PSE serbest bazını ekstrakte ederken mumsu maddeler (resimlerle)

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Reaction score
4
Tekrar merhaba arkadaşlar. "Universal Extraction Technique" yöntemini kullanarak PSE free base çıkarmaya çalıştım: Straight to Bee" yöntemini kullanarak çıkarmaya çalıştım. Burada resimlerle detaylı olarak yazacağım. Sonunda mumsu bir madde elde ettim. Konu hakkında bilgisi olanlara şimdiden teşekkürler.

Öncelikle hapların içeriği ile başlayalım.

- ibuprofen
- psödoefedrin hidroklorür
- askorbik asit (C Vitamini)
- Susuz kalsiyum hidrojen fosfat
- Kroskarmeloz sodyum
- Povidon (k-30)
- Konuşmak
- Mikrokristalin selüloz (Tip 101)
- Silikon dioksit-siloid 244
- Hidrojene hint yağı
- Hidroksipropilmetilselüloz E-15
- Polivinil alkol
- Titanyum dioksit
- Kinolin sarısı alüminyum cila
- lesitin
- Ksantan sakızı
- Gün batımı sarısı alüminyum cila

Önce talimatları aynen takip ederek bir çıkarma işlemi yaptım. Çıkarma işleminden sonraki görüntüler aşağıdaki gibidir.

HK8yWu96gT

8rjZeBTbHu

ZU49swJecj

Daha sonra bu tekniği denememden bu yana çok zaman geçtiğini düşünerek, kendi zevkime göre biraz değiştirerek tekrar denedim.

Kendime göre değiştirdiğim şeyler daha az aseton, daha az mısır nişastası kullanmak ve çok fazla kurumasına izin vermeden petrol eteri ile kaynatmak oldu.

BLZ47601rT

G17Rb203WG

BfCVXPFc3z

Şimdi sorularıma geçmek istiyorum.
1- İlk resimlerdeki mumsu madde tam olarak nedir?
2- Eğer mumsu madde doğru ise daha sonra üzerine Toluen HCl gazı geçirdim fakat herhangi bir kristal parçasının düştüğünü veya oluştuğunu görmedim. Çok mu az HCl gazı geçirdim yoksa daha fazla mı geçirmem gerekiyor?
3- Serbest bazın kristalleşmesi ne kadar sürer? Hemen kristalleşiyor mu yoksa 12 saat vs. beklemem mi gerekiyor?
4- Serbest baz RP/I2 reaksiyonunda kullanılabilir mi yoksa HCL tuzuna mı dönüştürmem gerekir?
5- Şimdilik elimde içeriğini yazdığım haplar var. Bunları nasıl çıkarabileceğim konusunda tecrübeli ve bilgili arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa şimdiden teşekkür ederim.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Merhaba -
Mumsu maddenin ne olduğundan emin değilim, hapların bağlayıcı/engelleyici kalıntısı olduğunu varsayıyorum
Gaz veriyorsanız ve çökelecek bir şey olduğundan eminseniz, gazın yakıttan evrilmesiyle daha fazla çökelti oluşmayana kadar gaz vermeye devam edersiniz.
Freebazın kristalleşmesi hakkında bilgim yok.
Freebaz bir huş ağacı reaksiyonunda kullanılabilir (çalkala ve pişir yöntemi - amonyak ve lityum). RP/I2 için asit tuzu formunda olmalıdır. HCl, sülfat, fosfat vb.
Bu sitede hapların temizlenmesi hakkında pek çok bilgi var, ben kendi deneyimlerimden biraz ekledim. Bir mentanol veya IPA ekstraksiyonu genellikle EP/PSE'yi haplardan ve gak'ın geri kalanından izole etmek için gereken tek şeydir. EP/PSE'nin miktarına bağlı olarak, daha fazla ve daha iyi bir ürün bırakacak diğer yöntemleri kullanırdım. Hızlı bir ya da iki kutu sudo'ya gelince, bir alkol çekimi genellikle bir azalma için yeterlidir.

