Sentetik katinonların sentezi

Reaction score
295
Katinonların kimyasal sentezi kolaydır ve genellikle iki aşamalı bir süreç izler. Tipik olarak, ilk sentez bir α-bromoketondan (ön koşul olan arilketondan) yapılır ve ardından katinonun karşılık gelen serbest bazını vermek için uygun bir amin ile nükleofilik bir ikame yapılır. Serbest bazın kararsızlığı nedeniyle, katinonlar uygun bir şekilde karşılık gelen hidroklorür veya hidrobromür tuzları olarak izole edilir. Bu yöntem, spoilerlerde gösterildiği gibi çok çeşitli katinonların sentezi için uyarlanabilir.
Efedron (CAS: 5650-44-2, C10H13NOH, 2-(methylamino)-1-phenylpropan-1-one, methcathinone, MetCat), Khat bitkisinin yapraklarının çiğnenmesine benzer etkiler yaratan kısa etkili bir uyarıcıdır. Öncül madde propiyofenon CAS: 93-55-0'dır.
Sun0ryVeNL
Flephedrone (CAS: 7598-35-7, C10H13ClFNO, 1-(4-fluorophenyl)-2-(methylamino)propan-1-one, 4-fluoromethcathinone veya 4-FMC), amfetaminler ve katinonlar sınıfına ait bir merkezi sinir sistemi uyarıcısıdır. Öncül madde 4'-floropropiofenon CAS: 456-03-1'dir.
Cy4nDus9IP
Mefedron (CAS: 1189805-46-6, C11H15NO, 1-Propanon, 2-(metilamino)-1-(4-metilfenil)-, 2-(Metilamino)-1-(4-metilfenil)-1-propanon, 2-Metilamino-1-p-tolilpropan-1-on, 4MMC, Miyav miyav, meph). Öforetik, yaygındır. Etkileri kokain, metamfetamin ve ecstasy ile karşılaştırılmıştır. Prekürsör: 4'-Methylpropiophenone (CAS: 5337-93-9).
Örnek: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...-mephedrone-bromination-in-dichormethane.227/
145
Methedrone (CAS: 530-54-1, C11H15NO2, para-methoxymethcathinone, 4-methoxymethcathinone, bk-PMMA, PMMC, methoxyphedrine, 4-MeOMC). Amfetaminler ve katinonlar sınıfında bir madde. Kimyasal olarak methedrone, para-methoxymethamphetamine (PMMA), methylone ve mephedrone ile yakından ilişkilidir. Prekürsör: 4'-Methoxypropiophenone (CAS: 121-97-1).
XDmLK0NY6Z
Metilon (CAS: 186028-79-5, C11H13NO3, 3,4-metilendioksi-N-metilkatinon, MDMC, βk-MDMA, M1). Metilon, MDMA'nın sübstitüe bir katinon analoğu ve metilkatinonun 3,4-metilendioksi analoğudur. Metilon ve MDMA arasındaki tek yapısal fark, fenetilamin çekirdeğinin β-pozisyonunda 1 oksijen atomu yerine 2 hidrojen atomunun ikame edilerek bir keton grubu oluşturmasıdır. Etkileri MDMA'dan daha üstün olabilir. Öncül: 3,4-metilendioksipropiofenon (CAS: 28281-49-4).
Örnek:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/index.php?threads/simple-synthesis-of-methylone.212/
144
α-Pirolidinopentiyofenon (CAS: 14530-33-7, C15H21NO, α-pirolidinovalerofenon, α-PVP, O-2387, β-keto-prolintan, prolintanon veya desmetilpirovaleron) katinon sınıfından sentetik bir uyarıcıdır. Öncül: valerofenon (CAS: 1009-14-9).
YkLHsvBdhO
MDPV (CAS: 687603-66-3, C16H21NO3, 3,4-Methylenedioxypyrovalerone, methylenedioxypyrovalerone) güçlü bir uyarıcı olarak hareket eder ve kokain, metilfenidat ve amfetaminlerinkine benzer etkilere neden olur. Tekrarlanan alımlar için karşı konulamaz aşermeye neden olur. Tipik dozlar 5-20 mg arasında değişir.
RVmbiTB394
Yukarıdaki diyagramlardan da görülebileceği gibi, katinonların sentezi basittir. Büyük miktarlarda üretimini düzenlemek oldukça kolaydır, bu nedenle üretimi ucuzdur.

