Wolff-Kishner indirgemesi, büyük ölçekli, uygulanabilir mi yoksa sadece intihar mı?

victorplum

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Başlığa göre: Stereo-seçici bir sentez bulmaya çalışıyordum, ancak bir karbonili çıkarmam gereken bir noktada takıldım. Onu bir alkole dönüştürmek seçicilik hedefini ortadan kaldıracaktır. Şimdi, bilgi için nereye baksam, sadece insanlar başka bir yolun uygulanabilir olduğunu ve hidrazinin kanserojen özellikleri (+ oda sıcaklığında bile yeterince uçucu iken 200+ ° C'de tutmak + kaynar KOH çözeltisi) hakkında uyarıda bulunuyorlar. Bunu 100+g ölçeğine yükseltmek çok az insanın yapacağı bir şey gibi görünüyor: ölmemenin bir yolu var mı? Benim de bir laboratuvarım yok, bu yüzden bunu bir davlumbaz altında bile yapamam (yine de inşa edilmesi gerekiyor, ancak bütçe nedenleriyle bir davlumbaz genellikle yalnızca ihtiyacınız olduğunda eklenir)

Bir alternatif de Clemmensen olabilir ama cıva gerektiriyor. Gerçekten, her ihtimale karşı bir vasiyetname yazmak zorunda kalmadan o lanet oksijeni nasıl çıkarabilirim?

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Uygun bir laboratuvarınız yoksa wolff-kishner indirgemesini yapmazdım. Hidrazin roket yakıtıdır. Kanser konusunda endişelenmezdim, laboratuvarımda bir şişe kum var ve etiketinde kansere neden olabilir yazıyor. Oksijenden kurtulma konusunda, önce karbonili etaneditiol ile reaksiyona sokarak raney nikel ile indirgeyebilirsiniz, ancak bu reaksiyon da hızla kontrolden çıkabilir. İyi şanslar

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Bunun sadece dikkatli ve aşamalı olarak ölçeklendirilmesi gerekiyor... Başarılı bir mikrodalga reaksiyonu gördüm ama sanırım bir seferde birkaç parti yapabilir ve çalışma için karışımları yoklayabilirsiniz, yine de reaktörün küçük yüklemesinde yapılmalıdır. Uzaklaştırmaya çalıştığınız bir keton mu?