Triptaminden DMT'ye

Blacky

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hey, bu konuda çok sayıda soru olduğunu biliyorum. Bu sorunu gerçekten kendi başıma çözmeye çalıştım. Kilden organik kimyayı okumaya çalıştım, genel prosedürler hakkında bilgi edindim vb. Öğrendiğim tek şey, laboratuvar ekipmanımı nasıl düzgün kullanacağım, ancak kendi sentezimi nasıl oluşturacağım değil.

Bunun için net bir cevaba ihtiyacım var. Sodyum siyanobrohodydrid dışında her şeyi aldım. STAB da yok. STAB'ı kolayca yapabileceğinizi duydum ama "asedik asit ve Sodyum Borhidrürden yapılır" dan fazlasını hiç duymadım (bu yeterli bilgi değil)

Triptaminden sodyum borhidrür yoluyla dmt yapmanın mümkün olduğunu duydum. Sadece reaksiyon sıcaklığını düşük tutmanız gerekiyor. Ama tam derece sayısı nedir? "Düşük reaksiyon sıcaklığı" nedir? 0 santigrat derece mi? 10 santigrat derece mi? 5 santigrat derece mi?

Bununla ilgili tüm rodyum yazılarına baktım. Bazı insanlar bunu başarıyla yaptıklarını söylüyor, bazıları işe yaramayacağını söylüyor. Neye inanmalıyım? Çalışana kadar test edeyim diyeceğim ama nmt'yi dmt'den ayıracak ekipmanım yok ve çalışana kadar denemek pahalıya mal olur.

Peki buna bir cevabınız var mı? Bu mümkün mü ve mümkünse nasıl?

pingu

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Hem cyano hem de stab gereksizdir, normal boro iyi çalışır. Bir tuzlu su buz banyosu, reaksiyon şişesinde bir termo tutmak ve reaksiyon sıcaklığının yükselmesine izin vermemek için boro ilavesini izlemek için yeterince iyidir.

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
İnce tabaka kromatografisi, (tlc) reaksiyon ilerlemesini, kalitatif ara maddeleri ve ürün seviyelerini izlemek için iyi bir yoldur. Eğer aşina değilseniz, kolon kromatografisi ve vakum distilasyonunun yanı sıra her ikisi de nmt / triptamin / yan ürün bokunu gidermek için nihai ürünü saflaştırma seçeneklerine bakmalısınız. Ayrıca bir zamanlar nexus'ta kuru buz kullanan bir yöntem hakkında bir şeyler gördüğümü hatırlıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam teori, aminde bir CO2 eklentisi olduğu yönündeydi.

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
tikhal'daki shulgins sentezine göz atın. Doğru hatırlıyorsam kuaterner amin tuzundan geçiyor. Burada indirgeyici aminasyondan daha iyi olduğunu düşünüyorum, triptamini fazla metil iyodür ile reaksiyona sokarak başlayabilir ve ardından metil gruplarından birini ayırabilir

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Yeni başlayanlar için uygun mutfak dostu bir yöntem yayınladım. Metil tosilat için arama yapın.