β-fenetilamin sentezi

sakalak

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Yasal bir madde olduğunu biliyorum, ancak bunu evde nasıl sentezleyebileceğinize dair herhangi bir kaynak bulmak tam anlamıyla imkansız. Evde β-fenetilamin/β-feniletilamin/fenetilamin HCl nasıl sentezlenir? Teşekkür ederim.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Garip, Google'a b-feniletilamin Sentezi yazdım ve 6 rota çıktı

Last edited:

sakalak

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Teşekkürler, bunların hepsini gördüm. İlki hariç, tüm süslü kimyasalların bulunduğu gerçek bir laboratuvarınız yoksa bunları yapmak imkansız görünüyordu - eğer olsaydı bu soruyu sormazdım.
Sonra bahsettiğiniz ilk makale geliyor. Benzil siyanür elde etmek tam anlamıyla imkansız olmasa da; reaksiyon yüksek hidrojen basıncı gerektiriyor, bu da yine yüksek profilli ekipman gerektiriyor (sanırım?).
Soruyu, evde yapılabilecek daha kolay yollar olup olmadığını görmek için sordum. Bazı amfetamin sentezleri minimum ekipman ve elde edilebilir kimyasallar gerektiriyor, b-feniletilamin için de böyle bir yol olduğunu umuyorum.
Örneğin, daha önce sentezlediyseniz veya az önce açıkladığım "kriterleri" karşılayan bir sentez gördüyseniz, yardımınız için minnettar olurum.
Soruyu Google'da aramak da imkanlarım ve girişimlerim arasındaydı.
Teşekkür ederim

psy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
47
Deals
2
Oldukça kolay bir şekilde sentezleyebilirsiniz. Sadece otc malzemelerle nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız işte burada.
1. Bazı badem aromalarından benzaldehit elde edebilirsiniz, sadece etiketi kontrol edin (damıtmanız gerekecek) veya acı badem yağı alabilirsiniz (muhtemelen damıtma gerekmez). Kanal açıcıdan biraz NaOH, rc yakıtından nitrometan (damıtmanız gerekecek) ve HCl alın. Stokiyometri için ayarlama yapın ancak şu prosedürü izleyin: https://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV1P0413. Yeniden kristalleştirmenizi tavsiye ederim. Artık nitrostireni elde ettiğinize göre onu indirgemeniz gerekecek. En kolay yol cıva ile olacaktır. Eğer doğrudan cıva satın alabiliyorsanız bunu yapın. Yoksa eğim anahtarları ya da cıva içeren başka bir ürün satın alın. Biraz nitrik asit alın ya da yapın. Cıva nitrat yapmak için kullanın. Bu reaksiyon için internette bazı harika kaynaklar var. Şimdi nitrostireniniz üzerinde bir Hg/Al indirgemesi yapın. İnternette bu reaksiyonla ilgili pek çok örnek var. Çalışmanızı yapın ve işte bu kadar!
2. Benzil alkol satın alın. Birkaç yerde çözücü olarak satıldığını gördüm. benzil klorür elde etmek için HCl ile reaksiyona sokun. Youtube'da bu reaksiyonun birçok videosu var. Daha sonra istediğiniz siyanür tuzunu yapacaksınız. İnternette siyanürün nasıl yapıldığına dair pek çok kaynak var. Sadece dikkatli olun! Şimdi siyanürünüzü benzil klorür ile reaksiyona sokacaksınız. Örnekler ve hangi çözücülerin kullanılacağı için Google kolbe nitril sentezine bakın. Artık benzil nitriliniz var! Al/Hg ile de indirgenebilir.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
HsV4d81z6r

İşte en kolay sentezi. Bunun için benimle ne takas edeceksin? Bu burada duruyor. Ne kadar ödediğimi unuttum ama 20 dolardan azdı.

sakalak

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Teşekkür ederim. ABD'de olsaydım bunu sizden satın almak isterdim. İnternette başkalarını da gördüm ama ülkem muhtemelen ithalata izin vermeyecektir. Bu yüzden sentezlemeye çalışıyorum.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Karfentonil analoğu sentezlemekten başka yapacak tek bir şey bulamadım. Bildiğiniz başka bir şey varsa lütfen bize söyleyin.

sakalak

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Uzman değilim ama bildiğim kadarıyla bu şeyle yapabileceğiniz pek bir şey yok. Ve elinizde 500 gram var, ki bu oldukça fazla. Eğer paketi açmadıysanız (resimden açmadığınız anlaşılıyor), ben olsam internetten satardım. Yasa dışı değil, bu yüzden standarttan daha düşük bir fiyat koyarsanız, gitmeniz iyi olur. Aksi takdirde, sizin için bir seçenekse, tüketmek için güzel ve güvenli bir uyarıcıdır. Günde 1 gramı ve haftada 3 gramı aşmayın.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
İnanın bana, araştırmayı ben yaptım. MAOI-B olmadan, in vivo ortamda bir şey yapacak kadar uzun süre dayanmaz. MAOI-B'leri A'lardan bulmak çok daha zor. Eninde sonunda bununla ilgili bir şey bulacağım. Fent sanırım. Bugün onu asetonla dimetillendirerek dimetilfenetilamin Schaffer baz, imin, azo yapabileceğimi gördüm. Ne diyeceğimi bilmiyorum ama 1,2 yeniden düzenlemesi onu metamfetamine dönüştürebilir.

sakalak

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
@psy Vay canına, bu kadar yararlı bir yorum beklemiyordum tbh. Çok teşekkürler, bunu kesinlikle yapacağım. Gelecekte de ihtiyacı olan olursa güncellemelerimi burada yayınlayacağım.

• Like
Reactions: psy

psy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
47
Deals
2
En kolay yol fenilalaninin dekarboksilasyonu olabilir. Bu, bir keton katalizörü ve yüksek kaynama noktalı bir çözücü ile yapılabilir. Tek amacınız bezelye yapmaksa bu çok daha kolay olacaktır. Son yazımı yazarken bunun mümkün olduğunu unutmuşum.