Attachments

• lQs6wi2143.png
    lQs6wi2143.png
    19 KB · Views: 1,255
  • O4zCWZR2e1.png
    O4zCWZR2e1.png
    20.7 KB · Views: 1,287
Last edited by a moderator:

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
659
Metkatinon sınıfı, modern ilaç pazarındaki en umut verici yöndür. Sentezin basitliği, zanaat koşullarında üretim için sınırsız olanaklar sunar ve mephedrone gibi bazı varyantların farmakolojik aktivitesi tek kelimeyle şaşırtıcıdır. Tüm metkatinonlar tek bir yöntemle sentezlenir. Gerekli birincil kaynak olan propiyofenonu seçerek farklı özelliklere sahip maddeler elde edebilirsiniz.

Sentez, amfetaminlerin aksine kolayca ölçeklendirilebilir. Birincil kaynağın mevcudiyeti ve ucuzluğu, nihai ürünün maliyetini fevkalade düşük hale getirir. Çin'de 4-metilpropiofenonun ortalama fiyatı kilogram başına 50 dolardır. Reaktifler için diğer tüm maliyetlerle birlikte, kristallerde bitmiş mephedrone'un kilogramı başına 150-200 $'lık bir maliyet elde edebilirsiniz. Tasarımcı uyuşturucuların yasal olduğu günlerde, sentez teknolojisini değiştirmeden kendi ülkesi için yasal olan methcathinone sınıfından bir madde üretmek mümkündü. Şimdi sadece Afrika'da yasalardaki boşluklar nedeniyle bu mümkün, ancak çoğu medeni ülkede tüm metkatinonlar yasaklanmış durumda.

Ancak sentez için reaktifler yasaldır ve bazı propiyofenonlar yasaklanmış olsa bile, üretilen maddeyi her zaman biraz değiştirebilirsiniz, örneğin: 4-MMC, 4-metilpropiyofenon yerine 3-metilpropiyofenon kullanılarak 3-MMC ile değiştirilebilir. Veya 4-MMC'yi 4-FMC ile değiştirerek, birincil 4-metilpropiofenonu 4-floropropionfenon ile değiştirerek. Benzen halkası ikame maddelerinin konumunu değiştirmenin yanı sıra, butirofenon veya valerofenon gibi daha uzun zincirler de kullanılabilir. İkincisi başka özelliklere sahiptir ve pirovaleronların sentezi için çok uygundur: a-PVP ve MDPV.

Mefedron sentezlemek için metilamin satın almakta zorluk çekiyorsanız, bu sorun, çok benzer bir öforik etkiye sahip bir madde olan 4-EMC üretmek için yasal etilamin kullanılarak aşılabilir. Aslında, metkatinon sınıfından, reaktiflerin mevcudiyetine ve pazar ihtiyaçlarına bağlı olarak, her türlü maddeyi sentezlemek mümkündür: yumuşak florometkatinonlardan çok sert a-PVP'ye kadar her zevke uygun öforetikler ve uyarıcılar.

Sentezin bu kadar basit olması ve reaktiflerin bulunabilirliği pazarı ele geçirmek için büyük fırsatlar yaratmaktadır - üretimi çok daha zor olan kokain, metamfetamin ve MDMA gibi klasik maddelerle rekabet.

Metkatinonların yararlı bir fiziksel özelliğine dikkat etmek önemlidir - kristal elde etme kolaylığı. Hidrobromürlerin yanı sıra hidroklorürler de iyi kristalize olur.

Birçoğunu araştırma amacıyla kişisel olarak biyotest ettiğim çeşitli metkatinonları 15 yıldır üretiyorum. Sentez, madde seçimi, reaktiflerin mevcudiyeti hakkında soruları olan varsa, deneyimlerimi memnuniyetle paylaşırım.

View previous replies…

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Sizce bu alanda henüz ilerleme kaydedilememesinin ana nedeni nedir? Bu çok verimli bir alan gibi görünüyor ancak çoğunlukla nadasa bırakılmış gibi görünüyor. Başka bir şeymiş gibi dolambaçlı yollardan satmak yerine doğrudan bu işlerden para kazanan çok az kişi var gibi görünüyor. Bu konuda benim de kendi düşüncelerim var ama konumuzla pek ilgisi yok.

