Amfetaminden en basit Metamfetamin sentezi

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
V58yjrZIsF

Giriş

Fenil-2-propanon (P2P), fenilasetaldehit veya efedrin gibi çeşitli başlangıç maddelerinden N-metil-amfetaminlerin (metamfetaminler) üretimi için birçok prosedür vardır, ancak elinizde zaten bir amfetamin varsa ve amino grubuna bir metil grubu eklemek istiyorsanız ne olur? Dönüşüm için aklınıza gelen ilk reaksiyonu, amfetamini metil iyodür veya dimetilsülfat ile alkillemek için kullanırsanız, en önemlisi N, N-dimetil-amfetamin (çok düşük aktiviteye sahip) olmak üzere bir ürün karışımı elde edeceğiniz için hayal kırıklığına uğrarsınız, Amfetamin bir kez metamfetamine metillendiğinde, molekül başka bir alkilasyona çok daha duyarlıdır ve bu nedenle dimetil-amfetamin, kalan amfetaminin metamfetamine alkillenmesinden çok daha hızlı oluşur. Aslında, reaksiyon karışımında reaksiyona girmemiş amfetamin, N-metilamfetamin, N, N-dimetil-amfetamin ve hatta bir miktar kuaterner N, N, N-trimetilamfetamonyum tuzu bulabilirsiniz.

Bunun olmasını önlemek için, genellikle metil grubunu tanıtmak için dolaylı yöntemlere başvurmalıyız.
Bununbir yolu, amfetamin formaldehit iminini elde etmek için amfetamini formaldehitle (sulu bir çözelti veya paraformaldehit olarak) reaksiyona sokmaktır; bu daha sonra Al/Hg veya Pt/H₂ gibi birkaç farklı indirgeyici ajan kullanılarak N-metilamfetamine indirgenebilir.

Bu konuda, Al/Hg indirgemesi yardımıyla İm
in (3) yoluyla amfetamin tuzundan metamfetaminin( 4 ) en basit sentezini anlattım.

Ekipman ve cam eşyalar:
  • 5 L Yuvarlak tabanlı balon;
  • Reflü kondansatörü;
  • 1 L Ayırma hunisi;
  • Laboratuvar sınıfı termometre (0 °C ila 100 °C);
  • HCl gaz aparatı;
  • Kaynatma çipleri;
  • 100 ve 500 mL ölçüm silindirleri;
  • Vakum kaynağı;
  • 2000 mL x1; 250 mL x3; 500 mL x3; 100 x2 Beherler;
  • Cam çubuk ve spatula;
  • Laboratuvar terazisi (0,01-500 g uygundur);
  • Buchner şişesi (2 L) ve huni (veya küçük Schott filtresi);
  • İmbikstandı ve aparatı sabitlemek için kelepçe;
  • Buzlu su banyosu;
  • Cam çubuk;
  • Döner buharlaştırıcı (isteğe bağlı);
  • pH gösterge kağıdı;
  • 1 L Erlenmeyer şişesi.

Reaktifler.

• 1 mol Amfetamin tuzu;
  • ~1 L %20 Sodyum hidroksit (NaOH) su çözeltisi;
  • ~700 mL DCM veya petrolium eter;
  • 1 mol (81 mL %37 veya 75 mL %40) Sulu formaldehit (CH2O);
  • 350 mL EtOH (etanol %96-98);
  • ~70 g Al folyo;
  • 1,62 g Cıva(II)nitrat (Hg(NO3)2);
  • ~500 mL %20 Hidroklorik asit aq çözeltisi (HCl);
  • ~200 g Sodyum veya Magnezyum sülfat (Na2SO4 veya MgSO4) susuz.

