Güvenliğim hakkında ne düşünüyorsunuz?

LegendsNeverDie

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba,

Herkese açık bir hotspot + sanal makine + Tails + Tor kullanıyorum

Güvende miyim? Teşekkür ederim.

pingu

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Evet. Başparmak sürücüsündeki Tails'in kendisi yeterince iyi olmalı. Ama senin düzenini beğendim. ;)

commando

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Sanal makine güvenliğinizi tehlikeye atar çünkü ana bilgisayar işletim sistemini göz önünde bulundurmanız gerekir. Sadece kuyruklarla daha güvende olursunuz.

thch

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
VM'nin gereksiz olduğuna katılıyorum, sadece Tails kullanın. Eğer Qubes ve Whonix'i de deneyebilirsiniz.

Drsmurf

Don't buy from me
Resident
Reaction score
19
Eğer PC'den bahsediyorsanız o zaman sanal makine kullanmamanızı öneririm, daha önce de belirtildiği gibi ya tails ya da whonix'i bir flash sürücüye yükleyin.

Cep telefonunuzdan DW'de geziniyorsanız, bir Google piksel almanızı ve GrapheneOS'u yüklemenizi öneririm, kullanımı güvenli olduğunu söyleyebileceğim 3 sohbet mesajlaşma uygulaması oturum, Atox ve OTR eklentili xabber'dir. Bunların hepsi uçtan uca şifreleme sunar

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Güvendesiniz :) Tails kullandığınız için VM'yi de atlayabilirsiniz, ayrıca ek bir VPN IMO'ya ihtiyaç duymazsınız

justonr

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Sadece kuyruklar ve tor gitmek için iyi olmalı

HarryGrady

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Herkese açık bir hotspot kullanmak ekstra bir anonimlik katmanı ekleyebilir ve bunu bir sanal makine, Tails ve Tor ile birleştirmek kesinlikle gizliliğin korunmasına yardımcı olur. Ancak, hiçbir sistemin tamamen kusursuz olmadığını unutmamak önemlidir. Şüpheli bağlantılardan kaçınmak ve güçlü, benzersiz parolalar kullanmak gibi iyi tarama alışkanlıklarını da uyguladığınızdan emin olun. Ayrıca, yazılımınızı güncel tutmak, olası güvenlik açıklarını yamalamak için çok önemlidir. Genel olarak, doğru yoldasınız gibi görünüyor, ancak her zaman tetikte olun ve çevrimiçi güvenlik için en iyi uygulamaları takip edin.

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
46
Kuyruk kullanıyorsanız sanal makinenin atlanabileceğini düşünüyorum, ancak Tor'a erişmeden önce iyi bir VPN kullanmayı unutmayın, size Mullvad VPN'i tavsiye edebilirim, harika çalışıyor! Kurulumunuz iyi ancak @HarryGrady 'nin de söylediği gibi mükemmel tarama alışkanlıklarına sahip olmak çok önemli. Sadece iki farklı bilgisayar kullanmanın, biri normal hayatınız için diğeri de karanlık şeyler için gerçekten iyi bir fikir olabileceğini ekleyebilirim :)