buhar sorunu

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

Zehirli dumanı pencereden dışarı atmak için bir çözüm arıyorum. Bir çiftin yetiştirdiği bir kanal fanını düşünüyordum.
Ama nasıl takacağımı hala bilmiyorum. Belki daha iyi alternatifler vardır...

Bunu nasıl çözdüğünüz hakkında bana biraz ipucu verebilir misiniz?
Tam yüz maskem var ama mümkün olduğunca güvenli tutmak istiyorum.

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Reaction score
158
Yerinizde olsaydım, çok riskli olan buharı pencereden dışarı pompalamak yerine, buharı aktif karbonla dolu plastik bir kaba yönlendirirdim. Kullanımdan sonra kutuyu mühürlemenin bir yolu olmalı, böylece buharların orada yoğunlaşması ve sizi fazla mesaide zehirlememesi için zamanınız olur. Pek çok buhar aktif karbonun yüzeyine yapışarak onu solunum cihazlarında sıkça gördüğünüz filtreler gibi bir tür filtre haline getirir. Bu şekilde aktif karbonu sık sık değiştirebilirsiniz. Üretilen buharların çoğundan kaçınmış olursunuz.

alterego

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Bu yapıyla ilgileniyorum.
Böyle bir yapının nasıl elde edileceğini düşüneceğim.
Başkalarının aklında bir plan varsa; paylaşmak önemsemektir.

alterego

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
"Nasıl ekleneceği" konusunda ne demek istiyorsunuz? (sorunu bilmiyorum ama ahşap, metal, pvc borulardan kolayca bir çerçeve yapılabilir...)

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Asla uyumak yok
İpucu için teşekkürler. Çoğu buharım oldukça göze çarpmıyor, örneğin asetik asit gibi.
Fikrinizi başkaları için çok ilginç buluyorum, bana tam olarak nasıl uyguladığınız ve aktif karbonu nereye attığınız hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

@alterego
Basit bir tür davlumbaz yapmak istiyorum ve başkalarının bu işi nasıl çözdüğünü öğrenmek istiyorum. Kutuyu inşa etmek sorun değil, ancak tamamen açık olmayan ancak önünde plastik bir bölme bulunan, örneğin cam cihazları düzgün bir şekilde inşa etmek için korumak için çıkarılabilir olması gereken ve gerektiğinde müdahale edebileceğim ön kısmı en iyi nasıl çözeceğim sorusu var. Ama belki de çok karmaşık düşünüyorum