Prosedür

J417eyKxt9

1. Amfetamin tuzunuzu (sülfat veya fosfat) %20 NaOH su çözeltisine pH 12'ye kadar ekleyerek 1 mol amfetaminsiz ( 1) baz elde etmelisiniz. 15 dakika karıştırın ve amfetaminsiz bazı DCM veya petrolium eter 3 x 75 mL ile ekstrakte edin.
  2. Al amalgam hazırlayın. Aşağıdaki konuda açıklandığı gibi amalgam yapmak için yaklaşık ~70 g Al folyo ve 1,62 g cıva(II)nitrat (Hg(NO3)2) kullanmanız gerekir.
  3. 350 mL EtOH (etanol) içinde 1 mol amfetamin freebaz (136 g) ve 1 mol sulu formaldehit ( 2 ) (81 mL %37 veya 75 mL %40) karışımı, reflü kondansatörlü 5 L'lik yuvarlak dipli bir balona dökülür ve önceden hazırlanmış olan alüminyum amalgamın fazlası eklenir.
  4. Reaksiyon sıcaklığını ~50-60 °C'nin altında tutmak için imin (3) yaklaşık iki saat boyunca indirgenir. Reaksiyon çok şiddetli hale gelirse soğutma uygulanmalıdır.
  5. 1 L soğutulmuş damıtılmış su reaksiyon kütlesine eklenir, alüminyum hidroksit katıları süzülür.
  6. Tüm reaksiyon küt lesi pH 3'e kadar %20 HCl ile muamele edilir ve DCM veya petrolium eter 3 x 75 mL ile ekstrakte edilir. DCM ekstraktları birleştirilir. Filtrasyondan çıkan su tabakası %20 NaOH aq ile pH 12'ye alkalileştirilir ve DCM veya petrolium eter 3 x 75 mL ile ekstrakte edilir. Metamfetamin (4) içeren organik katmanlar birleştirilir (alkilize su katmanının birinci ve ikinci ekstraksiyonundan), Na2SO4 veya susuz MgSO4 üzerinde kurutulur ve vakumda konsantre edilir.
  7. Metamfetamin hidroklorürün hazırlanması, organik (metamfetaminli DCM) katman üzerinden kuru HCl gazının kabarcıklandırılmasıyla gerçekleştirilir. Metamfetamin hidroklorür çökeltisi emme filtrasyonu ile süzülür, kurutulur. Ayrıca, aşağıdaki yöntemlerle Buz metamfetamini yetiştirebilirsiniz.

Last edited:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
93
Merhaba Patton, bu sentezin bazı resimlerini eklemeyi planlıyor musun? Normal verim nedir?

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
93
Ayrıca stereosopesifik mi? D-amfetaminden başlanırsa D-metamfetamin elde edilir mi?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Orijinal Rhodium makalesinde stereospesifik olarak tanımlanmıştır:
"Alüminyum ve 1 mol formaldehit ile alkol içinde 70 g d-amfetamin, fosfat tuzuna dönüştürülen d-metamfetamin verdi. 1-Fenil-2-aminopropanol de benzer şekilde efedrin vermiştir."

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba. Hayır, şimdi yapmayı planlamıyorum. Tam olarak söyleyemem.

BongMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Neyin yanlış gittiğini bilmiyorum ama neredeyse 20 gm saf amfetamin kaybettim, NaOH ile nötralize etmeye çalıştım ve petrol eteri ile ekstrakte etmeye çalıştım, buharlaşmada hiçbir şey kalmadı, DCM ile tekrar denedim, buharlaşmada yine hiçbir şey kalmadı, çocuklar bu yöntemi deneyen var mı, deneyecek olan varsa az miktarda kullanın ...

metux

Don't buy from me
Resident
Reaction score
41
20 gram çok fazla, bence daha fazla pratiğe ihtiyacın var, ama 20 gram daha kaybetme dostum, 1 gram ölçekle başlayabilirsin

BongMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
4-5 kez denedim, böylece toplam 20 gram kaybettim.

redsm

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
sentezin ilk adımından mı bahsediyorsunuz?

amfetamin tuzunun freebase'e dönüştürülmesinde başarısız oluyorsanız temel kimya becerilerini öğrenmeniz gerekir. bir organik kimya ders kitabının yanı sıra pratik/deneysel bir organik kimya rehber kitabı deneyin.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Derin vakum kullandınız mı? Amfetamin tuzu olduğundan emin misiniz? Tam olarak ne yaptınız, prosedürünüzü açıklayabilir misiniz?

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
93
Merhaba Patton, serbest bazı çıkardıktan sonra çözücüyü (petrol eteri) ne yapıyorsunuz? Çok az miktarda kalana kadar buharlaştırıp sonra EtOH mı ekliyorsunuz? IPA da kullanılabilir mi? (Sadece EtOH'un kurutulması zor olabileceği için mi - yoksa kuruluk bu aşamada bir gereklilik değil mi?)

Metamfetamin içeren organik katman birleştirildiğinde ve daha sonra vakumda konsantre edildiğinde - çözücü de ısıtılır mı yoksa sadece vakum mu eklenir? Bunun organik katmanı ısıtarak hafifçe buharlaştırmaya kıyasla avantajı nedir?

