Синтез на 4-MMC (мефедрон) в DCM

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Опитах този синтез и получих добиви, вариращи от 30% 45%. Споделям в случай, че може да е полезно за други. Обратно, други хора може да знаят промени в този синтез за по-високи добиви.

Подобренията винаги са добре дошли

Необходим:
100 г 2-бромо-4-метилпропиофенон
500 ml DCM
200 ml Метиламин 40% разтвор на вода
60 ml HCI 30÷ воден разтвор
550 ml Ацетон
2 л деминерализирана вода
Ленти за измерване на PH
1 L IPA

Оборудване:
Кръглодънна колба 2 L
Гореща плоча
Измервателни чаши 1 L
Съд за кристализация
Вакуумна помпа
Колба на Бюхнер

1. Добавете 100 g 2-бромо-4-метилпропиофенон към 500 ml DCM и го оставете да се разтвори.
2. Добавете 200 ml метиламин на 4 порции
3. След 30 мин. поставете на котлона и разбъркайте.
4. Температура 32-36 С за 4 часа или 40 С за 2 часа.
5. Изплакнете в мерителна чаша с деминерализирана вода, докато не остане миризма на метиламин. Разбъркайте или разклатете след добавяне.
6. Добавете леденостуден разтвор на ацетон/HCI 550ml/60ml или добавете леденостуден ацетон и добавете HCI след това.
7. Измерете PH, трябва да е 6.
7. Поставете свободната база на 4-MMC във фризера за 12 часа
8. Изплакнете с леденостуден ацетон през филтър на Бюхнер.
9. Ако сте получили сух 4-MMC, пригответе разтвор от 50/50 деминерализирана вода и IPA. Добавете 1 g на 2-3 ml разтворител. Варете, докато се получи 4-MMC (не по-дълго от необходимото, приблизително 1-3 мин.). Изсипете в съд за кристализация. Когато кристализацията спре при стайна температура, поставете съда в хладилника. След това поставете във фризера и ще останат хубави на вид кристали.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@HerrHaber това е методът, който използвах досега.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Мокър кристал
 

Attachments

  • 9HNRIJXl5E.jpg
    9HNRIJXl5E.jpg
    1.2 MB · Views: 468

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
That's some fine crystal you got there ican smell it throww the screen already 😄 4mmc was to me at least never rreally popular here in the USA but a I purchased a few kgs before it got put on banly gone but dearly missed. Но 4mmc абсолютно следващия в моя списък, както скоро. Докато завършвам a-pvp Synth. Така че купувате бромокетон, пропускайки бромонацията. Всички заедно? Намерих няколко на пръв поглед добри източника за метилпропиофенон, но така и не успях да намеря 2-те вида бром, които биха били страхотни!
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Благодаря. Със сигурност има миризма. Все пак не бях доволен, затова повторих процедурата по измиване и кристализация.

Да, опитвам се да избегна работата с бром. И да, моят доставчик осигурява висококачествен бромокетон и знае как да го достави.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
4 точка. при 35 градуса реакцията протича за два часа, при 40 градуса ще има повече примеси. Какъв е добивът на прах? Кристалът е мръсен.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Грешите. Нейните 4 часа на 35 с
Прочетете, вместо да гледате само кристала ми. Ur anwsers са в моите постове lol.
 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Съжалявам, не съм забелязал освобождаването на веществото. Сега виждам, че е разочароващо 35-45.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
При други синтези също се използва NMP. Всъщност не е ли необходим? Ако не се използва, ще се намали ли добивът?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Не съм сигурен за това. Този синтез работи, но може да има и по-добри начини. Опитайте го и ще разберете. Това проработи при мен.
 

Sailor

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@SonicNL, интересуваше ме, когато замените NMP с DCM, дали все още е необходимо да добавяте бензол, преди да оставите слоевете да се разделят? Изпитвали ли сте го? Също така е любопитно, дали сте изсушили свободната база върху MgSO4?

Разглеждам този синтез https://bbgate.com/threads/mephedrone-synthesis-4-mmc-in-nmp-solvent-large-scale.231/, но използвам DCM вместо NMP, както и етилов ацетат вместо ацетон и не съм сигурен дали е необходим бензол или не.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Здравейте, отговарям късно, но за да отговоря на въпроса ви:
Не, добавянето на бензол не е необходимо, тъй като разтворителят е DCM, а не бензол. Бензолът е по-канцерогенен от DCM.

Не съм опитвал NMP и не съм експерт, може би някой друг може да отговори на този въпрос.
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Защо hcl 30 %, а не 35-38 % ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Защото работи по същия начин и е по-евтино/лесно да се намери вероятно
 
View previous replies…

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Да е много страна е трудно да се намери 35-38% киселина
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Мога да използвам 35-38%, но използвайте по-малко Да ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Да, можете да намерите и силилхлориди за получаване на безводен hcl или да купите в етер или метанол.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Търсих за това, но не успях да намеря използваема информация. Бихте ли могли да уточните?
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
За този синтез не е необходим рефлуксен кондензатор? Dcm, нагрят до 40 градуса (точка на кипене), понякога може да доведе до експлозия, нагрят за такова време при такава температура в затворена колба?
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
по-добър праксис е да се използва кондензатор с балон или ръкавица, покриваща изхода, не е необходимо да се запушва плътно
Аз правя този синтез в DCM и използвам 0 топлина, само добро разбъркване и оставяне за една нощ
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Но ако направя този синтез със загряване до 40 градуса със затворена колба, е възможна експлозия?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
по-скоро вероятно, отколкото възможно бих казал, че ако цялата маса е при 40С в затворена стъклена система
вероятно авторът просто я е НАСТРОИЛ на 40С, без да измерва температурата на масата, или може би го подценявам
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Възможно е да съм аз, но никъде не прочетох да е използвана затворена колба. И защо бихте го направили? Затворена колба ако налягането стане твърде високо, запушалката ще изскочи нищо повече нищо по-малко
 

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Натрупване на налягане Ако запечатате напълно, бих препоръчал да е леко открехнат, за да се предотврати натрупването на налягане, а също и за да се задържат евентуални изпарения/миризми, разбира се, препоръчва се някакъв вид екстракция. Удобно ми е да използвам температура между 38°C и 40°C, когато извършвам синтез на 4MMC, използвайки DCM. Или можете да използвате 0°C за 18 до 24 часа, като 24 часа са за предпочитане.
 
Top