opsec i̇çi̇n en i̇yi̇ lap-toplar nelerdi̇r?

depresskid

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
opsec i̇çi̇n en i̇yi̇ lap-toplar nelerdi̇r?

Şu anda Windows boot-camp ile Mac OS kullanıyorum - T2 - uzun parolalı FileVault ile
konuşma sırasında yalnızca oturumları, hasır beni, telgrafı (şifre kilidi açık + yalnızca özel masajı kullanarak) kullanarak.

Boot-camp pencereleri için bunları yalnızca işlemi yaparken Tor için kullandım
Bu alanda uzman değilim, bu yüzden lütfen bana bunun için biraz tavsiye verin.

Dijital adli tıpa karşı olan tüm ayarları istiyorum.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
The Purism - Librem 14, kullanıcı gizliliğine değer veren bir ABD şirketine ait bir not defteridir. Snowden bir keresinde twitter'ında bu şirketi tavsiye etmişti.
Bu dizüstü bilgisayarda mikrofonlar, kamera ve diğer güvenlik ve gizlilik özellikleri için fiziksel kapatma anahtarları bulunmaktadır.

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
50
Asla telegram kullanmayın, asla windows kullanmayın.
Tor köprüleri ile sabit disk şifreleyicileri + tails işletim sistemi kullanın.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Deepweb'de zorunlu olmalı, gates yazılımı ve anonimlik...hmm bilmiyorum :D :) DN'ye giren telefonlu insanlar var

beherit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Daha fazla katılamazdım.

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Thinkpad x230. Üzerine coreboot yükleyin. Linux, tercihen QubesOS çalıştırın. OPSEC-kritik eylemlerinizi Whonix qube'de yapın.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Neden THinkpad x230'un en güvenli olduğunu düşünüyorsunuz? Ben bir thinkpad hayranıyım ama teknik altyapıları hakkında sizin görüşlerinizi duymak ilginç olurdu

View previous replies…

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
Thinkpad x230, coreboot/libreboot yapılabilen son Thinkpad serilerinden biridir. Genellikle bu tür Thinkpad'ler 10 yıl ve daha eski modellerdir. Bu nedenle, CPU'ları 3. nesil intel veya daha da eskidir.

Thinkpad x230, coreboot edilebilen en iyi intel CPU'ya sahiptir. (System76 ve daha yeni CPU'lara sahip olan ve coreboot ile gönderilen diğer linux dizüstü bilgisayar satıcılarını göz ardı ederek).

X230 en güvenli değil, ancak coreboot ile "en güvenli" hale getirilebilenler arasında en hızlı CPU'ya sahip.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Çok teşekkür ederim. Teknoloji konusunda o kadar bilgili değilim ama teknik yeteneklerinden kendim için daha güvenli bir kurulum arıyorum.
OpSec perspektifinden iyi bir not defterini neyin tanımlayıp neyin tanımlamadığını görmek zor ve siz bunu daha iyi anlamama yardımcı oldunuz

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Tails/Whonix gibi tek kullanımlık işletim sistemlerinin farklı formlarını kullanmanın dışında, gizliliğinizi daha fazla korumak için alacağınız teknik önlemler neler olurdu? Hatta ne ararsınız?

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Reaction score
10
>Gizliliğinizi daha fazla korumak için alacağınız teknik önlemler neler olurdu?

Bu, hangi mahremiyetimi ve kimden koruduğuma bağlı.

mevex21

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
@KokosDreams

Öncelikle, lütfen bbgare'in bazı oyuncular hakkında zaten kariyerlerini durdurmayacak bilgiler toplamak için yapılma ihtimalinin % X olduğunu göz önünde bulundurun, tek fark potansiyel çıkar gruplarının sorunu (belirli ilaçların nasıl yapılacağı) verebilmesidir - (tüm bu şeyleri zaten e-kitaplardan alırlardı, yine de sorunsuz -> Size küçük miktarlarda satın alma seçeneği sunacaklar (veya belki de büyük miktarlar, bu da belirli bir kişiyi daha fazla bilgi sızıntısı için bu polisler arasında bir bağlantıya yönlendirecek, çünkü web sitesi sadece javascript gerektirmiyor, aynı zamanda herhangi bir sorun olmadan clearnet üzerinde çalışıyor. Kimya uzmanı olan birkaç aktif kullanıcı var (tabii ki onlara istediğiniz zaman danışabilirsiniz, aklınızdaki her şeyi onlara söyleseniz iyi olur, onlar sizin için buradalar)... ve ya aptal ya da polis olan birkaç aktif insan var. Kimin kim olduğu konusunda bahse girmekten kaçınırım, ancak bazen benim için gerçekten açık.

