Diş ve diş eti sağlığı

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Merhaba, ben bir uyarıcı kullanıcısıyım, belki bağımlısı da diyebilirim. Kokain ve amfetamin kullanıyorum, ne için ihtiyacım olduğuna bağlı olarak, gece vardiyaları veya kulüp için. Zihinsel ve fiziksel sağlığıma dikkat ediyorum, 1 hafta aralıksız kullandıktan sonra 2 hafta ara veriyorum vb. Diş ve diş eti sağlığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Bildiğimiz gibi çoğu ilaç ağzımızı kurutur ve bu akılda tutulması gereken en önemli şeylerden biridir, daha fazla su ve daha az gazlı içecek vb. içmek. Biyoloji eğitimimden bildiğim kadarıyla sativa çok önemli çünkü bakterileri öldürüyor, temizliyor vs. Bol su içtiğimden ve ağzımı "ıslak" tutmak için şekersiz sakız çiğnediğimden emin oluyorum. Ama hala biraz korkuyorum çünkü kafam iyiyken kullandıktan sonra dilimle bazı dişlerimin biraz hareket ettiğini hissediyorum (bu sadece etki altındayken). Hala kaçırdığım başka şeyler olup olmadığını bilmek istiyorum ve ne olduğunu biliyor olabilirim. Eğer biliyorsanız, daha sağlıklı dişler ve diş etleri için ne tür vitaminler almam gerektiğini söyleyebilir misiniz? Florür kapsülleri almayı düşünüyorum, bu iyi bir fikir mi? Ve dişlerimi günde en az 2-3 kez yıkamak, boş zamanım olup olmadığına bağlı, bu kadar kötü mü yoksa iyi mi? Ve dişçime danışmak en iyisi ama kullanımımı gizli tutuyorum çünkü geçen sefer çok fazla inandığım için küçük bir odada 24 saat kaldım ve 5 yıl ceza almamak için mahkemenin patronu da dahil olmak üzere mahkeme sisteminde çok sayıda insan olduğu için şanslıydım. Şimdiden teşekkürler!

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Eczaneden metronidazol alın, günde 3 hap alın, 3 hap arasında 7 saat olsun, örneğin: 7 saat sonra 1 hap alın 2. hapı alın ve 7 saat sonra 3. hapı alın ve yemekten sonra alın çünkü metronidazol yemek olmadan estomacınıza zarar verir, bu ilaç ağzınızdaki bakterileri öldürecektir ...
Sağlığınıza dikkat edin.
Güvende kal.
Gus.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
200
Daha ziyade, metronidozolün esas olarak kullanıldığı bulaşıcı bir bağırsak hastalığının (amoebiasis, giardiasis) tedavisine yönelik bir yaklaşım tanımladınız. Birçok yan etkisi olan güçlü bir antibiyotiktir. Bu, uyarıcı kullanırken diş sağlığını korumakla ilgilenen bir kişiye önerilmesi gereken bir şey değildir.

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Uzun süredir aralıklarla 9 aydan fazla bir süredir metronidazol kullanıyorum ve hiçbir yan etkisi olmadı, kendi deneyimlerime dayanarak ona tavsiyede bulundum

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
200
Anlıyorum. Yukarıda da söylediğim gibi bu güçlü bir ilaç ve belirli senaryolarda kesinlikle faydalı oluyor. Ancak söz konusu durumda, bu tür antibiyotiklere dikkat edilmesi gereken ilk yer olmaktan çok uzaktır. Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim, forumu okuyanlar için kesinlikle faydalı olabilir.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
200
Mola vermeniz ve sağlığınıza dikkat etmeniz harika. Bu yaklaşım gerçekten işe yarıyor. Dişlerle ilgili olarak, düşüncenizin vektörü de doğru. Hidrasyon, temizlik ve korunma sizi daha uzun süre sağlıklı tutabilir. Dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Dişler size sadece madde alımı sırasında hareket ediyormuş gibi geliyorsa, bu belki de durumun gelişmiş ve değişmiş bir algısıdır. Ayık bir durum dışındaki fizyolojik hisler uyarıcıların karakteristik özelliğidir. İkinci olarak, dişler yaşla birlikte bir şekilde sağlıksız hale gelir, bu birçok insan için geçerlidir ve kalıtımdan çevreye kadar birçok faktöre bağlıdır. Buraya uyarıcı kullanımını da ekliyoruz, bu nedenle diş geçmişiniz kusursuz olsa bile (ailenizde dişlerle ilgili her şey harika, çocuklukta herhangi bir sorun yoktu, vb.) Ve son olarak, sadece konuyla ilgili bu makaleye göz atın, daha pratik ipuçları anlatıyor: https://mindheal.com/basics/dental-health-for-people-who-use-drugs/

Power

Don't buy from me
Resident
Reaction score
16
Bu yüzden yazdıklarımı sildim çünkü bahsettiğim şirket artık referans verdiğim ürünü satmıyor, ancak diş mac unları diğer bazı ürünlerle birlikte ÇOK iyi: "hismile" - gerçekten iyi diş macunu yapıyorlar. replika şeyler almayın... Hismile'dan alın.

ASILKONU ŞU: "Nano-hidroksiapatit (nano-HAp), kemiklerin ve dişlerin mineral bileşenine benzeyen biyomimetik bir malzeme olan hidroksiapatitin sentetik bir şek lidir.Nano-HAp dişlerin mineralizasyonunu teşvikedebilir ve dentin tübüllerini doldurarak aşırı hassasiyeti azaltabilir"

Bu nano-HAp maddesini diş macunu şeklinde satın alabilirsiniz, bunun için benim önerim normal veya hismile diş macunu ile dişleri ve diş etlerini fırçalayın, sonra durulamayın, sonra nano-HAp diş macunu ile tekrar fırçalayın ve DURULAMAYIN, zaten durulamamanız gerekir, ancak nano-HAp'ın dişlerinize "emilmesi" gerekir.

Sabah ve gece.

- Güç

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Diş sağlığınızla ilgilendiğiniz için tebrikler.
Bu çok önemli.
O gemi benim için uzun zaman önce kalktı ve battı.
Eğer bir tavsiyede bulunabilirsem, diş etlerinize ve dişlerinize iyi bakın, pişman olmayacaksınız.
Ben olsam florür almazdım (su florizasyonu, anti depresan). Ama bu sadece benim fikrim!!!
Ne yazık ki sizin için iyi bir tavsiyem yok!