Kırmızı fos nerede?

igotbakingsoda

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Birisi bana bazı temiz kırmızı foslar için doğru yönü gösterebilir mi ve ayrıca bir pse kaynağı da güzel olurdu

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
PH Down kullanın. pH Down, Fosfor bazlı bir

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Bunun fosforik asit olduğuna eminim, kırmızı fosfor değil.

azides

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Farkındayım ama amaç kırmızı beyaz ve maviyse... HI.... yapmak için neden hipofosfor (%50-100) ve iyotu denemiyorsunuz?
3. Potasyum iyodürü orto-fosforik asit ile reaksiyona sokun, HI(aq) ve HI elde edin. Fosforun kimyası karmaşıktır. Gözlemler, başlıca reaksiyonların aşağıdakiler olduğunu göstermektedir:

1) KI + H3PO4(aq) + delta sıcaklık--> HI(aq)+ KH2PO4
2) KH2PO4 + KI + delta sıcaklık--> HI + K2HPO4
3) Potasyum fosfat tuzlarının dehidrasyonu ve yüksek sıcaklıkta -400+ºC potasyum iyodür ile reaksiyona girerken polimerizasyonu boyunca ilave HI(aq) ve HI elde edilir

Bu yöntem güvenli ve kontrol edilebilir olma avantajına sahiptir ve izlenmeyen bileşenler kullanır. Süreç basit bir damıtmaya benzer ve yalnızca normalde gizli kimyagerlerin sahip olduğu türde cam eşyalar gerektirir. 10 litre/gün HI(aq) için bu yöntem idealdir ve sadece 22L RB şişesi ve ısıtma mantosu gerektirir. 12L-10L RB şişesi/ısıtma mantosu 5 litre/gün; 5L RB şişesi/ısıtma mantosu 2,5 litre/gün vb. üretecektir. Isıtma mantosu HI(aq) yapımında kilit bir unsurdur, yağ ve kum banyoları sıcaklığı yeterince yüksek tutmayacaktır. Bir karıştırıcı/sıcak plaka kombinasyonu üzerinde tek 24/40 boyunlu 1L erlenmeyer kullanabilir ve birkaç saat içinde 300-400 cc üretebilir. (Yüzde geri kazanım ölçeğin bir fonksiyonudur. Daha büyük ölçeklerde, KI başına daha fazla HI(aq) mol/mol geri kazanılacaktır. 22L ve daha büyük ölçeklerde %92 geri kazanım mol/mol iken, 1L ölçekte bu oran sadece %75'tir. Bunun neden doğru olduğunu sadece tahmin edebilirim, ancak yine de doğrudur).

Şimdi, Hive'da ilk kez, bu kolay yöntem adım adım açıklanacaktır.