Çelik Reaktörler, Epoksi?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
Burada birisinin, çeliğin asitlerden, bazlardan, kimyagerlerin hayatını kolaylaştıracak genel bir normatif kaplama katmanından dolayı bozulmasını önlemek için çelik kapların bir tür epoksi veya reçine kaplama ile kaplanmasını önerdiğini okuduğumu hatırlıyorum.

İnsanların özellikle önerebileceği böyle bir şey var mı? Marka adı ya da kimyasal yapısı gibi?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Şimdiye kadar denediğim hiçbir şeyi tavsiye edemem. Epoksi reçineler ve uv reçineler. Bir halta yaramıyorlar. Geçen ay bir karıştırma çubuğu bulamadım, bu yüzden bir parça çelik çubuk stoğu aldım, küçük şeyler, 1/16 inç, ve bir tane yapmak için uv reçinesi ile kapladım. Sadece biraz kloroform damıtıyordum. Dayanmadı. Kloroform mahvoldu. Aynı şeyi biraz metanol damıtırken de denedim, aynı sonuç. Sadece bu uygulama için formüle edilmiş özel bir malzeme olmalı.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Ptfe, Teflon, ihtiyacınız olan şey bu

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
65
İnternette sunulan birkaç Teflon kaplama gördüm, ancak hepsinin benim ulaşamayacağım bir sıcaklıkta kürlenmesi gerekiyordu.

Yine de bakmaya devam edeceğim. Çok önemli değil ama kendi damıtma/basit reaksiyon kabımı (kesikli reaktör değil, daha çok üç boyunlu yuvarlak tabanlı, ama çelik ve yuvarlak tabanlı değil) inşa etme fikri hep hoşuma gitmiştir. Bu daha çok bunun mümkün olup olmadığını görmekle ilgili.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
3M, 140 dereceye kadar sıcaklıklarda endüstriyel reaktörler için harika bir kırmızı kaplama, florlu polimer boya üretir, ancak sıcak konsantre sülfürik asitten korkar. Çinlilerin bir benzeri olan PVA kaplama boyası (aynı zamanda florlu plastik) var, ancak sıcaklık 110 dereceye kadar çıkıyor. Bu boyaların dezavantajı, çeliği uygulama için hazırlamanız, bir astar uygulamanız ve florlu boyayı uyguladıktan sonra reaktörün belirli koşullar altında bir termostatta pişirilmesi gerektiğidir. Basit boyalar arasında, çözücüler içinde çeşitli florlu çubuk karışımları vardır, ancak bu tür kaplamaların gücü ve dayanıklılığı en kötüsüdür.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
3M değil, DuPont. Benim hatam)

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Reaction score