amfetamin asit-baz ekstraksiyonunda ksilen

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
amfetaminin asit-baz ekstraksiyonu yapılırken petrol eteri yerine ksilen kullanılabilir mi?

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Büyük olasılıkla, ancak sadece buharlaştırılabilir

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
DMT ekstraksiyon deneyimi ile konuşurken olduğu gibi. Her ikisi de polar olmayan çözücülerdir. Ancak ksilen biraz kalıntı bırakır ve buharlaştırılması gerekirken, petrol eteri kristalleri dondurmanıza izin verir, ayrıca ksilenin bir kokusu vardır. Bence sizin amacınız için başka bir çözücü denemelisiniz. Çoğu boya inceltici aslında petrol eterinden yapılır, her birinin içeriğini Google'da aratmanız yeterli.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Evet, ben olsam ksilenden uzak durur ve naptha kullanırdım. Ksilenin dimetil benzen olduğunu biliyor muydunuz? Öyle ve bu metilleri yok etmek zor değil ve sonra etrafta dolaşan radikal metil iyonlarınız var, bu da amfetamini alkillemek gibi beklenmedik şeyler yapabilir, ancak muhtemelen nitrojen üzerinde değil, muhtemelen fenil veya alfa veya beta 2-metil-amfetamin var mı? 3-metil? Parametil?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
sorun şu ki, eter bulunduğum yerde mevcut değil ve tabii ki oldukça uçucu. ben de pek bir alternatif göremedim. ama naptha var. naptha'yı deneyeceğim ve nasıl gittiğine bakacağım.

Aslında ksilen ile mikro ölçekte bir asit-baz ekstraksiyonu yapmayı denedim ama sonunda amfetaminin çökelmesini sağlayamadım.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Ksilen deneyebilirsiniz ama işe yarayacağından emin değilim. Dietil eter, dioksan, DCM hakkında emin olun.

View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Frit Buchner'in tavsiyesine uyup dietil eter yerine naptha kullanmayı deneyeceğim.

sülfürik asit olmadığında, son adımda amfetamini çökeltme zamanı geldiğinde, fosforik asit kullanmak uygun mudur? ya da hidroklorik daha mı iyidir? ya da başka bir şey?

(sentez sırasında fosforik asit kullanılarak çöktürülmüş amfetamin kullanacağım, eğer bu konuyla ilgiliyse)

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Naptha tamam, PE ile neredeyse aynı. Evet fosforik asit uygundur. Hidroklorik asit uygun değildir =) Amfetamin tuzları hakkındaki başlığımı okuyun.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
saf naptha elde etmek için ne yapmamı önerirsiniz? aramam gereken belirli bir petrol ürünü/cas numarası var mı?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Bulunduğunuz yerde hangi çözücülerin mevcut olduğunu bilmiyorum. Nafta naftadır. Sadece araştırın. Hepsinde sorun yok. Fraksiyon ne kadar hafif olursa, sonrasında buharlaştırmak o kadar kolay olur.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
İngiltere'deyim. örneğin, mağazadan satın alınan çakmak gazı içinde bazı safsızlıklar olacağını ve belki de fraksiyonel bir damıtmaya ihtiyaç duyacağını varsaydım.

Bazı nedenlerden dolayı naptha burada biraz zor bulunuyor, bu yüzden acaba bunun yerine bir tür beyaz ispirto (örneğin stoddard solvent, cas no: 8052-41-3) gibi daha kolay bulunabilen bir şey uygun olabilir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Evet, bunu deneyebilirsiniz.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Nafta ile bile çökeltmek için soğuk yapmak isteyeceksiniz
Ve tabii ki içinde su varsa çökelmeyecektir (bu yüzden hidroklorik asit yerine gaz kullanmanız gerekir) ya da naptha'yı buharlaştırabilirsiniz. Tüm bunların amfetaminle ilgili olduğundan %100 emin değilim. Hayatımda hiç amfetamin görmedim. Bunların hepsi meth ile ilgili doğrular. Sanırım sülfatı çökeltmeye çalışacaksınız.🤔

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
hcl gazi i̇le gazlandirilmayi mi kastedi̇yorsunuz?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Yaptım ama dediğim gibi, amfetamin kafamda otomatik olarak metamfetamine dönüşüyor çünkü burada amfetamin yok. İstediğiniz Lewis asidi sülfattır, hidroklorür değil.

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Sülfürik asit bulmak zor olduğu için şimdilik çökeltmek için fosforik asit kullanacağım.

hidroklorür yerine lewis asidinden bahsederken ne demek istediğinizi açıklayabilir misiniz? arama motoruna hızlıca baktım ama lewis adduct oluşturmaktan daha fazlasını bulamadım. (hala kimya konusunda çok acemiyim).

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Bunu açıklamaya çalışmak yerine, görsel olarak sunacağım.
5UxV9cuMJa

BWbNnThU2G

HZoPrRUTcV

CJ7FouhbVG

Qf4XJh0m7l

C86p9BPZkI

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
26
Teşekkür ederim.

lewis asit/bazının ne olduğunu daha iyi anladım, ancak asit-baz ekstraksiyonunun sonunda amfetamini çökeltme bağlamında, hidroklorik yerine hangi asidi kullanmak en iyisi olur?

Kaçırdığım bir şey varsa özür dilerim.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Sanırım önceki tekniği ya da önceki çalışmayı ya da... endüstri standartlarını kaçırıyorsunuz. Kaçırmıyorsunuz. Ama siz öyle sanıyorsunuz. 9/10, insanlar bir şeyi belli bir nedenden dolayı belli bir şekilde yaparlar. Genellikle bu bilgi ya da deneyimdir. Her zaman değil ama sıklıkla. Amfetaminin sülfat yapılmasının bir nedeni var. Ne olduğunu bilmiyorum ama yaklaşık 6 hafta önce bir başlıkta birisi amfetaminin neden çoğunlukla sülfat olduğunu soruyordu. En azından birkaç asit tuzu olabilir, ancak bakmadığım ya da unuttuğum bir nedenden dolayı sülfattır.