyle yapmıyorum.
Kahretsin, gerçek bir laboratuvar için yapılmış vakumlu bir kurutucu ve ayrıca bir pompa almalıydım...
Gerçekleştirdiğim triptamin -> n,n-DMT sentezinden arta kalan yağı re-x'lemeye çalışıyorum ancak şu ana kadar mumsu, kazınabilir bir maddeye sertleşmedi ancak beherin kenarında bazı kristaller elde ettim.
Bundan yeniden x yapmayı denemeli miyim? Yoksa bir şeyleri yanlış mı yapıyorum ya da orada vakum altında daha uzun süre kalması mı gerekiyor?

Çalışmadan elde ettiğim yağları oraya ilk koyduğumda kabarcıklanmaya başladılar, ancak sertleşmiyor ve büyük ölçüde x'stalise olmuyor 🤔😖

Oh iyi. En azından Amazon ve bu yüzden iade etmek çok kolay haha!

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
İşte bu noktadayım ve çok yaklaştım!

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD
3fMjwy9iHD

Attachments

• Nfzquc97LK.jpeg
    Nfzquc97LK.jpeg
    4.4 MB · Views: 64

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Omg ne oldu böyle!!! Haha bu siteye çoğunlukla telefonumdan erişiyorum ve pek iyi çalışmıyor!

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ancak dürüst olmak gerekirse, bu, kristalize edemediğiniz bir yağ yüküne sahip olmak kadar can sıkıcı!

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ohhhh kahretsin tamam, biraz hava girip çıkmasına izin vermeniz ve aynı anda pompayı çalıştırmanız gerekiyor.
Bu daha mantıklı...
Tamam, diğer şeylerin yanı sıra epoksi reçineden havayı çıkarmak için tasarlanmış bir vakum odası kullanıyorum, bu yüzden vakumun aynı oranda hava akışını sürdürmesini sağlamak için 'çıkış' valfi ile tatlı noktayı bulmam gerektiğini varsayıyorum.
Bunun gerçekten işe yarayıp yaramadığını görmek ilgimi çekecek. Yanlışlıkla normal kurutucu hazneleri düşündüğümü fark ettim, bu silika topları gibi bir şey ekleyebilirsiniz - çıkarmaya çalıştığım şeyde herhangi bir su varsa ve çözücüyü daha erken bir aşamada kuruttuğum için açıkça yok.
Ya öyle yapın ya da benim yaptığımdan daha uzun bir süre boyunca tamamen kapalı olarak çalışır durumda bırakın.
Sentez (yine) belirtmiyor.
Bu çok can sıkıcı!

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Dibe epsom tuzu veya kalsiyum klorür gibi bir kurutucu koyarsınız ve ardından kuruttuğunuz şeyi maksimum vakumla çekersiniz. Bir lamba veya 50°C gibi başka bir MILD ısı kaynağı koyun. Eğer haznenizde bir petcock varsa, sadece vakum çekebilir, petcock'u kapatabilir ve pompayı kapatabilirsiniz.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Hemen bir soğuk su kapanı edinmeli ya da bir tane yapmalısınız. Temelde bir nargiledir ve pompanıza gelen buzlu suyu ve yoğunlaşmış su buharını ayarlar ve su bazı asitleri bazları ve amonyak gibi zararlı kimyasalları çözer. Bu şey pompayı yer bitirir. HCL fazlası olan bir şeyi damıttım ve ertesi gün donmuştu ve içinde %100 pas vardı. Eğer amonyak veya metilamin gazı yaptığınızı biliyorsanız. Tuzağa bir miktar HCL koyabilir ve bu gazı hidroklorür tuzu olarak yakalayabilir veya sadece sudaki amonyak veya metilamin salınımı için suyu saklayabilirsiniz.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ah evet, aslında bir 'soğuk tuzağım' var, onu da kullanmalı mıyım diye merak ediyordum!
Tamam, şimdi bir yerlere varıyor gibiyim!
Lol sanırım temelde bir bong... güzel tanımlama!
Tamam bu çok daha mantıklı - nedense ben sadece vakumun kalan her şeyi gaz haline getirdiğini düşünmüştüm ama gazı gerçekten emmek için içinde kurutucu görevi görecek bir şey olduğunu düşünmemiştim....
Tamam, bugün tekrar deneyeceğim ve üstte bir vakum göstergesine (manometre?) bağlı iki küresel vana var.

Normal epsom tuzlarını bir tavada eritip sudan arındırarak susuz hale getirebilir miyim? Elimde susuz Mag Sülfat var ama çok fazla değil...
Normal Epsom tuzlarını kullanamayacağımı varsayıyorum ama yanılıyor da olabilirim...