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Reaction score
1
Merhaba hocam, eğer siz (siz) çalkala ve pişir yöntemini denediyseniz ve başarılı olduysanız bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bunu hiç denemedim ve daha önce başarmış birinden öğrenmek istiyorum. (Daha önce hiç denemeyen kişiler formları kopyala yapıştır yapsın) Bilgi kirliliği var. Teşekkür ederim.

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Reaction score
4
Çökelecek bir şey olup olmadığından emin değilim. Bu yüzden ne kadar gaz vermem gerektiği konusunda pek bir bilgim yok. Araştırdığım kadarıyla Ph4-5 civarına kadar gazlamam gerektiğini söylüyor. Serbest baz kristalleşiyor mu yoksa mumsu bir görünümü mü var? Bu öğleden sonra yaptığım serbest bazın kurutulmuş halinin bir resmini ekliyorum.

6LXKN14Bcp

Metanol zor bulabildiğim bir kimyasal ama IPA veya etanol benim için çok daha ulaşılabilir bir alkol. Forumda daha kolay yöntemler olduğunu söylemişsiniz. Forumdaki konuların neredeyse tamamına baktım ve tam olarak neden bahsettiğinizi anlayamadım.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Evet, 'daha kolay' yöntemleri bilmiyorum. Bu sitenin her yerinde hapların temizlenmesi hakkında çok daha fazla bilgi olduğunu söylemiştim. Damıtabileceğiniz ya da en azından epsom tuzlarıyla kurutabileceğiniz %91 IPA işe yarayacaktır, gerçi damıtabiliyorsanız metanol bulmak zor olmayacaktır. Alkol ne olursa olsun, içinde su olmamalıdır, aksi takdirde kurtulmaya çalıştığınız şeyleri aktive edersiniz. Amine bağlanırlar mı ya da nasıl çalışır bilmiyorum ama bir şekilde son ürün genellikle iyi sonuçlar vermez.

HCl gazı ile ilgili olan şey, bunu aşırı yapamayacağınızdır. Tuz çökeltme işlemi bittiğinde, çökeltilecek daha fazla ürün kalmadığı için iş bitmiştir. Yani, temel olarak, kar yapmayı bırakana kadar gaz verin.
Açık olmak gerekirse, serbest baz meth'i (veya efedrin / psödo) hidrokarbon çözeltisinde gazlaştırıyorsunuz veya başka bir deyişle, meth veya efedra baz yağınız çözücünüze (naptha, eter, toluen vb.) karıştırılıyor.
HCl gazı eklediğinizde baz yağı asidik ve doymuş hale geldiğinde bir asit tuzuna çökeltmiş olursunuz. Asit tuzu yakıtta çözünmez, bu yüzden filtre edersiniz. Safsızlıkların giderildiğinden emin olmak için soğuk, kuru asetonla yıkamalısınız - bu adım haplardan elde edilen efedrinden ziyade reaksiyon sonrası meth için daha önemlidir. Doğru yaptığınız ve herhangi bir (veya önemli) ürün kaybetmediğiniz sürece hapları temizlemeyi seçerseniz gerçekten zarar vermez. Asetonla duruladıktan sonra buz gibi görünmesi için yeniden kristalleştirebilir ya da kurumaya bırakıp olduğu gibi kullanabilirsiniz.

Resminizde, bunun çökelmiş efedrin/pseudo olduğunu tahmin ediyorum. Freebaz kristalleşmez, freebazdı - gaz verdiniz ve HCl tuzuna dönüştürdünüz. -- Yaptığınızın bu olduğunu varsayıyorum.
Eğer durum buysa, kuruduktan sonra indirgeme işlemine geçebilmeniz gerekir. Aksi takdirde, bilemiyorum. Doğru temizlediniz mi, nasıl yaptınız, ibuprofeni çıkardınız mı bilmiyorum... ya da ne?
Tepki vermenin iyi olup olmadığını anlamak için EP/PSE'nizi nasıl test edeceğinizden emin değilim ...

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Reaction score
4
- Bende %99 IPA var. Ve ayrıca etanol. Her ihtimale karşı, etanolü sodyum sülfatla kurutup hapları metanol yerine etanolde bekletirsek aynı etkiyi elde eder miyiz?

Bunu türettiğim yöntem "Evrensel Ekstraksiyon Tekniği: Erowid'de bulunan "Doğrudan Arıya" tekniği.