Şahsen mi? Bence sorun havalı isimlerin ve dağıtım şekillerinin olmaması. İhtiyacınız olan şey, maddelerinizin görünmesi için çok özel yollar olacaktır. Özel bir kalıp alın, baskılı poşetler yapın, partiye katılanların hatırlamasını sağlayacak HERHANGİ BİR ŞEY.

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
13
2-bromo-4'-metilpropiofenon ve pirolidin (4-mmc için metilamin yerine) ile yapılan bileşik hangi özelliklere sahip olur?

thevines2

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Keşke çoğu hala etrafta olsaydı, 8 yıl önce kafam için yaptığım 3-mmc, 4-mmc, 4-mec, 4-emc kokteyli olabildiğince yıldızdı,% 30 4mmc,% 30 4mec,% 20 3mmc,% 20 4emc Bazı rcs toplarken birkaç yıl boyunca her birinden 5-10 gr'lık partileri harika koşullarda sakladım. Ama şunu söylemeliyim ki 50mg bk-mdma, 50mg bk-mdea, 50-60mg 4mmc karışımı, ben ve kombinasyonu duyunca temelde yalvaran diğer 3 kişi, Def 60mg bk-mdma 60mg bk-mdea 70mg 4-fa kokteyli dışında eller aşağı mdma'ya en yakın dürüst olmak gerekirse daha iyi, metilon etilon ve 4x 4m ile ilgili karışım daha çok sevdim ateşeeeeee kola ve mdma kötü bir bebek gibiydi ve sonra bu daha iyi çıktı lol
3cmc sentezler yerine 4mec veya 4emc görmek isterim

a.hatam

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
kardeşi̇m a-pvp i̇le i̇lgi̇li̇ bi̇r sorum var
Valerophenone yerine ne koyabilirim?

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
13
Şu anda mephedrone yapma sürecindeyim. 4 küçük parti yaptım. Hepsinden güzel beyaz veya kirli beyaz ürün elde ettim, miktarları beklenen verimle örtüşüyordu.

Sorun şu ki hiçbiri aktif değil! Birkaç tane 100 mg'lık hat çektim ve her birinden bir grama kadar yuttum. Ama hiçbir şey yok! Bana öncüller gönderildi; 1 kg 2-bromo-4'-metilpropiofenon ve 2 adet 1 litrelik kavanozda suda %40 metilamin.

Hiç böyle bir şeyle karşılaştınız mı?

antrax

Don't buy from me
Resident
Reaction score
54
Safsızlıkları gidermek için 4-MMC HCl'yi yeniden kristalleştirmeniz ve ürünü daha güçlü hale getirmek için saflaştırmanız gerekebilir.

antrax

Don't buy from me
Resident
Reaction score
54
Xjqe8pvN0T
CAS 52190-28-0 öncülünden @Acidosis kullanıcısının paylaştığı sentez yolunu izleyerek bk-MDMA sentezledim, bk-MDMA'nın HCl'sini (parlayan ince beyaz bir toz) elde ettikten sonra söz konusu bk-MDMA HCl'sini deiyonize su ile yeniden kristalize ettim ve şeffaf plastik bir tupperware ile açık havada birkaç gün beklettim, Sorun şu ki, kahverengi veya turuncu kristaller elde ediyorum ve bu da safsızlık içerdikleri anlamına geliyor, amacım daha büyük ve daha saf kristaller elde etmek ve şeffaf olmaları (ama hala nasıl olduğunu bilmiyorum).

Attachments

• HtQImhDjuq.jpeg
    HtQImhDjuq.jpeg
    6.4 MB · Views: 471
  • VuIfrmKEgn.jpeg
    VuIfrmKEgn.jpeg
    6.6 MB · Views: 486

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Reaction score
44
Metilamin yerine pirolidin ya da tam tersinin kullanıldığı kombinasyonlar hala yeterli değildir.

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Metilamin yoluyla mefedron için iyi bir başlangıç noktası görmek ilginç olurdu.
Teşekkürler!