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Elbette. Sade epsom tuzu kurabiye tabakalarına yayılır, 350-400f'de 2 saat bekletilir. 15 dakika sonra hepsini kırın ve 30 dakika sonra tekrar kırın. 1 saat sonra topaklanma olup olmadığını kontrol edin. Eğer bunu yapmazsanız o kadar sertleşir ki çekiç bile kıramaz. Epsom tuzunun en güzel yanı magnezyum sülfatın tipik olarak bir heptahidrat olmasıdır, yani her molekül 7 su molekülü içerir.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Gösterge pompanın ne kadar vakum çektiğini söylüyor? Bir sorun olmadığı sürece 28 "w.g. veya -700torr veya -0,9 barr çekmelidir

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Kahretsin, daha önce insanlar bunu söylediğinde bunun gerçekten ne anlama geldiğini bilmiyordum ya da birinin bunun bir heptahidrat olduğunu söyleyeceği gibi bir şey okuyordum ve bunun zincirleme etkilerini bilmiyordum. Elbette 7'yi ve hidrojenle ilgili bir şeyi hesaplayabilirsiniz ama sonuçlarını fark etmemiştim.
Az önce zaten susuz olan mag sülfürümden biraz serptim ve evet ÇOK daha fazlasını yapıyor ama pompayı açık bırakmak zorundayım yoksa her iki valf kapalı olsa bile basınç kaybediyorum, bu basınç göstergesi ve her şeyin vidalandığı yerde bir sızıntı olduğu anlamına mı geliyor?
İtiraf etmeliyim ki, bir pul daha eklemem gerekip gerekmediğini merak ettim, diş tamamen aşağıya inmediği için bunu yapacağım. Açıklaması zor ama düzeltmesi kolay.
Demek istediğim, kenarında zaten x'staller olan kavanoz düne göre daha aktif görünüyor.
Ayrıca bu sabah bir göz attım ve dürüst olmak gerekirse, yağın yeni oturmaya başlayan bir bölümü vardı...

Umarım bu, bu çiçek açan sentezi bitirmek için üzerinde çalışmam gereken SON şeydir !!! Biliyorum ki bundan önce yeniden elde ettiğim yağda daha fazla DMT olacak.

Düşünüyordum da - eğer bu başarısız olursa, bu lanet şeyi yeniden, yenidenx yapma zamanı gelebilir haha

Zorluklardan ders alırız, değil mi?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Evet -1bar, adil olmak gerekirse şu anda orada oldukça iyi duruyor ve dün gece de uzun bir süre orada kaldı (çok fazla şey yapmamış olsa da, kuruma kısmını unuttuğum için, ÇOK ÇOK, adı ima edilen eylem!!!)
Adil olmak gerekirse şimdi çok daha fazlasını yapıyor gibi görünüyor - ilk başta kabarcıklar elde etmek için pompayı çalışır durumda tutmam gerekiyor gibi görünüyordu ama öyle görünmüyor.
Son re-x'ten önce heptana bir miktar kloroform eklediğimde, re-x için saf heptan kullandığımdan daha az kabarcık çıkması (belki de hiç çıkmaması) kimseye mantıklı geliyor mu?
Pompayı basınca ulaştırmak için gereken MAX 5 dakika boyunca çalıştırmak için bir soğuk tuzak kurmama gerek yok mu? İçinde kalan hidrokarbon kalıntılarından kurtulmak için bağlantısını kesip birkaç saniye bağlantısız çalıştırmalı mıyım?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Şimdilik son bir soru... Susuz mag sülf artık susuz olmadığında değiştirmem gerektiğini nasıl bilebilirim? Çözücü kullandığımda olduğu gibi topaklanmaya başlayacak mı? Elbette onları koyduğum yerde hareket etmeye başlamayacak mı?
Birisi burada gerçekte neyi çıkardığımı açıklayabilir mi? Son yağdan su mu çıkarıyorum yoksa artık heptan mı çıkarıyorum? Yoksa ikisini de mi çıkarıyorum?

Eğer hikayeyi bilmiyorsanız, son yağı senteze göre heptan kullanarak yeniden sentezledim ve sonra buharlaştırmak yerine (geçen sefer dondurarak çökelttiğimde test ettikten sonra daha fazlasını elde edemediğim için ve sonra heotanı buharlaştırdım - sadece DMT kalıp kalmadığını kontrol etmek için) ve kristaller kaldı ama esas olarak bir yağ (yine senteze göre) ve şimdi vakumlu bir desikatörde.
Daha önce de söylediğim gibi, esas olarak heptan kullandım ama 9:1 heptan:kloroform da denemeye karar verdim, bu da dondurucudan çıktıktan sonra sadece bir yağ bıraktı.

Peki bu, çözücüyü aynı susuz mag sülfat üzerinde kuruttuğumda kaçırdığım su moleküllerini mi uzaklaştırıyor? Ya da o zamandan beri almış olabilecekleri mi? Kafam karıştı....🤔 eğer mag sülfat onu bir kademe yükseltmişse kesinlikle su olmalı...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Önceki yazımı nasıl düzenleyeceğimi ve bir yazıya nasıl dönüştüreceğimi bulamadım.

Tamam, mantomu 50c'ye ayarladım / probu vakum odası ile manto arasına koydum ve biraz susuz mag sülfat serptim ve sonra vakum yaptım.
Sonra izledim.... düne göre daha fazla fokurdadığı kesin ama fokurdamayı durdurduğumda ısı kaynağının üstünden çekip vakumu boşaltmam gerektiğini düşünmekte haklı mıyım? Ayrıca kaba daha fazla magnezyum sülfat eklemeyi denedim ve ardından hidratlaştığı için olmadığından emin olmak için bir vakum daha çektim.
Bunun sonunda onu sahip olmam gereken mumsu kazınabilir maddeye dönüştürüp dönüştürmediğini görmekle ilgileneceğim....

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1