Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi

malayboy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
35
Videoyu izledim ve tüm talimatı okudum, cıva nitrat çözeltisi, 5ml (2g Hg + 15ml nitrik asit% 68'den), ardından 1 litre soğuk su ekleme noktasına ulaştığımda, video gibi sonuç aldım, bulanık gri su ve bir miktar alüminyum folyo durulandı, video ve talimatta belirtildiği gibi ilk boşaltmadan sonra daha fazla su eklenmesi ve boşaltma işleminin tekrarlanması tavsiye edilir, bu yüzden 1 litre daha soğuk su ekledim

Beklenmedik sorun:
1. Tekrar bulanık griye dönüyor ve başlangıçtakinden daha kalın bir karışım gibi görünüyor
2. sonra daha büyük baloncuklar başladı
3. Şimdi dokunmaya çalıştığımda daha fazla ısı var, bu yüzden tekrar boşaltıyorum ve üçüncü 1 litre soğuk su ekliyorum
4. Tüm bulanık gri suyu döktükten 3 dakika sonra, alüminyum folyo kendi kendine reaksiyona giriyor ve tüm laboratuvarı kaplayan duman üretiyor, şişe çok soğuk ve şişenin yüzeyinde su damlacıkları var

P2NP çözeltisini ilk bulanık gri su tahliyesinden hemen sonra mı dökmeliyim? çünkü sonraki reaksiyon videodaki P2NP ekleme reaksiyonlarına benziyor

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
662
Sorun değil, amalgam hazır ve bir fenilnitropropen çözeltisi dökebilirsiniz.
Ya da, ilk sentezle ilgili deneyim kazanmak için, kimyasal reaksiyon sürecini açıkça görmek amacıyla cıva tuzlarından yıkayamazsınız

Last edited by a moderator:

malayboy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
35
bulanik gri̇ suda tüm folyolarin yükselmesi̇ ve küçük kabarciklarla kaplanmasi aşamasina başariyla ulaştim

NfVegTmQtK

sonra suyunu ince bir süzgeçten geçiriyorum

Mh5Cv4dMTS

daha sonra talimatlar, amalgamın cıva nitrat kalıntılarından durulanması için tekrar su eklenmesini tavsiye etmektedir

9cWV5fRUMS

Bu yüzden soğuk musluk suyu ekledim, reaksiyon daha fazla ve daha büyük kabarcıklar almaya başladı ve kütle bu şekilde yanlış gidiyor

Bu yüzden bu aşama hakkında düşüncelerim var:

1. Amalgam hazırsa, cıva nitrat kalıntılarını durulamak için boşaltmak ve daha fazla soğuk distile su eklemek gerekmez mi?

2. Eğer cıva nitratı durulamamız gerekiyorsa, soğuk distile su eklemeliyim, değil mi?

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Suyu boşaltmalı ve hemen yeni bir miktar temiz su dökmelisiniz. Ancak çok az deneyim varsa, ilk reaksiyonları ek yıkama yapmadan gerçekleştirin.
Buzlu su olması gerekmez, asıl önemli olan saf (içme) sudur

malayboy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
35
Cevabınız için çok teşekkürler efendim, tekrar birkaç deney yapacağım

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Hesap makinenizin pili mi bitti, yoksa nasıl hesaplayacağınızı mı bilmiyorsunuz?
Size bir tavsiyede bulunabilirim, bir mol P2NP teorik olarak bir mol serbest baz haline gelir ve yarım mol sülfürik asit ile yarım mol sülfat elde ederiz. Gerçek yüzde verim bu teori kullanılarak hesaplanır. Gerisi kolay olacaktır.
.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Süreç hakkında soru:

P2nP karışımı amalgam ile eklendiğinde ve ekzotermik süreç başladığında.

1 - Bu sentez sırasında karışımın belirli bir sıcaklıkta kalması gerekiyor mu yoksa bu işlem sırasında soğutulabilir ve karıştırılabilir mi?

2 - Vape'in karışıma geri yoğunlaşması için karışımın kapalı olması gerekiyor mu yoksa prosedür açık bir varil içinde de yapılabilir mi, soru daha büyük partiler P2nP 500g-1000g + ile ilgilidir.

3 - Farklı zamanlarda birden fazla parti yapılırsa, her partiden elde edilen freebazı daha sonra kullanmak üzere bir cam kapta saklamak mümkün müdür yoksa "bozulur" mu?

Teşekkür ederim

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Güçlü ekzotermik reaksiyon nedeniyle karışım başlangıçta soğutulmalıdır, karışımı 60°C'de tutmaya çalışın. btw. 95°C'de bir yanardağınız var.
Kondenser gibi bir şey kullanmalısınız çünkü IPA ekzotermik reaksiyon nedeniyle çok hızlı buharlaşır. Asla bu kadar yüksek miktarda P2NP kullanmazdım, çünkü zaten 50g P2NP'yi idare etmenin zor olduğunu düşünüyorum. Dikkatli olun ve kendinize iyi bakın
Kesin bir şey söyleyemem ama freebase'in çok stabil olmadığını ve zamanla bozulduğunu duydum. Her durumda ısı, hava, ışık ve oksijenden kaçının.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Reaksiyon devam ederken 55-60 C derecede tutun.
reflü kondansatörü olmadan çok fazla çözücü kaybedersiniz
Yapmamalısın. Havadaki oksijen tarafından oksitlenecektir. Ayrıca ışığın da etkisi vardır. Bir miktarını koyu renkli camda ve dondurucuda bir süre saklamayı deneyebilirsiniz, ancak daha fazla sentezlemeden önce damıtmanız gerekir.

MrSung

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18

500g P2NP ile başa çıkabileceğinizi sanmıyorum, reaksiyon çok ekzotermiktir. Size 10-40 g gibi küçük bir miktarla başlamanızı tavsiye edeceğim ve prosedürde ustalaşana kadar, eğer gerçekten ciddi bir iş yapıyorsanız yavaş yavaş artırabilirsiniz. Yürümeden önce emeklemelisiniz, 500g ile koşmak istiyorsunuz demektir

Taimo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Tamam, o zaman ilk seferler için daha küçük yaparım. Hafta sonu başlayabilirim.

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
11
Bir sorum var:

Neden elastik olmayan alüminyum plakadan kesilmiş katı parçalar yerine ince alüminyum pişirme folyosu kullanıyorsunuz?

Reaksiyondan sonra her şeyi çıkarabilecekken her şeyin yok olmasına ve karışımda çözünmesine izin vermek hiç mantıklı değil...

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Bize bu reaksiyonun nasıl ve en önemlisi ne kadar hızlı gerçekleştiğini gösterin.