Hangi değişimleri kullanıyorsunuz?

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
Lütfen bize bölgenizde hangi borsaların popüler olduğunu söyleyin. Orada bir AML/KYC politikası var mı?
Bölgenizde para birimlerini değiştirirken ne gibi sorunlarla karşılaşıyorsunuz?

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
12
Evet, KYC beni rahatsız eden bir konu. Eski bir araç satıyor olsam da umurumda değil. NAKİT veya Kripto para olarak ödeme almayı tercih ederim. Nakitsiz toplum geliyor. İnsanların sokağın aşağısındaki çocuğa bahçemi temizlemesi için ne kadar ödediğimi bilmesinden hoşlanmıyorum. En azından zavallı çocuğun az kazancından vergi alınmasını.

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
12
Bunları ne sıklıkla kullandığınızı sorabilir miyim? Güvenilirlik konusunda endişeliyim

Last edited:

Dogfacezombie

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Elinizde tutabileceğiniz oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip oldukça iyi bir kripto cüzdanı Trust Wallet'tır, elbette iOS ve Android'de indirebilirsiniz. Ayrıca KYC gerektirmiyorlar ve üzerinde AML olmadığından oldukça eminim. Şahsen BTC, DOGE, ColdKoala ve SHIB saklamak için kullanıyorum ve işlem alma veya gönderme konusunda hiçbir sorun yaşamadım. Genel bir cüzdan olarak 8/10 puan veriyorum çünkü düzgün bir 2FA/Şifre kurulumu yok, yalnızca bir yere (kağıda veya dijital olarak) yazmanız gereken belirli bir sırada bir grup kelime var çünkü uygulamanın sağladığı sırada bu kelimeler olmadan, kelimeleri ve sıralarını hatırlayana / kelimeleri bulana kadar temelde sonsuza kadar cüzdanınızdan kilitlenirsiniz. Bahsetmek istediğim son bir şey de aynı uygulama/telefon üzerinde birden fazla cüzdan barındırabilmeniz, yani bir sürü farklı kripto içeren bir cüzdanınız ve aynı şeyi yapan başka bir cüzdanınız (ya da farklı bir şey, size kalmış) olabilir ve bu cüzdanlar arasında gidip gelebilirsiniz, bu da işlem trafiğini farklı cüzdanlara bölerek kullandığınız kripto para birimiyle ilgili blok zincirinde kısmen anonim kalmanıza olanak sağlayabilir. Her neyse, KYC içermeyen bir cüzdana ihtiyaç duyan herkese tavsiye edebileceğimi düşündüğüm bir uygulamaydı. Prost!

Google Play Store Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wallet.crypto.trustapp&gl=US
Apple App Store Bağlantısı: https://apps.apple.com/us/app/trust-crypto-bitcoin-wallet/id1288339409

Cüzdanınızı bilgisayarınızda yönetmeyi denemek istiyorsanız resmi sitenin burası olduğuna eminim: https://trustwallet.com/

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594

Son zamanlarda büyük işlemlerin gerçekleşmediğine dair söylentiler duymama rağmen benim için bir cazibe gibi çalıştı

banister

Don't buy from me
New Member
Reaction score
42
En ucuz ücretler, en düşük minimum gereksinimler, güvenilir ve dread'de yoğun varlık.
Dehşet geri döndü çocuklar. Demek istediğim, çok zehirli bir topluluk olduklarını biliyorum, ama yine de, başka bir karanlık deniz topluluğu kirli işi yapıyor, böylece hepimiz yanlış anlaşılan tıbbi oyuncaklarımızın tadını çıkarmaya devam edebiliyoruz.

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
48
Başlangıçta Coinbase, Kraken, Coin Mama, cash APP kullandım ve ATM'leri bir sürü şey için kullandım, ancak cash app ve coin base ve birkaç kişi, Eleuthera notlarını birbirleriyle karşılaştırarak hangi sektör için hangi damlaların olduğunu belirlemek için işbirliği yapmaya başladı ve cash app sonunda beni yasakladı ve beni harekete geçiren bazı fonlara el koydu, böylece ben ve birkaç arkadaşım belirli madeni para türleriyle ilgili nerede boşluklar olabileceğini görmeye başladık. Bir çözüm bulduk ama bu konuda kesin konuşmak istemiyorum ama bitcoin ile ilgili başka bir sektörde sonradan ortaya çıkan bir alternatif bulduk. Ayrıca paxfull'un iyi çalışan ilginç bir teorisi vardı ancak gizlilik için biraz para feda ediyorsunuz. Rekabetçi bir fiyata gizlilik bulmanın püf noktası bu ama dediğim gibi bunu sadece bir yerde bulduk ve burada söylersem bir gecede yok olur.