- Bir dahaki sefere gazlama için pH'ı ölçeceğim ve kristaller gazlamadan hemen sonra mı oluşmaya başlıyor yoksa bir süre gazladıktan sonra yavaş yavaş çıkmaya mı başlıyorlar?

- Bunlar serbest bazın son görüntüleri, hafif mumsu bir şekli var. Ve bu maddenin 300 mg'ı yaklaşık 900 mg'dan çıktı. Bunun serbest baz olduğunu kesin olarak varsayabilir miyiz?

KRjOtZyo46

VFybDSnEwR

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
142
Ben olsam IPA'yı kurutur ve kullanırdım, ancak hapları çıkarmak için hepsi aşağı yukarı birbiriyle değiştirilebilir.
"Doğrudan Arıya" veya doğrudan tabana, ilk(?) adımı ifade eder - NaOH çözeltinizi haplara eklediğinizde, amin (ler) bir yağ olarak ortaya çıkar (kokaini crack'e düşünün).
Buradaki fikir, hidrokarbon çekerek (nafta, eter, toluen vb.) çıkaramayacağınız her şeyi geride bırakmanızdır. Sonra gaz verdiğinizde, çökelmeyen her şeyi geride bırakırsınız.

Talimatlar gerektirmediği sürece gazlama için pH ölçümü genellikle gereksizdir. Gaz verirken, hemen çökelmeye başlamaz, bir veya iki dakika sonra gaz tüpünüzden çıkan duman pufları gibi görünecektir - kar küresi. Bunu fazla yapamayacağınızdan eminim, bu yüzden daha fazla çökelti görmediğinizde, işiniz bitmiştir.

Gaz verdikten sonra çıkan şey buysa, bu serbest baz değildir. Bu hidroklorür tuzudur - freebase yağ formudur. Eğer tuzunuz buysa, pseudo HCl'nin nasıl görünmesi gerektiğine benzemiyor, muhtemelen çok fazla ibuprofen var gibi görünüyor. Her şeyi soğuk suda çözün ve dondurucuya atın, sözde ve ibuprofeni ayırmak için soğuk su ekstraksiyonu yapın. Dondurucuda 30 dakika beklettiğinizde yalancı ilaç suda çözünecek ve tüm ibuprofen katı madde olarak dipte toplanacaktır. Şimdi bunu filtreleyebilir, durulayabilir ve buharlaştırabilirsiniz ve geriye kendi başına kristalin yalancı HCl kalacaktır.

Bu doğrudan baz haline getirme işlemi, tüm bu süreçte potansiyel olarak fazladan ve gereksiz bir adımdır. Bu haplarla, gelecekte, sadece birkaç susuz IPA çekimi ile ekstrakte edebileceğinize, filtreleyip buharlaştırabileceğinize inanıyorum. Elinizde sahte ve ibuprofen kalacaktır. IPA ekstraksiyonunu, sözde ve ibu'yu ayırmak için yukarıda açıklandığı gibi IPA buharlaştırıldıktan sonra kalan her şey üzerinde basit bir soğuk su ekstraksiyonu ile takip edin. Kurumaya bırakın, pseudo'nuzu toplayın ve gitmeye hazır olmalısınız...

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Reaction score
4
- Bir sonraki denememde, elimdeki IPA veya Etanolü sodyum sülfat ile kurutacağım. Anladığım kadarıyla toz halindeki hapları susuz IPA ile birkaç saat içinde bırakacağım. Daha sonra IPA'yı buharlaştırdıktan sonra toluen ekleyip gazlaştıracağım. (Arada bir adım olarak bazikleştirme yapacak mıyım?)

- Gazlama ve çöktürme işlemini tamamen anlıyorum. Ekstraksiyon doğruysa ve serbest baz PSE toluen içindeyse, pH'ı kontrol etmeden, PSE hidroklorür tuzu oluşmaya başlayacak ve gazlama yapıldığında birkaç dakika içinde çökelecektir.

