Kloro ve İyodo Arasındaki Verim Farkı?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Herhangi biri 2 kloro 4 metilpropiofenon ve 2 iyodo 4 metilpropiofenon arasındaki verim farkından bahsedebilir mi?

Reaksiyonda başka değişiklikler olabilir mi?

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
26
2-iodo-4-metilpropiofenon daha iyi bir ayrılma grubudur, ancak ilk etapta karbon üzerine yerleştirmek daha zordur. 2-kloro-4-metilpropiofenonu karbona yerleştirmek daha kolaydır, ancak daha kötü bir ayrılma grubudur. 2-Bromo-4-metilprophiophenone tam olarak doğru. 4-MMC veya 4-MEC yapmaya mı çalışıyorsunuz?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Sonunda 4 mmc yapmaya çalışıyorum, ama aynı zamanda herhangi bir listede olmayan öncülleri de kullanıyorum.

2b4m, çok uygulanmayan bir liste olsa bile böyle bir listede yer almaktadır. Yine de teknik olarak sahip olunması uygun değildir.

2i4m ve 2c4m'de aynı sorun yok. Bu nedenle onların getirilerini ve farklılıklarını soruyorum.

Bence yasal olarak mümkün olduğunca tedbirli olmak en önemli şey, sonra fiziksel güvenlik, sonra da bileşiklerin saflığı.

mushr

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
OP'nin sorusuna kısa yanıt: 2 chloro 4 methylpropiophenone (2c4m) için reaksiyonunuzda bazı değişiklikler yapılması gerekiyor.

Ara ürün olarak 2c4m ile mefedron için Çin patenti WO2017211129A1'i uyarlama deneyimime göre, 2c4m'den mefedron için %70+ verime ulaşmam biraz zaman aldı.

Patentte, sulu metilamin çözeltisi ile %40 verim elde ettikleri belirtiliyor, ancak patentin ikame edilmemiş metkatinon için olduğunu lütfen unutmayın. Mefedron için, sulu metilamin çözeltisi ile hiçbir zaman %30'dan fazla verim alamadım. Sıcaklığı veya reaksiyon süresini artırarak, yalnızca izomephedronla kirlenmiş üründen daha fazlasını elde edebiliriz.

2c4m'den %70+ mephedrone verimi elde etmek için, burada açıklandığı gibi uygun susuz çözücülerden birinde metilamin çözeltisi hazırlamamız gerekir:

Bu özel reaksiyon için, tüm bu metilamin çözeltileri benim için iyi çalıştı: Benzen içinde %10-20, Toluen içinde %10-20, DCM içinde %10, NMP içinde %10.

Metanol veya IPA metilamin çözeltilerini hiç denemedim çünkü literatürde metilaminasyon reaksiyonu için alkol çözücülerden kaçınılması gerektiği belirtiliyor. Yine de ne olacağını görmek ilginç olurdu.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Klor yerine iyot kullanmayı deneyebilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla, reaksiyon aseton içinde gerçekleştiriliyor.

View previous replies…

mushr

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
İpucu için teşekkürler, gerçekten mantıklı. 2c4m'yi aseton içinde KI ile reaksiyona sokmaya çalışacağım

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Belki de sodyum iyodür daha iyi olacaktır, her şey iyodürün asetondaki iyi çözünürlüğüne ve klorürün asetondaki düşük çözünürlüğüne bağlıdır. Her durumda, eğer bir değişim reaksiyonu kurarsanız, çalışmanızı görmek çok ilginç olacaktır.

mushr

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Teşekkürler, biraz sodyum iyodürüm var ve laboratuvarıma girer girmez kesinlikle deneyeceğim ki bu da büyük olasılıkla Temmuz ortasında olacak. Yine de sizi gelişmelerden haberdar edeceğim.