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
??? 2-bromo-4- 4-metil-propriofenon + metilamin= 4mmc. Bu popüler bir yoldur. Ayrıca metilamin ile başlar. Aklınızdan geçenin bu olmadığını biliyorum ama kriterlerinizi karşılıyor. Metilamin --> 4MMC 10+ reaksiyon gibi geliyor

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
11
Daha önce fark ettiniz mi bilmiyorum ama kokain de bir keton ama devasa bir kuyruğu var ;)

Cotton Jerzy

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Bu konuyu detaylandırabilir misiniz? Merak ettim.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Benzoil ve tropan arasındaki çift bağlı oksijen olan oyl parçasına atıfta bulunuyor. İfadesinde hatalıydı çünkü bir keton C(=O)C, (2 karbona çift bağlı bir oksijen) yapısına sahiptir ancak kokaindeki bu grup C(=O)OC, bir Esterdir
OVE1IW2bUF

vig212

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Lütfen brom yerine HBr kullanarak mefedron yapmanın en kolay yöntemini paylaşın

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
659
Yakında bu sentezi içeren bir video yayınlayacağız. Zaten bir klip çektik, video düzenleniyor.

Reaction score
295

vig212

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Lütfen mephedrone yapımı için ayrıntılı süreç konusunda yardımcı olun

Corochkin

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Sevgili HIGGS BOSSON! 4-metilbütirofenondan ne tür iyi ilaçlar üretilebileceği sorusuyla çok ilgileniyorum. metilamin, etilamin, pirolidin ve diğer ilgili reaktiflere de erişim var. Ve bu maddeler için hangi adımlardan geçmeniz gerekiyor? yardım için şimdiden teşekkürler

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Selamlar beyler!
Birisi bana bu reaktiften ne elde edilebileceğini söyleyebilir mi?

(2-Bromopropil)benzen; 2-Bromo-1-fenilpropan; 2-Bromopropilbenzen; 1-Fenil-2-bromopropan; (±)-2-Bromo-1-fenilpropan; 1-Bromo-1-metil-2-feniletan; Benzen, (2-bromopropil)-;

Tanım ve görünüm:
2-Bromopropilbenzen, aren sınıfının (aromatik bileşik) organik bir kimyasal bileşiğidir. Renksizden açık sarıya veya açık kahverengi renge kadar şeffaf sıvı maddeyi temsil eder. Bu madde, bir alüminyum klorür katalizörü varlığında propilbenzenin brom ile reaksiyonu sırasında (arenlerin halojenasyonu ile) elde edilir. Ayrıca alilbenzen veya benzilmetilkarbinolden sentez yoluyla da elde edilebilir.

Uygulama alanı:
Organik sentezde diğer kimyasalların üretimi için bir ara ürün olarak.
Kimya laboratuvarlarında laboratuvar reaktifi olarak.

Herhangi bir fikir lütfen!!!

Attachments

• w4T8gctiLy.jpeg
    w4T8gctiLy.jpeg
    7.1 KB · Views: 290

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Soruma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim
Ve buraya amfetamin getirmenin bir yolunu önerebilir misiniz?
Bunu küstahlık olarak algılamayın.
Bu reaktif bize serbestçe satılıyor. Ayrıca (2-İyodopropil)benzen, 2-İyodopropilbenzen var.

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Benim amatörce görüşüme göre, burada her şey basit gibi görünüyor. metilamin ekleyin ve hepsi bu. tam olarak ihtiyaç duyulan şey! )))
Ama bunun çok kolay olacağını anlıyorum.

Bu katinonların bir dalı, amfetamin değil. Kusura bakmayın, forumlarda tecrübesizim.

Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bu bir katyonon değildir, ketonlardır ve alfa karbonunda çift bağ oksijeni vardır ve örneğin bir fenil-pentan-1-one değil, "-one" ile temsil edilirler. Yani OP'deki kimyasal için, bromun yerini bir nh2-ch3 alır ve bu metamfetamindir Nh2Ch3 metilamindir

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Metilamin eksikliği ile ilgili olarak, Kanada ve ABD'de (muhtemelen diğer yerlerde) nitrometan, rc arabaları için yakıt karışımlarında yaygın olarak bulunur, nitrometanın metilamine indirgenmesi birkaç farklı şekilde mümkündür ve bazı durumlarda basitçe yerinde indirgenir.