bazı tavsiye ipuçları... 5449-12-7 dışında CAS bmk tozu

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
Bu yüzden bazı zorluklardan sonra hiçbir şey olmadan başladık

cas 5449-12-7 Dönüşüm Fosforik asit 75/85 veya sülfürik asit 98 verir ...

Bunu dışarıda yapacağım. 1 kg bmk glisidat sodyum tuzum var.

Herhangi bir ipucu, bazı adaptörler ve bir asansör dışında henüz herhangi bir cam eşyaya sahip değilim ..

Karıştırmadığım veya accu'm karıştırdığı zaman nh4karbonata formik asit ekleyeceğim... veya formamid elde etmenin daha hızlı ve daha iyi bir yolu var mı? Çözeltiyi bir saat boyunca 160c'ye ısıtıyorum... vakum distilasyonu şu anda mümkün değil.

kulağa tembelmişim gibi geliyor ya da öyle görünüyor ama bazı testler yapamıyorum 3 adımda yapacağım 1kg bmk tozu -->p2p ertesi gece buhar distilasyonu ve formamid hazırlama, adım 3 leuckart

her türlü ipucuna açığız
paslanmaz çelik tencere kullanmak ?
İlk dönüşüm için hdpe p2p refluX verim anlamında gerekli veya sadece asit ekleyin.
cam leackart adımında elde edilecektir.

tüm tavsiyeler için teşekkürler

ps bu şeki̇lde ki̇myasallarla çalişmaktan nefret edi̇yorum normalde sadece reaksi̇yonu i̇zlemekten ve acele etmemekten gerçekten zevk alirim... ama şi̇mdi̇ yapamiyorum ve bu tarzda hi̇ç deneyi̇mi̇m yok

ps sodyum ki̇reç ve karboksi̇li̇k asi̇t sodyum tuzu reaksi̇yonu i̇le deneyi̇mli̇ bi̇ri̇si̇...
bu yüzden cas 5449-12-7'yi kireç tozuna ekliyorum ( Soda kireci NaOH ve CaO'nun bir karışımıdır)
Doğru yere nasıl taşıyacağımı söyle

blackburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
fosforik asit %85 (75 de işe yarar daha az su kullanın) HCI da kullanabilirsiniz.

cam eşyalar borosilikat 3.3,
Asitle uğraşırken paslanmaz çelik tencere kullanmayın.

BMK'yı dönüştürürken reflü gerekir.

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
evet, h20 i̇le kaynatirken çok fazla p2p kaybetti̇ği̇mi̇ fark etti̇m
ama kromenikel demir verimi etkiler mi?

ve fosforik asit olmasının kimyasal nedeni nedir? onunla amin tuzu yapardım ama apaan p2np bmk dönüşümlerinde hiç kullanmadım...
eğer biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim ;)

blackburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
hiç krom nikel demir kullanmadım. fosforik asit kullanmanıza gerek yok, HCI yolunu deneyin, verim aşağı yukarı aynıdır.

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
oke, sıcaklığı 140-150c aralığında tutman gerektiğini duydum,
Bu yüzden sanırım güvendeyim ve sınırdan biraz 75 fosforik alıyorum... sülfürik asit ile küçük bir hızlı "test" yaptım, tamamen çözüldü ve sıvının tamamı koyu sarı oldu ve biraz apaan gibi kokuyordu. klima temizleyicim boşaldıktan ve araba yeterince havalandırıldıktan sonra uzaklaştım, bu günlerde dışarıda o kadar rahat değilim. bir veya 2 gece için bir otel veya karavan düşünüyorum ama asit vapers için soğuk su tuzağı ve b kokusu yeterli değil küçük bir karbon filtre yardımcı olur mu?