Bence darknet satıcılarının ortalama ömrü çoğu insanın düşündüğünden çok daha kısa. Bazı eylemlerin anonim olarak yapılamayacağını söylemiyorum, ancak en altta çalışma şekli, tüm piramitten biri sihirli bir noktada bir yerde hata yaparsa, o zaman potansiyel olarak siz de bağlanabilirsiniz ... Ve hikaye asla bitmez...
Ne yapmak istiyorsanız yapın, bazı şeyler kesinlikle işe yarar, ancak herhangi bir kişinin ve harici sunucuda depolanan herhangi bir veritabanının bir noktada ifşa edilmenizden güvenli olduğuna dair varsayımlarda bulunmayın.
Bu arada, kelimenin tam anlamıyla herhangi bir şeyin kodundaki belirli sızıntıları bulmak için kullanılan teknoloji (android sistemi kullanarak VM çalıştırmak da dahil olmak üzere, web'de bulunan tüm bu "belirli" şeyler sonsuzdur. Bir noktada bunu ele geçirenler, siber güvenliğin tüm BT bölümünde en iyinin en iyisi gibi olacaklar.

Bir şey herkes tarafından yaygın olarak kullanıldığı için, bazı iletişim cihazları gibi, bu konuda kötü bir şekilde yanlış olamayacakları ve aslında kendi trajedilerini bekledikleri gibi varsayımlara çok, çok dikkat ederim,

Last edited:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
BB'nin bir bal küpü olduğunu öne sürmek saçmalıktır :D

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Bilginin burada özgürce yayılması nedeniyle bunun açık olduğunu düşünürdüm. Bir bal küpü veri toplama konusunda daha ısrarcı olurken, BB içeriği kimin tükettiğini umursamıyor. LE'nin bilgiyi bu şekilde yaymayacağını düşünüyorum. Toplum üzerindeki maliyet, ödül için buna değmez, herhangi bir çılgın hükümete rağmen bunun haklı gösterilemeyeceğine inanıyorum.

Sizi güvensiz kılan nedir?

beherit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
System76 ve Tuxedo'nun güzel yapıları var, bazıları gerçekten oldukça uygun fiyatlı.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
50
Bu konuda her dizüstü bilgisayar iş görür. Opsec iyi ve güzel bir şeydir ancak gerçekte esas olarak davranış ve önlemlere dayanır. Bunu düşünmenin daha iyi bir yolu şudur: soruşturmalar kapınızı kırdığında ve makinenizi aldığında ne olur? İnsanlar size ne söylerse söylesin, kullandığınız teknoloji, şifreleme ya da yazılım ne olursa olsun, kanıt bulacaklardır.

Eninde sonunda önlemeniz gereken şey budur. Tüm bunlar kulağa açık gelebilir, ancak sonuçta insanlar bunu kendileri için kolaylaştırma eğilimindedir (yani basit parolalar kullanmak, dosyaları ve geçmişi saklamak vb.)

Örnek ipucu: Dizüstü bilgisayarınızı USB'den başlatın, üzerinde kalıcılık kullanmayın ve cihaz depolama alanı kullanmayın. (Elbette, her kullandığınızda bir şeyleri ayarlamak zahmetlidir) ama ödediğiniz bedel budur.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Bir Chromebook alın, ancak Linux çalıştırabilen bir tane olsun. İkinci elleri o kadar ucuzdur ki kullan at olurlar ama daha iyileri yalın bir Linux'u makul bir hızda çalıştırabilir VE çoğunda bios olarak coreboot vardır. Ayrıca ARM CPU'lara sahipler ve bu nedenle tüm yeni Intel ve AMD CPU'ları bir güvenlik riski haline getiren mikro kod sorunundan etkilenmiyorlar. ARM CPU'lar çalışmak için mikrokoda güvenmediğinden ve tüm BIOS core veya libreboot ile açık kaynak kodlu olduğundan, bilinmeyen kodlu ikili bloblar yoktur.

Dağıtım olarak ARM için Puppy Linux'u tavsiye ederim. Evet bu alışılmadık bir durum ama nedenleri var: "Tutumlu" bir kurulumla tamamen RAM'den çalışacaktır ve Chromebook'larda bile delicesine hızlıdır (4 Gig RAM istediğiniz şeydir). Başka bir makineye kopyalanabilen şifreli bir dosyaya kurulur ve orada çalışır, bu da Chromebook'u gerçek bir kullan-at yapar. Tek dezavantajı tarayıcıda zilyon tane sekme açamamanız. Ancak bunu zaten bu amaç için bir cihazda yapmamalısınız. Waterfox gibi tek iş parçacıklı bir tarayıcı kullanmalı ve yalnızca minimum sayıda sekme açmalısınız.
Puppy Linux ayrıca bilinmezlik yoluyla güvenlik sunar. Düşmanın tüm tavsiye edilen yüksek güvenlikli dağıtımlar ve tarayıcılar için yazılımlara sahip olduğuna bahse girebilirsiniz. Puppy Linux katmanlı bir dosya sistemi üzerine inşa edilmiştir. Herhangi bir kötü amaçlı yazılım kendisini en üstte bulunan normal dosyalara güzel bir şekilde yükleyecektir, ancak bu dosyalar asla kullanılmaz, ancak gerçekte hepsi iki veya daha fazla katman aşağıdaki dosyalarda çalışır ve yalnızca SİZ bir şey yüklerseniz çalışır bir şekilde yapılacaktır. Ancak flatpack ve sfs paketleri kullanmalısınız - o zaman neredeyse değiştirilemez.