Mumsu metamfetamine ne sebep olur?

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
İzomer ayrımı yaptım! Daha önce suda başarılı bir şekilde kristalleştirdim ve güzel kristaller elde ettim!
Aynı yöntemi kullandım ama bu sefer garip bir ürün elde ettim! Neyi yanlış yaptığımı bilmiyorum?
Normal şekilde kristalleşmesi için ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz?
Metamfetamin FB'yi yeniden ekstrakte edip tekrar mı yapmalıyım? Ya da başka çözücülerde mi kristalleştirmeliyim?
Çok teşekkür ederim!!!

Attachments

• WdQBbcEG8z.jpg
    WdQBbcEG8z.jpg
    2.6 MB · Views: 42
  • HCEyFvqNxt.jpg
    HCEyFvqNxt.jpg
    2.6 MB · Views: 23
  • 8nKmM4uc3p.jpg
    8nKmM4uc3p.jpg
    2.2 MB · Views: 31

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
36
Deals
11
Hangi ayırma yolunu kullandığınızı bilmiyorum ama muhtemelen aseton değil.
Bunu denediniz mi? şişeyi hazırlayın, meth'inizi mümkün olduğunca ince toz haline getirin ve şişedeki susuz asetona atın. 1 gram başına yaklaşık 5 ml aseton kullanın. 50 c'nin üzerinde ancak 55 c'nin altında su banyosu kullanın ve şişeyi karıştırarak ısıtın.
rt'ye kadar soğutun, sonra birkaç saatliğine bir refregeratöre taşıyın, sonra 12-24 saatliğine buzdolabına taşıyın
sonucu kontrol edin.

İşe yaramazsa, tüm adımları tekrarlayın ancak saflığa bağlı olarak meth ağırlığının %5-10'u kadar su ekleyin.

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Merhaba Efendim, izomerleri ayırmak için L-tartarik asit yolunu kullandım!
Asetonda kristalleştirmeyi denemedim, acemiyim ve sadece küçük partiler halinde suda yeniden kristalleştirme yaptım.
Test ederken başarıyla çok güzel kristaller elde ettim.
Şimdi metamfetamin ve su birbirine karıştı, metamfetamin yağını çıkarmak için sodyum hidroksit kullanmalı, hidroklorürü elde etmek için hidrojen klorür gazı kullanmalı ve sonra asetonda yeniden kristalleştirmeli miyim?
Yoksa bu mumsu metamfetamini doğrudan mı kullanmalıyım?

View previous replies…

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
36
Deals
11
Başlangıçtan (L-tartarik asit eklediğinizde) sonuna kadar (yağlı kristaller elde ettiğinizde) hangi reaktifler ve çözücülerle ne yaptığınızı adım adım anlatabilir misiniz?

belki bir şeye cevap vermeye çalışırım.

eğer L-tartarik kullanıldıysa asetonla ilgili mesajımı dikkate almayın: sizin sorununuz daha karmaşık.

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Özür dilerim efendim!
L+ tartarik asidi suda çözdüm, ardından metamfetamin yağı ekledim, katı elde edilene kadar karıştırdım ve ardından tartarik asit metamfetamin karışımını 24 saat beklettikten sonra vakumla süzdüm.
Elde edilen sıvı kısım, D-meth'i ekstrakte etmek için sodyum hidroksit çözeltisi ile eklenmiştir.
Daha sonra hidrojen klorür gazı kullanarak metamfetamin hidroklorürü çöktürün.
Metamfetamin hidroklorürü 1:1 oranında damıtılmış suda çözün, 108 dereceye kadar ısıtın ve kristalleşmeyi bekleyin!
Önceki test normaldi,
ama bu sefer mumsu bir kristal elde ettim.
Forumdaki tüm bilgileri araştırdım ve bazı insanlar bunun metamfetaminin rasemik olmasından kaynaklandığını söyledi.
Ayrıca pH değeri diyenler de var, pH değerini ölçtüm, yaklaşık 5.
Bir diğer sorum ise pH değerini ölçerken sıvıyı test kağıdına damlatın difüzyondan sonra sıvının 3 farklı rengi olacaktır. En dıştaki renk yaklaşık 10, ikinci katman 5-6 ve ilk katman 1-2.
Şaşırmış durumdayım, mesleki bilgim yok ve kimyadan anlamıyorum.
Az önce mumsu metamfetaminin küçük bir kısmını çözdüm ve metamfetamin yağını sodyum hidroksit ile ekstrakte ettim ve tekrar yapıyorum.
Çünkü kimsenin bana bir cevap vermeyeceğini hissediyorum.
Her neyse, teşekkür ederim.