banister

Don't buy from me
New Member
Reaction score
42
İlginç.
Paylaşmak bir şeyi iyi bir şekilde yakmak gibi görünse de, gerçekten her iki şekilde de çalışır.
Birinin onu kırıp kıramayacağını görmek için paylaşarak kaba kalem testi yapabilirsiniz.
Şimdiye kadar bu yöntemi kullanmayı sevdim.
Aslında AgoraDesk, LocalXMR gibi bir şeye kayıtlı nakit para ile XMR gibi bir kripto satın alıyorum.
Daha sonra bu XMR'yi, işlem yapmak için kayıt olma özelliklerine sahip saklama amaçlı olmayan cüzdanıma ekliyorum.
Örn.
CakeWallet.
Sonra oradan, artışlarla gönderiyorum.
Daha sonra nakde çevirmek gerekirse.
XMR'yi Cake cüzdanıma geri gönderiyorum, XMR'yi Cake'de BTC'ye aktarıyorum, böylece Local veya Agora'da yasal olarak satın aldığım bazı XMR ile Cake aracılığıyla yasal olarak aldığım görülüyor.
Bu, satıcılar için de geçerlidir; örneğin, BTC'yi XMR ile takas etmeniz, InfinityExchanger gibi en ucuz ve en düşük ücretlere sahip bir DeX kullanmanız vb. gerekir. Bu XMR'yi Cake'e gönderin ve BTC ile takas edin.
Cake'e göndermek için Local veya Agora'dan XMR satın almak ve bazen BTC ile takas etmek için geri göndermek yasal görünür ve Cake ekibi tarafından bile herhangi bir göz atmaz.
Teorik olarak, ToS veya yönetmelik tekrar değişene kadar bunu yapmaya devam edersiniz.
Cake aracılığıyla bazen Visa veya Mastercard hediye kartları satın alabileceğinizi bile öğrendim.
Şimdi, Local veya Agora üzerinden yasal olarak satın aldığınız XMR ile sadece kripto alanına katılıyor, hediye kartları satın alıyor gibi görünüyorsunuz. Ne demek istediğimi anladınız mı?
Elbette birçok yoldan sadece biri.
Sabırlı olmak ve XMR'yi Local veya Agora'da listelemek, sonunda ücretleri vb. yapan kişi olduğunuz için debriyajdır.

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
48
Vay canına, bu oldukça şaşırtıcı, sadece hediye kartı olarak kripto satın alıyorum ve doğum günü veya Noel kripto hediye kartı olarak diğer hesaplarımdan birine gönderiyorum. Çok karmaşık değil, sanırım daha karmaşık bir şey üzerinde çalışmalıyım

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Kripto hediye kartlarını nereden satın alırsınız?

banister

Don't buy from me
New Member
Reaction score
42
Sanırım TheWaterman NXT coinleri veya Karma coinleri satın almaktan bahsediyor. Bunları çoğu perakende mağazasından ve Cake veya Mycellium cüzdanları gibi hediye kartlarının satın alınmasına izin veren çoğu kripto sitesinden hediye kartı olarak satın alabilirsiniz.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Hala tam olarak anlayamadım. Yani bunlar nakit olarak satın alınabiliyor mu? Bu harika olurdu.

Sanırım bu sadece ABD'de geçerli?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Bazı Avrupa ülkelerinde var ama ABD'dekinden daha nadir.
Nakit veya diğer iyi seçenekler için henüz yapmadıysanız localmonero'ya göz atabilirsiniz.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
594
Evet localmonero bir klasik ama benim zevkime göre çok pahalı.

Piyasa fiyatlarına %10 - %20 ek ücret ödersem, AMZ Giftcard'ları da aynı ücrete sahip olan nakit paraya (wire) dönüştürebilirim

eps0n

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Agoradesk üzerinden posta ile nakit olarak monero / bitcoin satın alabilirsiniz. Soğan ve pgp darknetlive.com'da mevcut

commando

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Sohbet verilerinizi 180 gün boyunca saklayalım mı? Hayır, teşekkürler.