Bu kadar çok soru için özür dilerim, ancak bu gerçekten harika bir rota ve zaman bulur bulmaz denemek istiyorum, bu yüzden tüm ayrıntıları netleştirmek harika olurdu, böylece nispeten sorunsuz geçecek. Bunu paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Eğer yazdıklarınızı doğru anladıysam BongMan, amfetamin sulu çözeltisini NaOH ile nötralize ettiniz. Aslında Ph'ı yaklaşık 12-13'e yükseltmeniz gerekiyor ve doğru Ph'a ulaşıldığında sulu çözeltinizin üzerinde bir serbest baz tabakası olacak. Bu farklı tabaka ortaya çıktığında ekstraksiyon için hazırsınız demektir.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, Diogenes =)
Amfetaminin serbest baz yağını elde etmelisiniz. Farklı bir görünümü var.
belki
Sulu formaldehit eklersiniz, sulu çözeltiye eklemek için mutlak EtOH'a ihtiyacınız yoktur, bu açıktır.

Meth'in serbest bazı, ısıtma altında hava oksijeni tarafından kısmen oksitlenebilir ve verimi kaybedersiniz. Altın standart vakumla damıtmaktır.
Rica ederim! Sonuçlarınızı bizimle paylaşın lütfen. İyi şanslar!;)

Last edited by a moderator:

BongMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Amfetamin sülfatı %20 NaOH içinde çözdüm ve 15 dakika karıştırdım, MDC X ile 3 kez ekstrakte ettim, çözeltiyi buharlaştırmaya koydum, tam olarak bunu yaptım. ve evet, Amfetamin konformasyonu için marquis testi yaptım ve% 100 amfi oldu.

BongMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
.... oops pH'ı kontrol etmedim, genellikle NaOH pH'ı olarak zaten 12-13 civarında olduğumu düşündüm ve katman ayırmayı beklemedim.......... lütfen deneyecekseniz sonuçlarınızı paylaşın.

BongMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
amfetamin sentezi sırasında sülfata dönüştürmeden önce bu amfiyi meth işlemine tabi tutabilir miyiz ....?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Evet, bu reaksiyonu amfisiz baz ile gerçekleştirebilirsiniz (3-7. aşamalar).
Amf sülfat su çözeltisine %20 NaOH çözeltisi ekleyerek pH'ı 12-13'e getirmeniz gerekir. Daha sonra bunu karıştırın ve DCM (MDC değil) ile 3 kez ekstrakte edin.
Bunu nasıl buharlaştırdınız?

Last edited by a moderator:

BongMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
sıcak havada ...

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Amf sıcak havada buharlaştırılamaz

primitiveintelectual

Don't buy from me
Resident
Reaction score
91
Bu reaksiyon için 4L Yuvarlak tabanlı şişe yeterli olur mu?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Sadece ölçeği küçültün, ama muhtemelen evet

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Merhaba arkadaşlar;
G.Patton, @Dragovich ve diğerleri

Bu adımı anlamıyorum.

Bu bir vakum filtrasyonu mu yoksa vakum distilasyonu mu (eğer bu ise, kaç C° sıcaklıkta?)
Bu adım için video yok mu?

ve... bu sonuç ... ? soluk sarı metamfetamin (sıvı? toz?) buz için kullandığınız mı?

noob zamanı için özür dilerim

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Vakum distilasyonu için genel bir şema ekledim veya hepsi bir arada bir çözüm istiyorsanız, ekteki gibi kısa bir yol başlığı alabilirsiniz. bir vakum pompasına da ihtiyacınız olacak, aliexpress'teki mini olanlar işinizi görür veya kendinize uygun bir ORR ile davranabilirsiniz. bir su jeti pompası ve onu takmak için gerçekten güçlü bir akvaryum pompası alın. muhtemelen bir soğuk tuzağa da ihtiyacınız olacak, sanırım patton'un bununla ilgili bir başlığı var.
Ya da rotovap, en uygun olanı.

Attachments

• hkYzIaKdnm.png
    hkYzIaKdnm.png
    104.8 KB · Views: 496
  • LGTiBljUMF.jpg
    LGTiBljUMF.jpg
    17.6 KB · Views: 497

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
üzgünüm ama bunu daha önce hiç yapmadım, o yüzden... biraz kayboldum

Bu montajı örneğin kullanabilir miyim?
TKmwOq7GlR

yani... "metamfetamin (4) ile birleştirilmiş organik katmanları" (ve MgSO4'ümü? veya 500 ml'lik olana...?) 2000 ml'lik balona koydum... ve... kaç sıcaklık koydum? tüm damıtık tutulur mu?