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
36
Deals
11
kirli meth yağı mıydı yoksa damıtılmış mıydı? içinde bir miktar kolloid olabilir. zıt izomer de sıkışmış olabilir.

geri̇ kalan malzemeleri̇ni̇zi̇ baza dönüştürmeden önce aşağidaki̇leri̇ yapin:

şişeyi hazırlayın, meth'inizi mümkün olduğunca ince toz haline getirin ve şişedeki asetona (%99 kalite tamam) atın.
1 gram için 5 ila 10 ml aseton kullanın. 50 c'nin üzerinde ancak 55 c'nin altında su banyosu hazırlayın ve şişeyi karıştırırken su banyosunda ısıtın, ayrıca yavaşça biraz su ekleyin. su ağırlığını kontrol etmek önemlidir!!! 100 gr tuzunuz için 20 gr'dan fazla su eklemeyin.
rt'ye kadar soğumaya bırakın.
Birkaç saat buzdolabında beklettikten sonra dondurucuya kaldırın.

Bundan sonra baz ekstraksiyonu yapacağım, baz bu sefer oldukça saf olacak. ve tekrar l-tartarik ile asitlendirin. eğer bulabilirseniz d tartarik kullanın.

Last edited:

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Damıtma yoktur. İzomerleri ayırırken, asit-baz ekstraksiyonundan sonra çok kirli olmamalıdır.
Sanırım bu bir pH sorunu olabilir.
Metamfetamin sulu çözeltisinin doğru pH'ı ne olmalıdır?
Çok teşekkür ederim!

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Acelem olduğu için, hidroklorik asit ile bazı çıkarmaya ve pH değerini <3'e ayarlamaya çalıştım. 130 dereceye kadar ısıtın ve hacminin 5 katı aseton dökün. Ve tozu donmuş aseton ile yıkayın. Kuruduktan sonra 1:1 suda çözün, ısıtın ve buharlaştırıp soğutun. Termometredeki metamfetamin soğuduktan sonra hala aynı mumsu kristaldir. Tamamen soğuduktan sonra beherde hiçbir kristal çökmedi.

Farklı partilerden gelen diğer iki parçada zaten güzel kristaller var!

Neyin yanlış gittiğine karar verme yetisine sahip değilim.
Yönteminizi yarın test edeceğim!
Çok teşekkür ederim, efendim

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
36
Deals
11
Bir ayrıntı daha

su ağirliğini kontrol etmek önemli̇di̇r!!! 100 gr tuz i̇çi̇n 20 gr'dan fazla su eklemeyi̇n.

Yani, tüm meth çözünene kadar şişeye yavaşça su ekleyin. AMA 100 gr meth için 20 gr'dan fazla su eklemeyin. ASLA!!! Bu noktada şişenin dibinde hala katı bir şey görüyorsanız, bahse girerim meth değil, sodyum klorürdür.

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
@G.Patton

Efendim, bana yardım edin! Çok teşekkür ederim.

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
JtioiUF.jpg

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
Düşük saflıktaki rasemik kristalim, deneydeki kristal türüyle aynı forma sahip gibi görünüyor. Borunun içinde erimesi ve donması ne kadar sürer? Ice D ile karşılaştırıp bilgi verebilir misiniz?

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Bazı benzerlikler var gibi görünüyor ve forumda bulduğum cevap da rasemizasyon nedeniyle!
Ama ben de izomer ayrıştırması yaptığımı hatırlıyorum.
Şu anda stüdyoda değilim. Belki birkaç gün içinde size bir cevap verebilirim.

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
36
Deals
11
kolloid oluştu ve "kötü" izomerinizi içine hapsettiniz.

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Haklısınız, çıkarılan meth yağını bugün soğutmak için buzdolabına koydum ve sonra beherin dibinde bazı yüzen maddeler belirdi, sanırım söylediğiniz kolloid olmalı.
Yağı sizin yönteminize göre çıkaracağım.
Sonuçları birkaç gün içinde size söyleyebilirim. Bazı şeyler satın almam gerekiyor.
Teşekkür ederim efendim.

qwe111

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Haklısınız, çıkarılan meth yağını bugün soğutmak için buzdolabına koydum ve sonra beherin dibinde bazı yüzen maddeler belirdi, sanırım söylediğiniz kolloid olmalı.
Yağı sizin yönteminize göre çıkaracağım.
Sonuçları birkaç gün içinde size söyleyebilirim. Bazı şeyler satın almam gerekiyor.
Teşekkür ederim efendim.