- Bu fotoğraflarda gördüğünüz şey, herhangi bir gazlama olmadan serbest baz ekstraksiyon prosedüründen çıkardığım şeydir. Mumsu, yağlı bir madde. Anlattıklarınızdan bunun PSE serbest bazı olduğunu düşünüyorum. Tüm serbest bazları bir araya getirdikten sonra toluen ekleyeceğim ve ardından gazlaştıracağım.

- Anlamadığım bir şey de soğuk su ekstraksiyonu. PSE normal sıcaklıktaki suda çözünüyor da soğuk suda çözünmüyor mu? Bunun arkasındaki fikir çözünme sıcaklığı mı? Aslında bu fotoğraftaki serbest baz hidroklorür tuzu değil. PSE HCL'nin suda çözüneceğini söylediniz. Kalan ibuprofen katı olarak dibe çökecektir. Bu serbest baza su eklediğimde serbest baz suda çözünmeyecektir. Eğer ibuprofen varsa bunu ekstraksiyon ile birbirinden nasıl ayıracağım?

- Asıl amacım doğrudan hidroklorür tuzunu oluşturmak. Denediğim birkaç yöntemle hidroklorür tuzu oluşmadığı için amacım önce serbest baz formunu ekstrakte edip sonra toluen içinde gazlaştırarak tuzu oluşturmak.

- Susuz IPA'nın birkaç atışından sonra hidroklorür tuzu suda çözünecek ve kalırsa ibuprofen dipte katı olarak kalacak. Bunu süzüp suyu buharlaştırdığımda hidroklorür tuzu dipte mi oluşuyor yoksa suyla birlikte buharlaşıyor mu? Çünkü hidroklorür tuzunu ekstrakte etmeye çalışan hemen hemen tüm prosedürlerde su kullanılması ile ilgili bilgi ve uyarılar var. Su fazına geçen PSE'ye toluen eklediğimde PSE tolueni geçiriyor mu? Toluen daha sonra gazlaştırılırsa veya buharlaşmaya bırakılırsa başarılı olur muyum?

- Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim gerçekten çok değerli bilgiler ve tecrübeler.

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Reaction score
1
Çözücü olarak kullandığınız distile su ile ph'ı 3'e düşürmelisiniz, daha sonra Naoh çözeltisi ile p13'e çıkardım ve dmc ekleyip ayırdım. dmc yine ph5-6, daha sonra içindeki suyu kurutup buharlaştırdım (dmc yerine toulenin daha etkili olduğu söyleniyor ama henüz denemedim) dcm ile denedim ve başarılı oldu

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Reaction score
4
Geçen gün yeni bir yöntem denendi. Bir kutu hap toz haline getirildi. Ve yaklaşık iki kat daha fazla etanol eklendi. Toz 12 saat dinlendirildi ve süzüldü. İçinde kristal benzeri bir yapı oluştu ama bu bir cam çubukla kontrol edildiğinde etanolün içinde toz gibi dağılmaya başladı. Ancak kedi bir şey fark etti. Çözücünün bulunduğu cam kabın kenarlarında kristaller oluşmaya başladığını gördü. Kristallerden parmak büyüklüğünde bir miktar aldı ve ağzına götürüp tadına baktı. Tadı gerçekten acıydı. Acılık bir süre dilini terk etmedi. Sanırım kedi bu sefer doğru yolda olduğunu düşünüyor. Şimdi büyük bir pyrex kaba falan koyup yavaş yavaş buharlaştırmayı düşünüyor. Sanırım etanol dökme sıvı olarak kaldığında kristalleşmiyor.

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Reaction score
4
Evet, siz bahsettikten sonra biraz araştırma yaptım. Asetik asit, bakır (II) sülfat ve sodyum hidroksit kullanarak efedrin, psödoefedrin vb. varlığını belirlemek için basit bir test. Bunu gerçekten sevdim. Efedrin veya türevlerinin varlığını çok hızlı ve basit bir şekilde belirlemek için kullanılan basit bir test veya reaksiyon. Şu anda deneyemeyeceğim çünkü bakır(II) sülfatım yok. Ancak camın kenarlarında biriken ve değişen kristalin maddenin psödoefedrin olduğu düşünülüyor çünkü susuz aseton döküldüğünde kristaller daha da berraklaşmaya başladı. Ayrıca asetonda çözünmemektedir.